Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Ben ölimm yaaa cidden tansiyon yerlerdeydi simdi dipte oldu :KK43:
Minnooos bak ben sımdı ıc çamaşırı alısverısındeyım ordan elbıse Allah'ım her gıydıgım yakışıyor ve fotoğrafını çekıyorlar urunlerının uzerımde. Kendımı manken gıbı hıssedıyorum Ağrı 2gun fazla ama 3.gunden snra regldekı Göğüs ağrısı gıbı. 8gun oldu Ağrı bıttı iyi ki olmuşum hatta bugün pansumanım vardı doktorum benım mutluluğumu görünce gel bı hastam var ona neler yaşadığını nasıl OLDUĞUNU anlat DEDI kız ağlıyordu ben eller havada bale yapa yapa gırdım ıcerı gülmeye başladılar Sırt ağrım var hareket edemıyorum DEDİ pişman oldum DEDı açtım memelerımı gosterdım KIZ şok bıseyın kalmayacak dedım binbir teşekkürle el salladım sonra hop alısverıse ki ben panık atak hastasıyım 7senedır ben basarsıysam herkes başarır vazgeçme bıkınılerı duşun ben 5bın tl ödedim bu arada protez yukarı çıkmasın dıye kemerli korse sutyen takmıslardı sımdı sporcu sutyenı takıyorum yan yatıyorum amuda kalkıyorum 2guncuk ağrıya dayan 20sene mutlu gez pes etme

Cup ölçüsünden ziyade birde şöyle bir durum var. Misal bende öncesi B cup idim,full dolgulu b cup kullanıyordum. Ama hamilelik emzirmeden dolayı göğüslerim şu anki büyüklükte idi. Bu durumdan dolayı esneklikte o derece oldu,yani içindeki boşluk..
400 cc ile o boşluk dolduruldu,diklik kazandı ve diri bir gögüs oldu..
Hamilelik,fazla kilo alıp verme gibi durumlarda gögüs balon gibi şişiyor sonra iniyor . Bu durumdan dolayı içindeki Dolgunlugu sağalamak için ona göre cc kullanılması zorunda. Yoksa yine sönük,üst kutbu boş,diri olmayan bir gögüs sonucu ortaya çıkar.
Doktor hastanın isteklerini dinler,ameliyatta denenir ona yakın sonuç yapılmaya çalışılır. Ama birde malzeme önemli :))

arzum77 arzum77 teşekkür ederim, evet yazdıkların önemli. Benim de emzirme ve gebelikte epey büyümüştü. Mesela şimdi de dokununca avucuma geliyor ama dik durunca yok. İçini doldurana kadar koyacaksa fena bence. Peki bunun başka çaresi yok mu? Daha yayvan bir meme değil de daha dik yuvarlak bir meme hayal ediyorum. CC büyüdükçe meme yayvan bir şekle bürünüyor. Yuvarlak formu kayboluyor bence. Peki kocaman kafam kadar memeleri b cup yapan cerrahlarımız benim A/B cup ama emzirmede genişlemiş dokumu, sonuna kadar protezle doldurmadan full B/C cup bir meme yapamazlar mı? Beklentimi gerçekçi tutmalıyım ama mümkünse beklentimin karşılanmasını isterim.

