Merhaba anneler ve anne adayları :) hangi besinleri tüketiyorsunuz, neleri tüketmiyorsunuz burada biraz onlardan bahsedelim mi?

Tamamdır anladıım, süt ve ürünlerinde tehlike arz edebilir evet
Şimdi o kadar çok şey duyuyorum ki çevremden yani hamile olduğumu bilen tavsiyede bulunup ya da şunu ye-yeme deyip duruyor ama ben ağırlıkla internetten doktor paylaşımlarına bakarak ve kendi doktoruma danışarak hareket etmeye çalışıyorum🍀

bende pastörize olayını duyunca sizin gibi tereddüt ettim. çünkü bence de doğal inek sütü en iyisi yoğurt yaparım diyordum. ama hamilelikte pastörize olmasına dikkat etmek gerekiyor. yani pastörize hazır sütten yoğurt yapınca tüketebiliyoruz o zaman ya da direkt hazır yoğurt yiyeceğiz.

çünkü açık peynir el yapımı peynir vs hiç biri pastörize değil en mantıklısı iyi bi markanın paketli peynirini almak oluyor o zaman

Valla yiyenlere maşallah ya çok özeniyorum. 14 haftayı geçti hamileliğim ama midem o kadar bulanıyor ki hiçbir şey yiyemiyorum. Doktoruma çok güveniyorum 3 aylık olana kadar annenin yediği şeylerin çok önemi yok bebek depolardan beslenir demişti ve benim de tüm vitamin değerlerim çok iyi çıkmıştı ondan biraz içim rahat. Ancak artık 3 ayı da geçti sabahları düzgün kahvaltı yapsam da balık, et, sebze hak getire. Çok çok nadir yiyebildiğim iyi şeyler var. Sadece hamur işinden hiç midem bulanmıyor.

X