Mide Balonu Yaptıracağım! Yardım

Lokum2022

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2024
3
0
37
25 Nisan 2024 tarihinde randevum var. Ancak hala tereddütteyim. Yıllardır zayıflamak için bir çok yöntem denedim. 2 Yıl önce mide botox u yaptırdım ve hiçbir sonuç alamadım. Bıktım artık sonuçsuz yöntemlerden.Tecrübesi olanlar bilgilendirebilir mi? 30 kilo fazlam var. hem sağlık açısından hemde sonuç alamamaktan çok korkuyorum!!!

25 Nisan 2024 tarihinde randevum var. Ancak hala tereddütteyim. Yıllardır zayıflamak için bir çok yöntem denedim. 2 Yıl önce mide botox u yaptırdım ve hiçbir sonuç alamadım. Bıktım artık sonuçsuz yöntemlerden.Tecrübesi olanlar bilgilendirebilir mi? 30 kilo fazlam var. hem sağlık açısından hemde sonuç alamamaktan çok korkuyorum!!!
Kardeşim yaptırdı ilk hafta zayıfladı sonra daha çok yemeğe başladı, hiç etki etmedi onda, yaptırıp memnun kalanı görmedim çok spor diyet yaparsan anca

Merhaba cvp yazmadan duramadım. Ben 3 yıl önce deneyimledim. Sonuç hüsran oldu. 6 hafta dayanabildim. Sürekli mide bulantısı, kusma, ne içebildim ne yiyebildim. Evet çok hızlı 12 kilo verdim ama nereden verdim bilmiyorum. Tüm metabolizmam alt üst oldu. Derim büzüştü resmen. İnat ettim çıkartmıcam zayiflayacam diye.2 kez hastanelik oldum serumlarla ayakta duruyordum. En sonunda pes ettim. Çıkarttım. Başarı oranı %40 miş kardeşim. Çoğu kişiden olumsuzluk duydum. Başarırım sandım ama yanıldım. Karar senin. Ben 6 mayıs ta tüp mide oluyorum. Bende kilo verip verip almaktan bezdim çünkü.

Teşekkürler deneyiminizi paylaştığınız için. Aslında dr ile ameliyat için konuştum ancak ilk balon deneyelim önerisi oldu. Hala kararsızım ama ameliyattan çok korkuyorum. Sizi cesaretinizden dolayı tebrik ederim. Bi ihtimal balondan güzel sonuç alırım diye umuyorum. Ameliyatiniz sonrası deneyimlerinizi paylasirmisiniz

Bugün saat 10.30 mide balonu takıldı. Şuana kadar hiç bir sorun yok. 600 cc lik balon takıldı. Midem büyükmüş bayağı:)
Burdan tecrubelerimi yazarım.
Umarım şuana kadar ki sorunsuz geçer hersey.

Teşekkürler deneyiminizi paylaştığınız için. Aslında dr ile ameliyat için konuştum ancak ilk balon deneyelim önerisi oldu. Hala kararsızım ama ameliyattan çok korkuyorum. Sizi cesaretinizden dolayı tebrik ederim. Bi ihtimal balondan güzel sonuç alırım diye umuyorum. Ameliyatiniz sonrası deneyimlerinizi paylasirmisiniz
10 gün önce mide balonu taktırdım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Şuan 3 kilo verdim. Sıkıntı yaşayan arkadaşların birçoğu sadece alışma döneminde bulantı ve kramp yaşamış sonrasında o da geçmiş. Bende hafif bulantı dışında bir rahatsızlık olmadı. Bu 10 günde fark ettiğim tek şey mide hacmi dolu olduğu için çok yiyemiyorsunuz. Sonuçta diyete uyup sağlıklı beslenme ve biraz egzersizle sonuç alınıyor

Bugün saat 10.30 mide balonu takıldı. Şuana kadar hiç bir sorun yok. 600 cc lik balon takıldı. Midem büyükmüş bayağı:)
Burdan tecrubelerimi yazarım.
Umarım şuana kadar ki sorunsuz geçer hersey.
Hayırlısı olsun inşallah. Hangi doktora yaptırdınız işlemi acaba?

10 gün önce mide balonu taktırdım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Şuan 3 kilo verdim. Sıkıntı yaşayan arkadaşların birçoğu sadece alışma döneminde bulantı ve kramp yaşamış sonrasında o da geçmiş. Bende hafif bulantı dışında bir rahatsızlık olmadı. Bu 10 günde fark ettiğim tek şey mide hacmi dolu olduğu için çok yiyemiyorsunuz. Sonuçta diyete uyup sağlıklı beslenme ve biraz egzersizle sonuç alınıyor
Merhaba kaç kilo verdiniz şu anda süreç nasıl ilerliyor bilgilendirme yapar misiniz

Bugün iki hafta bitti. Ben şanslıyım sanırım hiçbir rahatsızlık hissetmeden ilk haftaları atlattım. Şuan normal gıdaya geçtim . Zorlanmıyorum ama doğal olarak çok az yiyebiliyorum. 4 kilo verdim ama cm olarak çok daha belirgin incelme oldu. Bu dönemde az su içtiğim için kabızlık yaşadım. Ama normal beslenmeye geçince o da geçti. Bu dönemde anladığım şu ki mide de o kadar balon olduğu için çok yiyemiyorsunuz bu da ister istemez size diyet yaptırıyor. Bunu alışkanlık haline getirmezsek balon çıkınca herşey başa döner.

X