arzum77 arzum77 teşekkür ederim, evet yazdıkların önemli. Benim de emzirme ve gebelikte epey büyümüştü. Mesela şimdi de dokununca avucuma geliyor ama dik durunca yok. İçini doldurana kadar koyacaksa fena bence. Peki bunun başka çaresi yok mu? Daha yayvan bir meme değil de daha dik yuvarlak bir meme hayal ediyorum. CC büyüdükçe meme yayvan bir şekle bürünüyor. Yuvarlak formu kayboluyor bence. Peki kocaman kafam kadar memeleri b cup yapan cerrahlarımız benim A/B cup ama emzirmede genişlemiş dokumu, sonuna kadar protezle doldurmadan full B/C cup bir meme yapamazlar mı? Beklentimi gerçekçi tutmalıyım ama mümkünse beklentimin karşılanmasını isterim.
Senin kafan kadar memen olmaz öncelikle onu söyliyim :))
Fotona baktım,tabi belli degil birşey ama düz bir meme gördüm,çapı da öyle çok geniş yayvan gibi durmuyor..
Öne çıkıntısı olan,genişliği fazla olmayan (hıgh,ultra hıgh profil) gibi.. Protezlerle öne çıkıntılı,dik,yayvan basık olmayan göğüslerin olur tabi. Büyük ihtimal B nin sonu C nin başı gibi bir büyüklüğe de ancak ulaşır..
Benimde protezlerim hıgh profil,ultra olmasını isterdim ama çapı geniş göğüslerimin. Ama yinede yayvan geniş haldur huldur göğüslerim olmadı :)

Ben şok ...
Bende ameliyat tan bir gün önce,özellikle gece kafayı yemiştim heyecandan. Ya şöylemolursa ya küçük olursa,ya çok büyük olursa sorular sorular sorular...:KK47:
Ama vazgeçmedim,iyikide vazgeçmemişim...
Yaşadığın endişe korku normal,hepimiz yaşadık. Ama sanırım sen henüz hazır değilsin. Belkide çok rahatsız değilsin...
Hayırlısı diyelim tabi,senin bedenin senin kararın :KK19:
Valla bende şok :) ben iptal :) herseyin hayirlisi :)

Arkadaşlar selamlar 3 gün önce dual plan 400 cc yuvarlak h.profil silikon takıldı. Ağrılarımı tahmin edebiliyorsunuz. Şişliklerimde var. Ancak göğüslerim o kadar büyük duruyor ki özellikle üst kısmı neredeyse boynumun altı sınırında... Aşağıya inmezse eğer ne yazık ki ben çok mutsuz olacağım. Göğüslerim küçülecek ve üst kısmında ki çıkıntılar gidecek değil mi? Sevgili Arzum'a çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde endişelerim bir nebze azalıyor. Maşallah hem psikolog hemde cerrah kadar bilgili foruma uzunca zamandır girmediğimden pek aktif kullanamıyorum. Yeni ameliyat olan arkadaşlarımdan desteklerinizi bekliyorum. Sevgiyle kalın güzelliklerim.
Cok cok gecmis olsunn gule gule kullan insallh mutlu olursunn

Senin kafan kadar memen olmaz öncelikle onu söyliyim :))
Fotona baktım,tabi belli degil birşey ama düz bir meme gördüm,çapı da öyle çok geniş yayvan gibi durmuyor..
Öne çıkıntısı olan,genişliği fazla olmayan (hıgh,ultra hıgh profil) gibi.. Protezlerle öne çıkıntılı,dik,yayvan basık olmayan göğüslerin olur tabi. Büyük ihtimal B nin sonu C nin başı gibi bir büyüklüğe de ancak ulaşır..
Benimde protezlerim hıgh profil,ultra olmasını isterdim ama çapı geniş göğüslerimin. Ama yinede yayvan geniş haldur huldur göğüslerim olmadı :)

Kafam kadar meme olur mu diye değil, kafam kadar memesi olanları çok güzel küçültüyorlar diyorum. :-) Ben beklentimi doktora söyleyeyim ama ben büyük protez taktırmak istemem. Bir kiloya yakın bir ağırlık. Çok rahat da spor yapılmaz gibime geliyor. Koşmak kolay mı protezlerle?

