Merhaba asla durmayan sürekli sahte hesaplar açıp hakaret eden birine ne yapılır?

Hayır devlet bu kadar salak mı bilemeyecek ? Telefonun markası ip si herşeyi çıkar her türlü kanitlanir 20 k takipcin jsbirligin olup bunu dusunenememende garip geldi
Ben hiçbir zaman hayatımda böyle bir tacizciyle uğraşmadığım için bilmiyorum kendi halimde biriyim bu takipçi de çok değil zaten bence sadece hesabımı kapatmak istemediğim için söyledim hanımefendiye

Bütün hesaplardan ayrı ayrı gelen hakaret ve küfürlerin ekran görüntülerini alın. Gönderilen saat ve tarihin görünür olması önemlidir.
Hakaret içeren içerikleri ilgili sosyal medya platformlarına şikayet edin. Platformlar genellikle bu tür hesapları inceleyip gerekli işlemleri yaparlar.
Siber suçlarla ilgili şikayetlerinizi Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Siber Suçlarla Mücadele Dairesi'ne iletebilirsiniz. Bunun için en yakın polis merkezine giderek durumu anlatabilir ve şikayette bulunabilirsiniz.
Delillerinizle birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Savcılık, gerekli gördüğü takdirde soruşturma başlatacaktır.
Bir hukuk profesyonelinden yardım almak, süreç hakkında daha detaylı bilgi edinmenize ve haklarınızı daha etkin bir şekilde savunmanıza yardımcı olabilir. Danışmanlık ücretleri 2K civarında olduğunu tahmin ediyorum.
Tamam çok teşekkür ederim peki ben danışmanlık ücreti de verebilirim 2 k bütçem var ama sonucunda ona herhangi bir ceza uygulanır mı kendi de bi bedel ödesin istiyorum

Öncelikle aynı sorunu uzunnn yıllar boyunca ben yaşadım üstelik asla hayatım boyunca konuşmadığım sadece aynı sınıf içinde bulunduğum bir insandı. Instagram ve her türlü mecradan hesabımı degistirmeme rağmen bir şekilde buluyor arkadaşım o yüzden hesaplarına tanımadığın yerden mesaj gelmesini engellemek için ayar yapicaksin bej daha önce savcil8ga sikayetede gittim malesef hiçbir işe yaramıyor üzgünüm:KK43:
Ben de tahmin etmiştim millet karısını dövüp mahvediyor bir şey olmazken bu mesajla istediğini diyecek ve yanına kalacak gibi

Tamam çok teşekkür ederim peki ben danışmanlık ücreti de verebilirim 2 k bütçem var ama sonucunda ona herhangi bir ceza uygulanır mı kendi de bi bedel ödesin istiyorum

Bu kısmı hukukçular cevaplamalı. Bu yüzden bir şey diyemiyorum fakat korkusu bile ona yetip artar.
Lütfen geciktirmeyin şikayetinizi.

Ve ben 3 yıl boyunca bunu yaşadım yurduma kadar beni takip etti yurt adresimi herseyimi öğrendi yurttan direk ayrıldım okula bile girişi pek olmayan bir kapıdan girmeye başladım yani çok sinir bozucu bir durum ben hala rüyalarımda görüyorum aynı kişiyi ve bence eşinize dostunuza herkese söyleyin herkesin haberi olsun tek başınıza bunu cozmek zor en azından destek olacak birileri olur çünkü devlet üzgünüm bana bisey yapmadi

O olduğuna ben eminim ama onun olduğunu söyleyince bile onlar ulaşırsa inkar edecek hiç haberi yokmuş gibi yapacak uğraşırlar mı hesabı bulmak için acaba
E koskoca devlet de peki deyip inanacak mı? Zibilyon teknoloji var istediği kadar reddetsin. Ayrıca devletin savcısına da hakaret etmiş bu da bir suç.
Instagram’dan mesaj almayı neden kapatmıyorsun onu anlamadım bana hiç kimse mesaj atamıyor çünkü takipleştiklerim dışında mesaja kapalıyım. Kullanıcı adını da değiştir, hesabını da gizliye al tamam

