Meme küçültme ameliyatı olanlarınız var mı? Süreci anlatır mısınız?

Merhaba, benim bugün 2 hafta oldu küçültme ve dikleştirme ameliyatı olalı, bana silikon vs.gerek olmadığını söyledi doktorum, o meme yapısına bağlı yani, çok aşırı sarkık ve içi boşalmış ise konuyor
Merhaba geçmiş olsun ben bana da protez gerek yok dedi ama tekrar sarkar eniştesi duyuyorum Siz ne kadara oluyor son durumunuz nasıl

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. Bugün 10. Günüm. Kendimi hep kilolu zannederdim meğer göğüslerim yüzünden öyle görünüyormuş. Komplikasyonlardan korkma 44 cm sarkık meme ile ameliyata girdim.Zaten sürekli doktor kontrolünde olucaksın. Üniversite hastanesinde oldum. Devletin operasyonu karsilamasi icin 1.5 kilodan fazla doku cikartilmasi gerek.
Meme dikleştirme sonrası iz kalıyor mu?

23 yasindayim meme kucultme dusunuyorum göğüs ölçüm 93 cm bu olçü devlette ücretsiz ameliyat olmak için yeterli mi? D cup kullaniyorum zayif olduğum için göğüslerim beni ekstra zorluyor vücuduma göre çok orantısız ağrı yapıyor iç çamaşiri kiyafet seçimi çok zor üst 40-42 alt 38 beden o kadar zor ki. Ama ameliyattan da korkuyorum komplikasyonlar olabiliyormus bir yorumda meme kucultme olan birinin genc yasda meme kanseri oldugunu okudum ve doktoru meme kucultme ameliyatindan dolayi olmus demis filan bilmiyorum
Merhaba 3 sene önce meme küçültme ameliyatı oldum covid zamanında. Doktor ne söylediyse farklı bişey yaşamadım. Bi ağrı yaşamadım bebek emzirmeyi düşündüğüm için tam istediğim boyutta küçültmedi kanallara zarar vermemek için. Ama yinede çok iyi oldu. 3 hafta sonra falan normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Ama korseyı çıkarmıyorsunuz. Kendınıze dikkat edip kollamanız gerekiyor. Önceden omuzlarım hep ağrırdı, memelerim çok ağırdı duruşumda bozukluk vardı. Şimdi düzeldi. Ama devlet estetiğe girdiği için yapmıyor maalesef

Boy ve kilon kaç. Göğüs çevresi 93 çok değil gibi. Ben 2 ay önce ameliyat oldum 27 yaşındayım
Boy ve kilon kaç. Göğüs çevresi 93 çok değil gibi. Ben 2 ay önce ameliyat oldum 27 yaşındayım
Boyum 164 kilom 53. Baya büyük yani az değil beni çok zorluyor. 1 yıl geçmiş ama memnun musunuz şimdi? Orantısızlık veya hissizlik var mı? Ve gerçekten çok kücüldü mü? Bazıları orta derece istiyor mesela ama ben küçülebileceği en küçük boyutu istiyorum.

Merhaba bende 24 yaşındayım tamamen seninle aynı sorunları yaşıyoruz benim göğüslerim de D kap ve 95 benden artık bıkmış durumdayım ama bir yandan da korkuyorum ameliyattan daha önce hiç ameliyat olmadım doktor araştırma içerisindeyim cesaretimi toplayıp umarım hemen ameliyat olurum inşallah 🙏 senin içinde hayırlısı olsun
Teşekkur ederim. Bende 25'e yaklaştım. Sorduğumla kaldım valla hala cesaret edemedim.

Merhaba 3 sene önce meme küçültme ameliyatı oldum covid zamanında. Doktor ne söylediyse farklı bişey yaşamadım. Bi ağrı yaşamadım bebek emzirmeyi düşündüğüm için tam istediğim boyutta küçültmedi kanallara zarar vermemek için. Ama yinede çok iyi oldu. 3 hafta sonra falan normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Ama korseyı çıkarmıyorsunuz. Kendınıze dikkat edip kollamanız gerekiyor. Önceden omuzlarım hep ağrırdı, memelerim çok ağırdı duruşumda bozukluk vardı. Şimdi düzeldi. Ama devlet estetiğe girdiği için yapmıyor maalesef
Anladım. Cok tesekkurler. Bende süt kanalları sebebiyle korkuyorum ve şuan bir iliskim yok olurda cocuk olursa sonra tekrar buyurse ve tekrar gerekirse diye de endiseleniyorum.

X