Hepimiz korku heyecan panik halinde girdik ameliyata.vazgecme sakin:KK43: bak dumduzsun sende demi? Kadin icin cok onemli meme.sonradan pisman olursun :kızgın:ilk 2 gun aglarsin sizlarsin belki ama sonra mutlu olursun. Yaptirmak isteyipte yaptiramayanlar var.elindeki sansi kullan derim.hangi agri aci kalici bak unutup gittik hep
Korku heyecan panik bunlarin 3unden sadece heyecan kısmı aktif degil bende :KK43: korkuya bürünmüşüm iyilesme sürece kafamda kocaman bir korku.:KK43:

Kafam kadar meme olur mu diye değil, kafam kadar memesi olanları çok güzel küçültüyorlar diyorum. :-) Ben beklentimi doktora söyleyeyim ama ben büyük protez taktırmak istemem. Bir kiloya yakın bir ağırlık. Çok rahat da spor yapılmaz gibime geliyor. Koşmak kolay mı protezlerle?
Kafası kadar memesi olanları küçültüyorlar evet ama fazla olan dokuyu çıkartıyorlar. Bu daha izli bir operasyon tabi :KK66:
Yani şu kadar olsun demek pek doğru degil tabi,dediğim gibi senin beklentin B cup sonu C başı gibi . Zaten ancak o kadar olur ama bu kaç cc ile karşılanır bunu doktor ameliyatta dener ve o büyüklüğü kullanır. Bana 400 cc olur sana o büyük gelir . Başkasına küçük... 250 cc sana uygun olur bana küçük... Gibi...
Protezin ağırlığı hissedilmiyor.ama sırtına yada eline alacağın bir kilo ağırlık hissedilebilir.. Vücuda uygun olmayan bir büyüklükteki protezin ağırlığı hissedilebilir. Omuz ve sırt ağrısı yapabilir . Bu durumlarda zaten küçültme ameliyatı yapılır. Ama protez ile o duruma hiçbir doktor getirmez. Hasta özel olarak istemediyse :KK66:

Korku heyecan panik bunlarin 3unden sadece heyecan kısmı aktif degil bende :KK43: korkuya bürünmüşüm iyilesme sürece kafamda kocaman bir korku.:KK43:
Canim valla ya memesiz devam edeceksin ya 2 3gun disini sikacaksin:KK45: sonra keyfini cikarma zamani:eğlence:naptin olacakmisin yarin ameliyat

Canim valla ya memesiz devam edeceksin ya 2 3gun disini sikacaksin:KK45: sonra keyfini cikarma zamani:eğlence:naptin olacakmisin yarin ameliyat
Doktor surekli ariyor en gec 6 ya kadar haber ver bana dedi .kendi kendime bekleme modundayim:)

Doktor surekli ariyor en gec 6 ya kadar haber ver bana dedi .kendi kendime bekleme modundayim:)
Bizler elimizden geleni yaptık sana karar senin bundan sonraki hayatında ya çok mutlu yaşayacaksın yada hep bir eksiklik hissederek yaşayacaksın !!! hangisi? tercih senin:rolleyes::rolleyes:

Betus123 Betus123 pek msj yazıp yorum atmasamda takip ediyorum . Korkularını az çok tahmin edebiliyorum. Bende bu amelyati olmayı çok istiyorum fakat benim çocuktan dolayi ayrıca bakacak kişi vs yaz programından kaynaklı yaz sonuna kaldı. Hani keşke imkanım el verse şimdi gidip olsam. Daha önce estetik ile alakali hiç ameliyat olmasam da 2 sezaryen bir Hemoroid birde bacağim dan toplam 4 kez tam narkoz aldım. Ve hepsinde okadar kötüyü düşündüm ki herdefasinda bu kadarmiymis oldum. Karar senin ama tek söylemek istediğim vazgecersen sonra pişman olmaman olsamiydim. Olsaydim şimdi söyle olurdu bunlar ileriki gunlerde seni daha da yıpratmaz mi ? Ben sadece Hemoroid amelyati ni korkudan erteledim ve gerçekten iyileşme süresi zor ve sancılı idi ama sonrasında ne aptalmisim keşke daha önce olup kurtulsaydim dediğim dün gibi aklımda. Neyse çok konuştum. Umarım kendin için en iyi kararı verirsin.

