Gebeliğe Hazırlık MFK Yöntemi ve Gebeleri 💙

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar konuyla pek alakalı değil belki ama dheas hormonuyla ilgili bilginiz varmı. Bugün doktordan geldim kontrol için gitmiştim o hormonum yüksek çıkmış. Endokrine git tekrar gel bana dedi. Korunayımmı bu süreçte dedim. Uok korunmana gerek yok dedi. Ama etkilermi çocuk olmasını acaba

Canım erkeklik hormonu adı verilir halk arasında yani dr larda kullaniyo bu tabiri.
Kıllanma yapar kadında genelde hormon bozuklugu olan kisilerde görünür polikistiklerde. Bende de vardı bitkisel ilaclarla düşürdürler yüksek değerleri..

Evet canım benimde biraz tüylenmem vardı zaten ondan demekki zaten polikistiğim. Doktor endokrine git ama sonra bana gel ilaçta verirse bana göstermedennkullanma dedi. Ama bulunduğum yerdede endokrin yokmuş. Korunmana gerek yok olursa olsun çocuk dedi. Ama bu aralar gidemesem etkilermi çıcuk olumunu acaba

Kese gorunmesi icin mi canim ??

Canım benim son adet tarihimin başlangıcı 6 ekim adet günümde yumurtladım 34. Günde uzadı gitti neredeyse 60 gün adet olmamanın üstüne öğrendim. Sekreter kız son adet tarihimi sordu hımm 7+ 5 günlük hamilesiniz dedi bugün gelin dedi saati bana uymadı. Doluymuş haftaya verdi.
7. Haftadan önce vermiyolar bi bilse asıl olayı 2 3 hafta sonraya verirdi bende çaktırmadım
Benim içinde iyi oldu 1 hafta sonrası gitmişken vajinal ultraschalla bakarsa görür belki ama zaman geçmek bilmeyecek...

Siz hiç adet olmadan mı gebe kaldınız maşallah yumurtlamayı nasıl anladınız peki

Canım çocuk olacaksa onu hiç bir sey etkileyemez olmayınca sebep oluyor herşey.
2. Bebegime ciddi hormon bozukluklariyla hamile kaldım düzeltemiyolardı benim ayarlarimi bir türlü
Dr bana cocuk yap dedi bizim eski nenelerimiz büyüklerimizde der cocuk yap düzelir adetlerin hormonların diye.
Burdakiler cok fazla natur herseyleri hala geleneksel ilerliyor..
Öyled3 bi kalırsın ki bi teşhis konulunca hemen stres sıkıntı yapıyoruz bu bi engek değil kalırsın hatta ilaçların düzeltemediğini bebiş düzeltir
Kızımdan sonra 35 günde bir 4 yıl düzenli regl gördüm o beni iyilestirdi..
Bu grup bu güzden var umut yıkmak karamsarlık yok

Hep kendimden misal veriyorum ama yaşanmışlık bunlarda...

Çok haklısın canım. Bende daha ergenlik yıllarımda polikistik olduğumu öğrenmiştik. Annem birçok doktora götürmüştü tabi o zaman bilmiyoruz ne olduğunu kötü birşeymi diye. Annem doktora demişti ilerde çocuğu olurmu falan diye. Tabiki olur. Hatta doğum yapınca hormonları öyle bir düzelirki demişti
Hayırlısı artık o zaman biraz kilo verme sürecindeyim belki verdikce düşer oda

Kesinlikle kilo verimi çok işe yarıyor polikistiklerde hadi inş.. tez vakitte güzel haberler alıcaz Allah'ın izniyle.

Son düzenleme:
Siz hiç adet olmadan mı gebe kaldınız maşallah yumurtlamayı nasıl anladınız peki

Ekimde yumurtladigimi hiç hissetmedim dr bana yumurtladigin zamani anlayamazsin her ayda yumurtlamiyorsun demisti bende gercekten anlamiyodum hic demek ki yumurtlayamiyodum
Aslında mfk yöntemini bilmeden o usülle ilişki oluyodu bizde. 35 gunde bi adet oluyorum. 34. Gün leke geldi bu ayda olmadi sökülüyorum dedim devami gelmedi 3 gün damla damla geldi. Arastirdim hemen Ovulasyon kanamasi diye bir sey okudum hemen degerlendirdim 2 gün üst üste sonuc bu canım gebeyim.
Belirtilerimi nasıl anladığımı bu zamana kadar ki gebeliklerimi nasil kaldigimi hep yazdım sanirım 10. Ve 11. Sayfalarda okuyabilirsin istersen.

Son düzenleme:
16 Aralık bat folicasit mfk karışım Bat 16 Aralık Folik asit mfk karışım kullanıyorum 6 aydır deniyoruz bu ay yaz yağmuru (kimyasal) oldu

Okudum canım maşallah ne güzel sağaağlim kucağına al inşallah

Tatlı bekleyisler seninki ama çok güzel Rabbim saglicakla kucağına almayı nasip etsinn ❤❤❤

Tatlı bekleyisler seninki ama çok güzel Rabbim saglicakla kucağına almayı nasip etsinn ❤❤❤

Aminn cnm tez zamanda sizlerede nasip olsun dün gece uyuyamadım uykusuzluk var son 1 haftadır sizlere dua ettim oturup.
Ins.. kabul eder rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…