Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Kendimde köklü değişiklikler yapıorum memelerim sayesinde sırf meme yaptırıorum die saçlarımın rengini hatta kıyafet tarzımı da değiştirmeye karar verdim ya bu büyütme ameliyatını olmadan özgüvenim yerine gelmeye başladı ayyy bide yaptırdıktan sonraki halimi düşünemiorum :KK70:
hhahhahahhah aynen ben de saçlarıma ışıltı attırmaya karar verdim ameliyattan sonra :KK48:

1 günüm kalmıstı ve hic uyuyamadim dön sağa dön sola sabah oldu. Icimde garip bir duygu gözümde ve bilinç altimda acayip korku bürünmesiyle demin doktorumu aradım ama açmadi ve mesaj atarak 'hocam ben sanırım yapamıycam vazgeçtim çok üzgünüm' yazdım .. Napayım artık bende böyle olmayışlarını sevicem bunca zamandır alıstım böylede devam :) hersey icin tesekkur ederim kızlar rabbim herkese hayirlisini versin ameliyt olacakklarada simdiden gecmis olsun:hasta::KK61:
şaka yapıyosun benceeeeee :KK57:

Cok tesekkur ederimm . evet ben ilkkez dusundum arastirdim karar verdim tamam dedim ama kendimi artk nekadr korkuya alistirdysam mahfoldum. Simdi ailemle falanda konustkta annemde ayni tepkiyi verdi yani engelliycek bi durum yok ortada maddi manevi simdi izin verdik ama bi sur2 sonra tekrar kalkisirsan boyle biseye bukadr ılımlı yaklasmam dedi . karar verdik ozaman napalm korka korka gidecem ozaman sabah sabah 9 gbi ameliyata giricem hayirlisi...
Ben de gunlerdir sizin yazdiklarinizi okuyorum gercekten cok sevindim cok guzel olucak insallah haberlerinizi bekliyoruzz :halay:

Resimlerime baktım güzelim çok güzeller maşallah. İlk görüntülere indim benimgibi aynı şekilsiz şişlikler gibi duruyor. Yuvarlağı bile net değil şuanda. Sanırım sabretmem lazım. Elimde değil işte ister istemez korkuyorum ya kötü olursa diye:KK12: Ah biz kadınlar ahh:nazar: ilgilendiğin için ayrıca çok teşekkür ederim tatlım:KK200:
hiç bozma moralini.öyle çok şekil değiştircek ki.bak benim 24 gün oldu ameliyat olalı.ilk günkü halinden eser yok.ilk 4 5 gün ameliyat sütyenimin uç kısımları boştu,memelerim dikdörtgen gibi duruodu.ama gün geçtikçe şekil alıo değişio.sabır gerektiren bi süreç bu.hiç sıkma canını.

Cok tesekkur ederimm . evet ben ilkkez dusundum arastirdim karar verdim tamam dedim ama kendimi artk nekadr korkuya alistirdysam mahfoldum. Simdi ailemle falanda konustkta annemde ayni tepkiyi verdi yani engelliycek bi durum yok ortada maddi manevi simdi izin verdik ama bi sur2 sonra tekrar kalkisirsan boyle biseye bukadr ılımlı yaklasmam dedi . karar verdik ozaman napalm korka korka gidecem ozaman sabah sabah 9 gbi ameliyata giricem hayirlisi...
ayh çok şükürrrrrr çok sevindim valla.hiç korkma gerçekten korkacak bişi yok.şimdiden hayırlı olsun memişlerin.

1 günüm kalmıstı ve hic uyuyamadim dön sağa dön sola sabah oldu. Icimde garip bir duygu gözümde ve bilinç altimda acayip korku bürünmesiyle demin doktorumu aradım ama açmadi ve mesaj atarak 'hocam ben sanırım yapamıycam vazgeçtim çok üzgünüm' yazdım .. Napayım artık bende böyle olmayışlarını sevicem bunca zamandır alıstım böylede devam :) hersey icin tesekkur ederim kızlar rabbim herkese hayirlisini versin ameliyt olacakklarada simdiden gecmis olsun:hasta::KK61:

