Aile Planlaması Mesigyna aylık koruma iğnesi ve ara kanama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Eslinaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2019
3
1
27
Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim :dua: mesigyna aylık korunma iğnesi kullanıyorum. Reglin 2. Günü iğneyi vurdurdum. 1-2 hafta içinde ara kanama olacak diye okudum. Iğneden sonra 2. Haftadayim lakin bende ara kanama hala olmadı. 1 ay önce kürtaj oldum b-hcg degerim yavaş yavas düşüyor şuan b-hcg değeri 30 da. Kontrole gittim her şey normal tekrar hamile de değilim. Kadından kadına değişiyor mu yani ara kanama olması şart mı yani bende ara kanama olmazsa ne olur? çok merak ediyorum araştırdım lakin bulamadım yardımcı olursanız sevinirim lütfen ☺

Herkes de ara kanama yapcak diye bişiy yok. Ben sağlık ocagında vurulmuşdum ve ara kanamalarım aşırı artmışdı sonrasında ise adetten kesiyor uzun süre. İğneyi bırakınca da hemen adet görmüyorsun. Tabi kişiden şiye değişir. Uzun süre vurulunca gevelik istendiğinde de hemen olmuyormuş. Bir dönem daha koruma sağlıyor

Herkes de ara kanama yapcak diye bişiy yok. Ben sağlık ocagında vurulmuşdum ve ara kanamalarım aşırı artmışdı sonrasında ise adetten kesiyor uzun süre. İğneyi bırakınca da hemen adet görmüyorsun. Tabi kişiden şiye değişir. Uzun süre vurulunca gevelik istendiğinde de hemen olmuyormuş. Bir dönem daha koruma sağlıyor
Çok teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı bende olmadı çünkü ara kanama kesinlikle hamile de değilim aklıma takilmisti çok teşekkür ederim ☺️ yani bende olmayabilir ve bu normal bir şey mi?

X