Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Betus123 Ben bile rahatladım valla doktorunun kendisine silikon taktırıp, karnını gerdirmesinden. Nasıl bir ameliyat olduğunu bir plastik cerrah olarak en iyi kendisi biliyordur değil mi?

Ben de doğrudan bir hastanın bizzat kendi yorumlarının gerçek yorumlar olduğunu düşünüyorum. Bir hastanın ağzından çıkana itibar etmek en iyisidir. Umarım sen de çok memnun kalırsın doktorundan.

Bu sitede de çok övülen bir doktor başka üyeler tarafından çok kötülenebiliyor. Açıkçası forumun meme estetiği bölümü dört haftadır okuyor ve hayret ediyorum. Herkese ve her şeye de itibar etmemek gerektiğini düşünüyorum neticede. Herkes okuyup kendi akıl süzgecinden geçirip bir karar veriyordur. Şahsen ben sormak istediğim soruları, özelden mesaj yolu ile sormayı tercih ediyorum artık.

Fakat bu kısım "meme estetiği olmak isteyenlerin paylaşım forumu" ve ben meme estetiği olmak isteyen biri olarak burada kendi endişemi paylaşınca başka üyeler beni karamsar olduğumu ve forumu sıkmakta olduğumu söylemişti. Esasen bir doktor hakkında "memeyi kazımış, kesi dolu" diye okumak da bu bölümde beni rahatsız etti. Doktoru tanımam etmem ama Betuş ameliyat olduğu için onu takip ediyorum. Benim endişem bilinmeyene karşı olan bir duygu durumu. Ama burada bizzat doktor ismi ve tecrübe paylaşılarak kötü sonuçlardan bahsediliyor. İnsan asıl bunlardan etkileniyor bence.

Ameliyat öncesi onam formlarındaki imzalarla hastanede ve hekim; sizden o cerrahi işlemi yapmaya ve anestezi vermeye izin alır aslında. Bir gün çılgının biri çıkıp benden habersiz anestezi verip mememi büyütmüşler demesin diye.

O imzaları atmak hastaya tüm sorumluluğu yüklemediği gibi o imzaların atılmaması da cerrahı zor durumda bırakmaz.

Ameliyat ve anestezi komplikasyonlarında sorumluluk ayrımı basitçe şöyledir. "başka herhangi bir cerrah da aynı işlemi yapsa benzer bir sonucun meydana gelmesini engellleyemyecekse" hekim sonuçtan sorumlu olmaz.

Ameliyata bağlı kanamanız olur, bilmediğiniz bir kan hastalığınız vardır ve ameliyat öncesi rutin tahlillerle de anlaşılabilecek durumda değildir, hayatınızı kaybedersiniz. Hiçbir doktor bunu öngöremez, sorumlu olmaz.

Meme büyütme ameliyatlarında; kapsül oluşur. Bu bir komplikasyondur. Doktorunuz bundan sorumlu olamaz.

Yine küçültme ve büyütme ameliyatlarında; sinirlere ve dokulara müdahale sonrası bu bölgede kalıcı his kayıpları olabilir. Bu ameliyata bağlı istenmeyen bir sonuçtur. Başka sıradan bir cerrah da yapsa böyle bir durum ortaya çıkabilirdi diyebiliyorsak doktor sorumlu olmaz.

Ama kusura bakmayın da o kağıda imza attı diye bir kadının memeleri böyle çuval diker gibi dikilmesin. Bu ameliyata bağlı bir komplikasyon mu? Bir plastik cerrhatan bu kadarını da bekleyemeyecek miyiz şimdi? Başka bir plastik cerrah bunu böyle dikmezdi, meme altında büyük bir iz bırakacak şekilde doku hasarı verilmiş gibi duruyor diyorsak bence artık doktor sorumludur.

Öyle her imza ile doktor kusurdan kurtulmuyor, haberiniz olsun.