Ben yarin aksam kendimi unuturum cunku biliyorum heyecandan o yuzden simdiden hazirladim bugunde tüm hazirliklarimi bitircem ins :) yavas yavas yap aklina gelenleri cantana koy :)
neler koydun sen çantana belki inanmıycaksınız ama doğum için bile hiç kalmadım ben hadtanede hiç yatmadım neler konur hiç bi fikrim yok iyimi srn yazana kadarda hiç düş
1 günüm kalmıstı ve hic uyuyamadim dön sağa dön sola sabah oldu. Icimde garip bir duygu gözümde ve bilinç altimda acayip korku bürünmesiyle demin doktorumu aradım ama açmadi ve mesaj atarak 'hocam ben sanırım yapamıycam vazgeçtim çok üzgünüm' yazdım .. Napayım artık bende böyle olmayışlarını sevicem bunca zamandır alıstım böylede devam :) hersey icin tesekkur ederim kızlar rabbim herkese hayirlisini versin ameliyt olacakklarada simdiden gecmis olsun:hasta::KK61:[/QUOTE

Şoktayım kızlar ne olur fikrinize ihtiyacım var :KK43:
Az önce eve geldim ve hala kafam allak bullak
Meme büyütme için 2 ayrı doktorlagörüştüm ve ilk doktor (Ali Rıza Öreroğlu / Esteworld) tubuler memelerin var dedi.Meme çapını genişletmek gerek dedi İllaki T şeklinde iz kalır dedi ama Kararınıvermeden düşün dedi çünkü süt kanallarını kesmem gerek eğer ikinci çocukdüşünüyorsan emziremezsin dedi (sadece %30 ihtimal varmış tekrar emzirebilmemiçin)
Ayrıca tubuler memede illaki kas üstüolmalı ve yuvarlak Protez dedi... Cc olayınıkonuşamadık bile - zaten 10 dk sürmediherşey - Fiyat 8000 TL fakat ameliyat tarihini hemen belirleyip 200 tl ödemeyapmam gerek yoksa kışın tan sezonortasıymış 10 000 TL ödemem gerekirmiş..., hiç hoş bir şey değil bence. Ameliyat 3 saat sürermiş! Ailemdeki kas hastalığını kendin anestezi doktoru ile görüşürsün dedi.

Çıktığımda ağlayacaktım nerdeyse
Eşimle ikinci çocuk isteyip istemediğimizden emin bile değiliz ama hayatımı buna göre yönlendirmek desaçma....
Offf
2 saat sonra başka doktor ile görüştüm (Bora Ok - Newest)
Tam bi saat konuşmuşuz... Ölçtü biçti çizimyaptı göğüslerime . Dikleştirme ve meme areolasını biraz küçültme artı protez - fakatKasaltı dual plane - 325 - 350 cc iyi olurmuş, yuvarlak protez ama damla da olabilirmiş.... Tubuler memen var yada yok demedi...Sonra öbür doktorun söylediklerinianlattım, herkesin kendine göre doğrusu vardır şeklinde konuştu. Ne bileyim herkeseKasaltı yapıyor bu bana çok doğru gelmedi ama çok ilgilendi gerçekten çok samimi. Tşeklinde yaptığı bi ameliyatın sonuçlarınıgösterdi - çok da başarılı olmuş, " belki de sana T şekline gerek bile kalmaz buna ameliyat esnasında karar verebilirim " dedi... Yani meme başından kesi belki yeterliolabilecek... Dren kullanmıyor ve anlattıklarından ikna oldum ... Ameliyat Esnasında beni oturur pozisyona getirip bakacakmış Nasıl olduğuna.... 5 günehastalarımın bavul taşıyabilecek duruma gelmesi benim için çok önemli dedi. Sırt üstü yatman şart değil sadece ağrıdan dolayı ilk günler öyle yatman gerekebilir ama yan veya yüzüstü yatsan dahi zararı olmaz dedi...
Bu arada başka doktorlarla tabi görüş diyor ama bence 4 doktoru geçmesin kafan zaten şimdiden karışmış dedi. Gelelim enönemlisine; Süt kanallarının hepsini kesmem gerekmez örneğin 300 kanal varsa 100 tane kesilir gerisi kalır diyor yani büyük ihtimalle emzirebilirsin tekrar diyor (% 100 garanti yok tabi ama çok daha yapıcıkonuşuyor)
Ameliyat 1,5 saat sürer dedi. Ailemdeki kas rahatsızlığı ile çok ilgilendi bu durumu anestezi doktoru ile kendi görüşmek istiyor. Tabi Anestezi doktoru benden gen tahlili vs isterse nerden Nasıl yaparım bilmiyorum :KK43: Fiyat; 7700 TL

