Mide ek$imesine karsi ne yapabiliriz ??

aSkiTo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
13.324
33
midem cok fenaa :çok üzgünüm: gecer diye habire bisiiler yiorum.. yani cikolata tatli die yiorum .. gecmeyince yogurt yiorum gecmeyince süt iciyorum yani bogazim hic durmuyoo .. ilaca karsiyim ? bildiginiz bi cözüm varmi? sodayi doktor yasakladi ..

valla canım bana doktor bir şurup yazdı migdem ne zaman kötü olsa direk onu iciyorum ve cok rahatlıyorum yanma ekşime geciyor direk yaa şu bir kac gündürde benim gögsümün altında bir acı var kızlar sormayın nedir bu yaaaa:çok üzgünüm:

arkadaşlar benimde midem iki gündür kötü..hamilelik baya zormuş..herhalde bundan sonraki süreç daha zor geçicek.ama ne yapalım artık katlanıcağız bebeişlerimiz için değer..yeterki onların sağlıkları sıhatleri yerinde olsun

Askito yediklerinle alakalı olabilir bence asitli yiyeceklerden uzak durmaya çalış bebelik dışında bir sorun olabilir bir doktora da danışabilirsin.. göğsünde mi canım bence sende doktora sor birde sıkıntı takıntı yapma derim ben dikkat edin kendinize kızlar ya..

canım öncelikle yatmadan 2 saat önce yemeyi bırakman lazım eğer yemekler ile birlikte sıvı alıyorsan bu cay meyve suyu falan olabilir onuda bırakmalısın aralarda alman daha iyi birde yastığını yükselterek yat ve tabii bol su :)

midem cok fenaa :çok üzgünüm: gecer diye habire bisiiler yiorum.. yani cikolata tatli die yiorum .. gecmeyince yogurt yiorum gecmeyince süt iciyorum yani bogazim hic durmuyoo .. ilaca karsiyim ? bildiginiz bi cözüm varmi? sodayi doktor yasakladi ..

askitocum,benimde midem cok yaniyor,renii kullanabilirsin dedi doktorum ama ben de senin gibi iyi bulmuyorum,zaten 4 fazla alma dedi doktor,bende taze nanenin yapraklari uzerine sicak su koyuyorum,biraz demlenince iciyorum rahatlatiyor,bide sen almanyadasin vla biliyormusun bilmiyorum,puding yani vanilyalisini yememi onerdi,oda rahatlatiyormus,onuda denedim,bi sure rahatlatiyor,gece yanmalarindan acayip rahatsizim bende uykulardan uyaniyorum ya,ates dusmus gibi yaniyor benim buldugum cozumler bunlar canim,isine yarar insallah,

benimde son zamanlar midem çok kötü.yemek borumda acayip bi yanma hissediyorum.benimki gece değil gündüz oluyor.hamurişlerinden sonra daha fazla olduğunu farkettim.meyveli soda biraz rahatlatıyor,birde sıcak şekerli süt.

en ıyı ılac bır yudum soguk süt tatlı daha cok yol acar eksımeye...............

askitocuğumm sanırım yediklerimizden kaynaklanıyoo.. benimde her zaman değil arasıra felaket oluyo midemm. ben o durumda her şeyi kesiyorum yiyemiyorum zatenn.. doktorumlada konuşmadım bu konuyu hemen ilaç vericekk ben pek ilaç kullanmak istemiyorumm. yani anlıyacağın çekiyorum bu durumuu şekerimm:icecream:

Canım ben 2 aylık hamile olduğundan beri mide yanması şikayeti yaşıyorum.
Mide ekşimemde çok oluyordu. Mide ekşimemin nedenini buldum bazen pastaneden yiyecek şeyler alıyordum meğersem onlardan kaynaklanıyormuş.
Mide yanmamın sebebini bulamadım hala biraz biraz devam ediyor ama ılık sütle onu da idare ediyorum.
Bana doktorum limonlu soda içebilirsin dedi, çoğu arkadaşımda hep içti
Sana niye yasakladı doktorun.

Benimde 1 ay oncesine kadar migdem eksiyor, yaniyordu.doktorum normal oldugunu, bebegin buyudukce migdeye dogru baski yaptigini soylemisti.emici tabletlerden alabilirsin zarari olmaz bebege demisti ama ben almamistim.Birde aksamlari cok yeme demisti
Ne zaman migdem yansa 1 bardak ilik sutle 1 parca ekmek yiyordum, uzaniyordum.Asitli seyler yemek sakincali, hatta domates bile

canım çikolata kahve kola gibi ürünler yanmayı artırır yoğurt ekşi ve asitli yiyecekler se ekşime yi artırır sen en iisi beyaz leblebi al yanına ekşime olunca at ağzına bikaç tane gerçekten faydasını görceksin ayrıca maden suyu da yanmaya ii geliyor...

ben rennıne surup kullandım canlarım,gece mıdem yanarak agzıam gelerek uyanmalar olduruyor ınsanı.bebek buyudukce mıdemız ıyıce yukarı cıkıyor daralıyor kuculuyor.eee bızde yemeyı bıraz abartınca olanlar oluyor.yanmalar oluru yemek borumun oralarda.nerdeyse her yanmada ıctım.kac sıse bıtırdım bılmıyorum.doktorum onerdı zararıda yok.sureklı kullandım ben.
doktorunuza danısıp alabılırsınız.gecmıs olsun kızlar hepınıze:)))

ay benimde askitocum herzaman deil ama arada nasıl yanıo anlatamam boğazım bile yanıo alev alev hiç bilmezdim mide yanmasını bu kadar kötü olacağıda aklıma gelmemişti ben bişi içmiyorum dediğin gibi hap içmek istemiyorum doktorum sölemişti istersen şurup yazayım die istememiştim zaten kan hapı ve vitamin içiyoruz onuda içmek istemedim anne olmak kolay deil katlanıcaz biraz napalımmm yandığı zaman çekiyorum o acıyı anlayacağınn...

ahhhhhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhh yanma korkunçççççççççççççç
hiçbişey kar etmiyo ben bunu bilir bunu sölerim. az ye yanar çok ye yanar yürü kar etmez çözümü yok yok yok. doğuracağız öle çözümlenecek.

kızlar benim ilk hamileligimde cok oluyordu duramıyordum doktor gavıscon diye surup verdi rahatlattı korkmayın gebelerin rahatlıkla kullanabilcegi bi surup oglum 19 aylık ve saglıklı.bu hamilelikte cok rahatım o yuzden kullanmıyorum olursa diye almıstım ama allaha sükür iyiyim.doktorunuza danısmanızı tavsiye ederim iciniz rahat eder

gavıscon u bende şu anda kullanıyorum gebelikte a kategorisinde bir ilaçmış rahatlıkla içilebilir özellikle gece yatarken içiyorum çok faydasını görüyorum

gavıscon u bende şu anda kullanıyorum gebelikte a kategorisinde bir ilaçmış rahatlıkla içilebilir özellikle gece yatarken içiyorum çok faydasını görüyorum

evet cok rahatlatıyo bende gavısconu kulanıyorum.şakkıdı

ya kan vitamin bir sürü ilaç kullanıyorumm bide mide için kullanmak istemiyorummm
çekiyorumm böyle napiiimm

X