Betus123 Betus123 pek msj yazıp yorum atmasamda takip ediyorum . Korkularını az çok tahmin edebiliyorum. Bende bu amelyati olmayı çok istiyorum fakat benim çocuktan dolayi ayrıca bakacak kişi vs yaz programından kaynaklı yaz sonuna kaldı. Hani keşke imkanım el verse şimdi gidip olsam. Daha önce estetik ile alakali hiç ameliyat olmasam da 2 sezaryen bir Hemoroid birde bacağim dan toplam 4 kez tam narkoz aldım. Ve hepsinde okadar kötüyü düşündüm ki herdefasinda bu kadarmiymis oldum. Karar senin ama tek söylemek istediğim vazgecersen sonra pişman olmaman olsamiydim. Olsaydim şimdi söyle olurdu bunlar ileriki gunlerde seni daha da yıpratmaz mi ? Ben sadece Hemoroid amelyati ni korkudan erteledim ve gerçekten iyileşme süresi zor ve sancılı idi ama sonrasında ne aptalmisim keşke daha önce olup kurtulsaydim dediğim dün gibi aklımda. Neyse çok konuştum. Umarım kendin için en iyi kararı verirsin.
Cok tesekkur ederimm . evet ben ilkkez dusundum arastirdim karar verdim tamam dedim ama kendimi artk nekadr korkuya alistirdysam mahfoldum. Simdi ailemle falanda konustkta annemde ayni tepkiyi verdi yani engelliycek bi durum yok ortada maddi manevi simdi izin verdik ama bi sur2 sonra tekrar kalkisirsan boyle biseye bukadr ılımlı yaklasmam dedi . karar verdik ozaman napalm korka korka gidecem ozaman sabah sabah 9 gbi ameliyata giricem hayirlisi...

Cok tesekkur ederimm . evet ben ilkkez dusundum arastirdim karar verdim tamam dedim ama kendimi artk nekadr korkuya alistirdysam mahfoldum. Simdi ailemle falanda konustkta annemde ayni tepkiyi verdi yani engelliycek bi durum yok ortada maddi manevi simdi izin verdik ama bi sur2 sonra tekrar kalkisirsan boyle biseye bukadr ılımlı yaklasmam dedi . karar verdik ozaman napalm korka korka gidecem ozaman sabah sabah 9 gbi ameliyata giricem hayirlisi...
:KK9::KK9::KK9:Kendim ameliyat olacak kadar sevindim

Benim en buyuk sansim karar verdim ve 3 gun sonrasina tarih aldim cunku sansima o gun ameliyt olucak hastanin kızı rahatsizlanmisti onu ileriye attilar beni aldilar. Bi baktım 3den geriye sayiyorum ağla ağla :)) bitsede kurtulsam bitsedeeee kurtulsaamm:)))) acımı cekseemmm. Sonrada tadını çıkarsaamm :))
çekeceğin acı 3 gün sonra gelsin dantelli çamaşırlar gitsin üçgen bikiniler :halay:

Şoktayım kızlar ne olur fikrinize ihtiyacım var :KK43:
Az önce eve geldim ve hala kafam allak bullak
Meme büyütme için 2 ayrı doktorlagörüştüm ve ilk doktor (Ali Rıza Öreroğlu / Esteworld) tubuler memelerin var dedi.Meme çapını genişletmek gerek dedi İllaki T şeklinde iz kalır dedi ama Kararınıvermeden düşün dedi çünkü süt kanallarını kesmem gerek eğer ikinci çocukdüşünüyorsan emziremezsin dedi (sadece %30 ihtimal varmış tekrar emzirebilmemiçin)
Ayrıca tubuler memede illaki kas üstüolmalı ve yuvarlak Protez dedi... Cc olayınıkonuşamadık bile - zaten 10 dk sürmediherşey - Fiyat 8000 TL fakat ameliyat tarihini hemen belirleyip 200 tl ödemeyapmam gerek yoksa kışın tan sezonortasıymış 10 000 TL ödemem gerekirmiş..., hiç hoş bir şey değil bence. Ameliyat 3 saat sürermiş! Ailemdeki kas hastalığını kendin anestezi doktoru ile görüşürsün dedi.

