memeli konu

ohmy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
1.527
3.894
merhaba herkese,
umarım konuyu doğru yere açmışımdır. bir sorum var, belki okuyan eden vardır veyahut başına gelen vardır.

3 gün önce sol göğsümde biraz ağrı vardı ama çocuklar hasta, biz biraz hastayız derken üstüne düşmedim. dün dokununca ağrıdığını fark ettim, mastit ağrısı gibi bir ağrı ama memede şekil değişikliği yok. sıkınca da kolostrum gibi bir sıvı geldi çok az miktarda. elime değen bir sertlik, farklı bir doku yok, yalnızca bazı süt kanalları dolmuş gibi bir yapıda. yarın için randevu aldım genel cerrahiden ama yine de merak ediyorum neden olabileceğini.

bu arada emzirmeyi bırakalı 1 sene olmak üzere, biraz ani bir şekilde bitirmiştik. biraz evvel sağ memeyi de sıktım ve ondan da farklı iki delikten minik süt benzeri bir şey çıktı

Ağrıya kızarıklık ve şişlik eşlik etseydi mastit düşünülebilirdi. Ağrıyan yerin altında fibroadenomlar veya kistler olabilir. Her ikisi de iyi huyludur. Sizin kendi el muayenenizle altta bir kitle olmadığını söylüyorsunuz, bir de genel cerrah muayene etmeli. Bir yıl önce emzirmeyi kestiğiniz için hala süt üreten kanallar minimal de olsa aktif olabilir ve süt benzeri akıntı görülebilir. Yaşınız 40 üstüyse mammografi ve ultrason ile değerlendirilir, 40 yaş altıysa ultrason yeterlidir. Bir de prolaktin yükselmelerinde memeden süt benzeri akıntı olabilir. Ultrason raporu ve prolaktin düzeyi ile değerlendirmek lazım.

mükemmel bir cevap, çok teşekkür ederim.

emzirirken de buna çok benzer bir durum yaşamıştım, ağrı ve hassasiyet vardı ama kızarıklık yoktu. genel cerrah mastit demişti. emzirmiyorken de mastit olma ihtimalim var mı?

prolaktin yüksekliği aklıma geldi. IQ 1500 olduğu için hazır yumurtlama döneminde iken bir ovülasyon testi yaptım eğer yüksekse yumurtlama baskılanır zaten diye düşünüp, ve yumurtlama var. tüm tıp camiasından özür dilerim bu yüzeyselliğim için (

Estağfirullah, danışıyorsunuz işte. Konu başlığınız ilginç geldi, memeli konu yazınca meme cinselliği geldi aklıma.
KK her şeyi konuşabildiği için...
merhaba!
hastanede mutmain olamadığım için belki yardımınız dokunabilir diye yeniden yazıyorum

bugün genel cerrahiye gittim, doktora durumumu söyledim, sol memeyi 2 saniye muayene edip ultrason yazdı, mastit olabilir mi dedim belki dedi. açıklama da yapmadı malesef. ultrason randevusu almaya gittiğimde (her ne yazdı ise) doktorun yazdığı not yüzünden başta randevu vermedi acil olabilir diye, ultrason doktoru da acil değildir randevu yazın dedi ve mart’a randevu verdiler. eğer mastit ise marta kadar beklemek durumu daha kötü yapmaz mı? memeyi sağmak da istemiyorum çünkü enfeksiyon varsa belki bu doğru olmayabilir mi bilmiyorum

Ağrıya kızarıklık ve şişlik eşlik etseydi mastit düşünülebilirdi.
Bu haliyle mastit bence zor da, Mart'a kadar hiçbir mastit beklemez. Birkaç gün içinde ciddi şişer, ağrır ve kızarır. Yaşadığınız şehri bilmiyorum ama varsa ve uygunsanız özel bir yerde ultrason yaptırın diyebilirim.

teşekkür ederim. soğukkanlı düşününce mastit bana da zor geliyor çünkü sertlik, kızarıklık yok. daha önce de iki kez meme ultrasonu ertelemiştim, yarın özel hastaneye gideyim en iyisi :/

teşekkür ederim. soğukkanlı düşününce mastit bana da zor geliyor çünkü sertlik, kızarıklık yok. daha önce de iki kez meme ultrasonu ertelemiştim, yarın özel hastaneye gideyim en iyisi :/
Sonucu bana bildirin lütfen. Prolaktin düzeyi kamu hastanesinde baktırabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…