Ve ben 3 yıl boyunca bunu yaşadım yurduma kadar beni takip etti yurt adresimi herseyimi öğrendi yurttan direk ayrıldım okula bile girişi pek olmayan bir kapıdan girmeye başladım yani çok sinir bozucu bir durum ben hala rüyalarımda görüyorum aynı kişiyi ve bence eşinize dostunuza herkese söyleyin herkesin haberi olsun tek başınıza bunu cozmek zor en azından destek olacak birileri olur çünkü devlet üzgünüm bana bisey yapmadi
İnşallah yardımcı olurlar napayım ben de 2k gibi ücreti varmış olmazsa o şekilde yapayım para verilirse belki uğraşırlar

E koskoca devlet de peki deyip inanacak mı? Zibilyon teknoloji var istediği kadar reddetsin. Ayrıca devletin savcısına da hakaret etmiş bu da bir suç.
Instagram’dan mesaj almayı neden kapatmıyorsun onu anlamadım bana hiç kimse mesaj atamıyor çünkü takipleştiklerim dışında mesaja kapalıyım. Kullanıcı adını da değiştir, hesabını da gizliye al tamam
Evet her şeyimi değiştireyim onun için hesabı da gizleyeyim haklısınız ama bi emek var benim hesabımda başkalarına komik gelse de belli bi küçük kitlem var

30 40 tane hesap engelledim sürekli yazıyor. Hayatıma aldığım 3. Kişiydi şimdi bir yıllık ilişkim var bu sürekli bana yazıyor . 🧀 emojisi atıp duruyor sanki ben hayat kadınıymışım gibi mesajlar atıyor bana sevgilime de diyemiyorum iftiralar yazıyor. Erkek delisi yazıyor bana sürekli çok sinirleniyorum sevgilimden başka kimseye bi ilgim falan yok siz de öyle sanmayın :KK43: hiç durmuyor her gün başka hesapla mesaj atıyor savcılığa vericem mesajlarını diyorum savcıyla beraber dötümüzle güleriz dedi. Hesap açıp durduğu için ben de gülme emojisi atıp benden başka işin yok hayranım mısın engelliyorum hadi 100 tane daha hesap aç dedim sinir etmek istedim engelledim şimdi yine. Tekrar yazacak ne yapayım ben bilmiyorum çok yoruluyorum. Eski sevgilim olduğu için de elinde benimle ilgili bir şey var mı yok mu emin olamıyorum fotoğraf atmıyordum ama görüntülü konuşuyorduk hep. Sinir krizi geçiricem artık gerçekten 30 yaşında ama 15 gibi davranıyor keko gibi bir tip duygusal boşlukta onunla beraberdim şimdi çok pişmanım
Savcı bi tane mahalle kekosu ile bir olup size g.tüyle gülmez hanımefendi. Gidin şikayetçi olun.

İnşallah yardımcı olurlar napayım ben de 2k gibi ücreti varmış olmazsa o şekilde yapayım para verilirse belki uğraşırlar

illa ki avukat desteği almanıza gerek yok savcının sizi dinlemesi için. ayrıca ben bu yorum yapan hanımefendinin tutumunu da çok yanlış buldum. kendisi talihsiz bir süreç yaşadı diye siz de yaşamak zorunda değilsiniz. durduk yere caydırıcı ve şevk kırıcı oldu

illa ki avukat desteği almanıza gerek yok savcının sizi dinlemesi için. ayrıca ben bu yorum yapan hanımefendinin tutumunu da çok yanlış buldum. kendisi talihsiz bir süreç yaşadı diye siz de yaşamak zorunda değilsiniz. durduk yere caydırıcı ve şevk kırıcı oldu
Öyle oldu doğru diyorsunuz ama her gün haberlerde neler görüyoruz adamlar geziyor rahat rahat mesajı kim takar diye düşünmüyor değildim ben de bu da ondan böyle rahat rahat beni taciz ediyor

X