Biri sadece kasüstü mümkün diğeri Kasaltı diyor bi sürü beklemediğim şey çıktı offff of çok üzgünüm çok ve be yapacağımı bilmiyorum
Canım tübüler görünce direk yazmak istedim. Ben de tübülerim ve İstanbul'da Central Hospital'dan Fatih Peker bana kesinlikle kas altı ve damla demişti. Süt kanallarıyla ilgili olarak 80 kez sordum, bakın emzirebilirim değil mi, dedim ve bana ister tübüler ol ister olma, şu silikon süt kanallarının yanından bile geçmiyor dedi. Evet ameliyat süresi biraz daha uzun ama bana da meme başından gireceğim demişti. Tübüler meme direk belli olur, bir doktorun tübüler diğerinin hayır değil demesi ya da diğer doktorun tübülerlik farketmemesi çok olağan bir şey değil çünkü tübüler meme zaten görüntü olarak o kadar çirkindir ki görülmemesi imkansız. Albümümde göreceksin, sol memem tübüler benim. Çok şaşırdım ve benim de kafam karıştı, albümün var mı izleyebilir miyim seni?

Betus123 Betus123 kararına sevindim. Şimdiden acil şifalar güzel dolgun goguslerin olur inşallah darısı biz bekleyerlerin başına :dua: dualarim seninle olacak Rabbim yardımcın olsun

Canımmm çok ama çok sevindim herşey çok güzel olcak hiç korkma sabah sana bi sakinleştirci yapsınlar sonrası azıcık bişi çekiceksin ama sonrasında hooooop güzellikler :)))) dualarım seninle mutlaka haber vermeye çalış bize de olur mu ?

:eek:
:) @Cyndyrella cevap yazmış, don dahi enfeksiyon riski taşır diye. Kendisi ameliyat hemşiresi olduğu için bu tarz sorularımızı cevaplayabiliyor sağolsun :)

Benim kafamda da saçma sapan sorular oluşuyor :eek:
Biri bu forumda geçen adetliyken de ameliyat yapılır diye yazmıştı ama altımızda don bile yokken Nasıl olacak merak ediyorum :KK66:
Bendim o canım. Evet bazı dr.lar sorun olmayacağını söylüyor adetliyken ameliyat olmanın. Fakat tercih edilirmi o dönem kişiye kalmış.birde bir çok arkadaşımız kilotla ameliyata girdi.bende dahilim bu duruma.Genel olarak sorun teşkil etmiyor.

Şoktayım kızlar ne olur fikrinize ihtiyacım var :KK43:
Az önce eve geldim ve hala kafam allak bullak
Meme büyütme için 2 ayrı doktorlagörüştüm ve ilk doktor (Ali Rıza Öreroğlu / Esteworld) tubuler memelerin var dedi.Meme çapını genişletmek gerek dedi İllaki T şeklinde iz kalır dedi ama Kararınıvermeden düşün dedi çünkü süt kanallarını kesmem gerek eğer ikinci çocukdüşünüyorsan emziremezsin dedi (sadece %30 ihtimal varmış tekrar emzirebilmemiçin)
Ayrıca tubuler memede illaki kas üstüolmalı ve yuvarlak Protez dedi... Cc olayınıkonuşamadık bile - zaten 10 dk sürmediherşey - Fiyat 8000 TL fakat ameliyat tarihini hemen belirleyip 200 tl ödemeyapmam gerek yoksa kışın tan sezonortasıymış 10 000 TL ödemem gerekirmiş..., hiç hoş bir şey değil bence. Ameliyat 3 saat sürermiş! Ailemdeki kas hastalığını kendin anestezi doktoru ile görüşürsün dedi.

Çıktığımda ağlayacaktım nerdeyse
Eşimle ikinci çocuk isteyip istemediğimizden emin bile değiliz ama hayatımı buna göre yönlendirmek desaçma....
Offf
2 saat sonra başka doktor ile görüştüm (Bora Ok - Newest)
Tam bi saat konuşmuşuz... Ölçtü biçti çizimyaptı göğüslerime . Dikleştirme ve meme areolasını biraz küçültme artı protez - fakatKasaltı dual plane - 325 - 350 cc iyi olurmuş, yuvarlak protez ama damla da olabilirmiş.... Tubuler memen var yada yok demedi...Sonra öbür doktorun söylediklerinianlattım, herkesin kendine göre doğrusu vardır şeklinde konuştu. Ne bileyim herkeseKasaltı yapıyor bu bana çok doğru gelmedi ama çok ilgilendi gerçekten çok samimi. Tşeklinde yaptığı bi ameliyatın sonuçlarınıgösterdi - çok da başarılı olmuş, " belki de sana T şekline gerek bile kalmaz buna ameliyat esnasında karar verebilirim " dedi... Yani meme başından kesi belki yeterliolabilecek... Dren kullanmıyor ve anlattıklarından ikna oldum ... Ameliyat Esnasında beni oturur pozisyona getirip bakacakmış Nasıl olduğuna.... 5 günehastalarımın bavul taşıyabilecek duruma gelmesi benim için çok önemli dedi. Sırt üstü yatman şart değil sadece ağrıdan dolayı ilk günler öyle yatman gerekebilir ama yan veya yüzüstü yatsan dahi zararı olmaz dedi...
Bu arada başka doktorlarla tabi görüş diyor ama bence 4 doktoru geçmesin kafan zaten şimdiden karışmış dedi. Gelelim enönemlisine; Süt kanallarının hepsini kesmem gerekmez örneğin 300 kanal varsa 100 tane kesilir gerisi kalır diyor yani büyük ihtimalle emzirebilirsin tekrar diyor (% 100 garanti yok tabi ama çok daha yapıcıkonuşuyor)
Ameliyat 1,5 saat sürer dedi. Ailemdeki kas rahatsızlığı ile çok ilgilendi bu durumu anestezi doktoru ile kendi görüşmek istiyor. Tabi Anestezi doktoru benden gen tahlili vs isterse nerden Nasıl yaparım bilmiyorum :KK43: Fiyat; 7700 TL

