Merhaba anneler ve anne adayları :) hangi besinleri tüketiyorsunuz, neleri tüketmiyorsunuz burada biraz onlardan bahsedelim mi?

Etaa

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2024
491
381
34
hem fikir alışverişi olsun. internette çok bilgi kirliliği var malesef.

ben mesela şu pastörize olayını hiç anlayamadım. illa pastörize tüketmemiz gerekiyor diye hep kapalı paketli peynirler, sütler yiyebiliyoruz. hiç el yapımı ya da açık satılan bi şey yiyemiyoruz ben mi yanlış anladım o kısmı acaba?
ben sıklıkla; tavuk, balık, kıyma, ceviz, yumurta, semizotu, sebze, havuç vs tüketmeye çalışıyorum. başka önerileriniz varsa onları alabilirim. ilk hamileliğim her bilgiye çok ihtiyacım var :)

Benim de ilk hamileliğim her sabah mutlaka bi bardak süt içiyorum badem ceviz yoğurt yumurta peynir tüketiyorum meyve yiyorum bol su içiyorum varsa tavsiyeleriniz ben de bilmek isterim

Rabbim yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin, isteyen herkese de bu duyguyu tattırsın inşallah. Benim de ilk hamileliğim, bol su içmeye başladım. Gün içinde de özellikle kabak çekirdeği, badem, yoğurt, meyve tüketiyorum.

Benim de ilk hamileliğim her sabah mutlaka bi bardak süt içiyorum badem ceviz yoğurt yumurta peynir tüketiyorum meyve yiyorum bol su içiyorum varsa tavsiyeleriniz ben de bilmek isterim
Merhaba süt hangi marka alıyorsunuz acaba ben hiç süt içmiyorum bende içsem iyi olabilir :)

Merhaba uyandığımda aç karnına kuru kayısı yiyorum kabız olmamı önlüyor. kahvaltı da iki yumurta, salatalık,ceviz,kaşar peyniri ve avakado tüketmeye çalışıyorum. Ara öğün kefir içiyorum. X2 probiyotik shotlar var haftada iki kez onlardan kullanıyorum. Semizotu ıspanak balık yemeye çalışıyorum ve muz mutlaka tüketiyorum. 2-3 lt su

Ben incir çıktığından beri sabah iki üç tane aç karnına yiyorum bağırsaklarım temizleniyor
İstediğim her şeyden yiyorum kararınca ama son dönemler iştahım sıfırlandı bende meyve kuruyemiş süt kefirden götürmeye çalışıyorum…

Doktorum kaşar peynir, keçi peyniri, avokado, ceviz tüketmemi et yememi söyledi…

Ama et tüketimi sıfır bende ben otçulum

her seyi yiyorum kv yaptığı ev yapımı peyniri var valla ben onu yiyorum. sonucta saf süt değil yani onun dısında ben de kabızlık için kayısı yiyorum her gün. ceviz, fındık, meyve ve sebze tüketiyorum. her sabah yumurta yiyorum ama aslında yumurtadan nefret ederim haftada bir balık yiyorum, tavuk hamile kaldığımdan beri yemedim. sanki midemi bulandıracak gibi geliyor ama denemedim de kırmızı etten de soğudum sebepsiz. köfte yiyorum arada. ama onun dısında arada sırada pizza, dürüm vs yiyorum. canım çekiyor

Naçizane merak ettiğim bir şey var, ayva yersek gerçekten bebek gamzeli olur mu bizzat şahit olan var mı bu duruma

Peki süt, yoğurt, kefir, peynir için hangi markaları tercih ediyorsunuz?
şimdi ben evde yoğurt yapsam pastörize olmayacak doğal olarak siz hep hazır yoğurt mu tüketiyorsunuz. hangi markaları alıyorsunuz :/

Peki süt, yoğurt, kefir, peynir için hangi markaları tercih ediyorsunuz?
şimdi ben evde yoğurt yapsam pastörize olmayacak doğal olarak siz hep hazır yoğurt mu tüketiyorsunuz. hangi markaları alıyorsunuz :/
Ben kayınvalidemin yaptığı yoğurdu yiyorum ama şimdi anlayamadım, sağlıklı değil mi?

Ben kayınvalidemin yaptığı yoğurdu yiyorum ama şimdi anlayamadım, sağlıklı değil mi?
Ben çiğden süt aldım, kaynattım içeyim her gün diye doktorum paketli al öyle tüketme dedi.

Bilinen markaların yoğurdunu ve sütünü alıyorum genelde laktozsuz oluyor.

Bilgi için teşekkür ederim peki ama gerekçesi nedir, yani ben bu zamana kadar hep ev yapımı olan her şeyin sağlıklı olduğunu bilirdim
Nitekim paketli olan her ürün illa ki koruyucu madde içeriyor

Bilgi için teşekkür ederim peki ama gerekçesi nedir, yani ben bu zamana kadar hep ev yapımı olan her şeyin sağlıklı olduğunu bilirdim
Nitekim paketli olan her ürün illa ki koruyucu madde içeriyor
Çiğ olduğu için uygun koşulda sağımızdan tut pişirimine kadar risk oluşturuyor diyorlar beybi mesela ben sütü kaynatırken hep tereddüt ettim yeterli kaynadı mı kaynamadı mı

KAşarın ne faydasi varmis merak ettm. Bilmiyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…