Çıktığımda ağlayacaktım nerdeyse
Eşimle ikinci çocuk isteyip istemediğimizden emin bile değiliz ama hayatımı buna göre yönlendirmek desaçma....
Offf
2 saat sonra başka doktor ile görüştüm (Bora Ok - Newest)
Tam bi saat konuşmuşuz... Ölçtü biçti çizimyaptı göğüslerime . Dikleştirme ve meme areolasını biraz küçültme artı protez - fakatKasaltı dual plane - 325 - 350 cc iyi olurmuş, yuvarlak protez ama damla da olabilirmiş.... Tubuler memen var yada yok demedi...Sonra öbür doktorun söylediklerinianlattım, herkesin kendine göre doğrusu vardır şeklinde konuştu. Ne bileyim herkeseKasaltı yapıyor bu bana çok doğru gelmedi ama çok ilgilendi gerçekten çok samimi. Tşeklinde yaptığı bi ameliyatın sonuçlarınıgösterdi - çok da başarılı olmuş, " belki de sana T şekline gerek bile kalmaz buna ameliyat esnasında karar verebilirim " dedi... Yani meme başından kesi belki yeterliolabilecek... Dren kullanmıyor ve anlattıklarından ikna oldum ... Ameliyat Esnasında beni oturur pozisyona getirip bakacakmış Nasıl olduğuna.... 5 günehastalarımın bavul taşıyabilecek duruma gelmesi benim için çok önemli dedi. Sırt üstü yatman şart değil sadece ağrıdan dolayı ilk günler öyle yatman gerekebilir ama yan veya yüzüstü yatsan dahi zararı olmaz dedi...
Bu arada başka doktorlarla tabi görüş diyor ama bence 4 doktoru geçmesin kafan zaten şimdiden karışmış dedi. Gelelim enönemlisine; Süt kanallarının hepsini kesmem gerekmez örneğin 300 kanal varsa 100 tane kesilir gerisi kalır diyor yani büyük ihtimalle emzirebilirsin tekrar diyor (% 100 garanti yok tabi ama çok daha yapıcıkonuşuyor)
Ameliyat 1,5 saat sürer dedi. Ailemdeki kas rahatsızlığı ile çok ilgilendi bu durumu anestezi doktoru ile kendi görüşmek istiyor. Tabi Anestezi doktoru benden gen tahlili vs isterse nerden Nasıl yaparım bilmiyorum :KK43: Fiyat; 7700 TL

Biri sadece kasüstü mümkün diğeri Kasaltı diyor bi sürü beklemediğim şey çıktı offff of çok üzgünüm çok ve be yapacağımı bilmiyorum

Resim de mi çeker??? Ya ona ameliyat olmazsam ne olacak o resimler :oha: Ayyy ben daha şimdiden böyle yapıyorsam ameliyattan önce ne olur kimbilir :KK66:
Peki doktor sana C Cup dediyse şimdi ne oldu? (Ameliyat olmuştun sen değil mi yanlış hatırlamıyorum inşallah )
ameliyata karar vermediğin doktor olursa çekmez resim karar verirseniz çeker. benim d cup şuan :oops::spor:

Merhaba ben de yeni kaydoldum yaklasik 2 yildir surekli bu siteden yaptiranlarin yorumlarini okuyodum cok kararsizdim artik kesin karar verdim gibi agridan falan hic korkmuyorum guzel olsun yeter kotu olmasindan korkuyorum erkek arkadasim yapay olucagina bu hali daha iyi hicbi erkek yapayi sevmez diyor ama buyuk memeli kadin gorunce de atliyo hepsi valla bilmiyorum yani zaten ben kendim icin yaptiricam kimse icin degil... sertlik, doku farki gerçekten cok mu oluyo yaptiranlar soyleyebilir mi? Benim suan erkek gibi ya dumduz resmen A cup giyiyorum. Yaptiranlarin once sonra fotoğraflarıni yukledikleri bir baslik var mi bakabilecegim?

X