Biri sadece kasüstü mümkün diğeri Kasaltı diyor bi sürü beklemediğim şey çıktı offff of çok üzgünüm çok ve be yapacağımı bilmiyorum
Gerçekten çok kafa karıştırıcı bir durum. Ama tabi anlattıklarına göre Bora beyin anlattığı önerdiği tavsiye daha hoş geliyor kulaga...
Tatlım Hasan Fındık lafa görüşsene,muayene ücretsiz. New Est de yapıyor ameliyatı sonuçta o da. Eğer Bora bey ile aynı tavsiyede bulursa bura beyi tercih edersin. Yoksa diğer doktoru :KK66:

Canım tübüler görünce direk yazmak istedim. Ben de tübülerim ve İstanbul'da Central Hospital'dan Fatih Peker bana kesinlikle kas altı ve damla demişti. Süt kanallarıyla ilgili olarak 80 kez sordum, bakın emzirebilirim değil mi, dedim ve bana ister tübüler ol ister olma, şu silikon süt kanallarının yanından bile geçmiyor dedi. Evet ameliyat süresi biraz daha uzun ama bana da meme başından gireceğim demişti. Tübüler meme direk belli olur, bir doktorun tübüler diğerinin hayır değil demesi ya da diğer doktorun tübülerlik farketmemesi çok olağan bir şey değil çünkü tübüler meme zaten görüntü olarak o kadar çirkindir ki görülmemesi imkansız. Albümümde göreceksin, sol memem tübüler benim. Çok şaşırdım ve benim de kafam karıştı, albümün var mı izleyebilir miyim seni?
Mağlesef daha yok
Yarına foto çekeyim de bi bakalım
Ben de anlamadım
Bora bey var veya yok demiyor ama güzel görünmesi için gerekeni yapacağım diyor. Öbür doktor meme çapı genişletilmeli diyor Bora bey ise gerek yok diyor protez sığar diyor
Aman ya ne zor işler :KK43:
Sen daha kime görünmeyi düşünüyorsun??? Benim tercihim tabi Anadolu yakası da bakalım

Mağlesef daha yok
Yarına foto çekeyim de bi bakalım
Ben de anlamadım
Bora bey var veya yok demiyor ama güzel görünmesi için gerekeni yapacağım diyor. Öbür doktor meme çapı genişletilmeli diyor Bora bey ise gerek yok diyor protez sığar diyor
Aman ya ne zor işler :KK43:
Sen daha kime görünmeyi düşünüyorsun??? Benim tercihim tabi Anadolu yakası da bakalım

Bir de öğretim görevlisine gitmeyi düşünmez misin? Doçent ya da profesörün de fikrini almanı tavsiye ederim ben. Bir üniversite hastanesine gidebilirsin. Sadece fikirlerini öğrenirsin, için rahatlar.

Tahminen 11 saat sonra ameliyata giricem.. Insallah gozumun korktugu kadarindan az daha agrisiz gecerde kendime gülerim neye korktun betus diye .. Herkese hersey icin tesekkur ediyorum bi nevi sizinde cok desteginiz oldu Allah razı olsun hepinizden herkesten ayri seyler ögrendim herkesten ayrı cesaret aldım eksik olmayin.. Yarin öğlen kısmetse yazabildiklerimi an ve an yazıcam insallah :):anne::KK4:

Kızlar bişi sorcam doktorum grip olma demişti ama sanırım boğazım ağrıo gibi ameliyatıma 20 gün var ya korkuorum bişi olur mu geçer mi ki o güne kadar :cry:

X