Menepozmu?

evhayalim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2021
891
716
Merhaba herkese bi sorum olucaktı,tabiki diyebilirsiniz doktora git cumartesi randevum var gideceğim.Şimdi yaklaşık 1 yıldır düzensiz adet oluyorum,olduğum zamanda bitmek bilmiyor.En son doktora gittim bana adet kesici hap verdi parça alıp öyle karar vermemiz gerekiyor dedi.Sorum acaba menepozamı giriyorum.(Yaşım 46)belki aranızda böyle bişey yaşayan olmuştur hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba,benim de o dediginiz yaşlarda o rahatsızlıklarim oldu ve dr da bana ayni yolu uyguladi.(parca almak adet kesici ilac vs) Menopoz öncesi dönemdesiniz ve premenopoz deniyor buna biliyorsunuzdur mutlaka.Bazi kadinlarda böyle geçebiliyor bu dönem.süresi kişiden kişiye degisiyor.Doktorunuz size uygun tedaviyi mutlaka uygulayacaktır.

Olabilir menapoz gibi duruyor. Ben annemden biliyorum. Annem de 45-46 yaşında birden kesildi. Tabi bazı kayıpları olmuştu üzüntüden dolayı öyle oldu. Sizin de hayatınızda stres veya üzücü olaylar varsa etkilemiş olabilir. Annem bir daha olmadı.

Bende annemi kaybettim ocak ayında 40 gün olmadım,sonra düzensiz ilerledi.

Menopozamı giriyorum yani?bi çok oluyorum bi az anlamadım. çokda korkuyorum operasyondan zormu?doktor dedi bi gün müşaade altında tutucaz.

Menopozamı giriyorum yani?bi çok oluyorum bi az anlamadım. çokda korkuyorum operasyondan zormu?doktor dedi bi gün müşaade altında tutucaz.
Anlatim olarak öyle gözüküyor.premenopozda sıklıkla olan seyler bunlar.Genel olarak ülkemiz kadinlarinda 45_46_47 yaşlarda görülüyor bu sikayetler zaten.Kimisi pat diye kesiliyor,kimisininki 4 ila 6 seneyi buluyor.Hormon testi yaparsa doktorunuz premenopoz olup olmadığıniz hakkinda tahmin yürütür zaten.Ama hic bir dr bilemiyor ki ; sen şu yaşta giricen sen bu yaşta.Kisiden kisiye degisiyor.Parca alma basit,anlamiyorsunuz bile.Narkoz altinda gerçekleşiyor. Gecmis olsun simdiden.

Teşşekkür ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…