Ayrıca bu aynı zamanda taksirli yaralama suçu. "Meslek ve sanatta acemilik" denilen taksirle yaralama suçu var. Bence doktor hastasını mesleğinde acemice davranarak yaralamış. Savcılığa gitse soruşturma başlatılır doktor hakkında.

Bu mesajı haftasonu meme küçültme kısmına yazmışyım. Alııntıladım.

Aleph87 Bu arkadaşımız da senin gibi tübüler. Belki onunla fikir alışverişi yapmak istersin. Sen bu paylaşımı kaçırdın sanki?

Ohhh masallah valla sana ne guzel . benim hala agrilarim mevcut :/ o kasinti bendede var elimi iceriye sokasim geliyor benimde ne guzel fuze gibi ama o acayip skan sporcu sutyenini takinca yavrularim kuculuyor

Ohhh masallah valla sana ne guzel . benim hala agrilarim mevcut :/ o kasinti bendede var elimi iceriye sokasim geliyor benimde ne guzel fuze gibi ama o acayip skan sporcu sutyenini takinca yavrularim kuculuyor
ben hiç çıkartmadım sütyeni korse gibi bişey zaten baskılıyor baya ödem oluşmaması için şartmış katlanıcaz artık algıda seçicilik mi nedir balensiz sütyen bikini reklamları çıkıp duruyor heryerde ya da ben yeni farkediyorum, batıcam bu gidişle

Evet doktorda da silikon olmasi cok guzel bir sey. Aynen begenilen doktorun hastalariyla gorusmek daha guzel birsey burda aliyi cok iyi derler muanede bikac hastayla konusursan kotu derler sonuc itibaryle ortaya reklam v.s cikar. 4 doktor sectim ki bunun icinde bitanesi ciddi anlamda iyi doktor yani son 2 yılın en cok gogus estetigi yapan doktoru olarak ödulu bile var ama ben yine defne hanimi sectim elektrk önemli
. yarin resim koyucaaammm:)

Çok sevindim cnm hayırlısı olsun iyi haberlerini bekliyoruz; )

Allah yardimcisi olsun ya :/
Amin....
Kendisi benim foruma girdiğimi biliyor aslında. Hatta koy fotolarımıda görsünler demişti. Bende sen üye ol koy,en doğrusu bu demiştim ama bilmiyorum.
Allah kimsenin başına vermesin tabi,kötü bir olay.
Şimdi ben Nasıl bikini giyineceğim diye üzülüyor. En çokta göğüsleri büyük,karnı sarkık gevşek oldugu için mayokini veya mayo gibi tercihleri oluyordu. Büyük heveslerle ameliyat oldu,şimdi bu izleri Nasıl saklayacağım,yine Nasıl bikini giyineceğim diyor. Yattığında dümdüz olan göğüsleri var. Meme ALTI kesisi ortaya kadar birleşmiş düşün . Diger ucu neredeyse koltukaltında.
Karnını hiç demiyorum,bikini altında ancak yüksekbele mahkum.
Umarım ücretsiz revizyonu yaparda düzletir en azından.
Her hastanın muhakkak iyi sonuç alan hastasıya vardır kötü sonuç alanıda. Herkesin Mutlu edici sonuçları alması dileği ile..

Son 2 yılın en çok göğüs estetiği yapan doktoru kim acaba? Ben merak ettim. Ne kadar çok ameliyat, o kadar çok hata, o kadar çok tecrübe ve o kadar hatadan ve tecrübeden ders çıkarma içiçedir bence. Ancak çok çok ameliyat yapan doktorlar hata yaparlar diye düşünüyorum. Bir doktor hata yaptıkça mükemmele ulaşır. O hatayı bir daha tekrar etmez.

En önemli şey ameliyat sonrası nasıl davranıyor doktor? Hatasını kabul ediyor mu? Yoksa hatası yokmuş da hasta paranoyakmış gibi, kuruntu yapıyormuş gibi mi davranıyor? Kendi kusurunu yok bir şey, normal, sana öyle geliyor diye kapatıyor mu? Velev ki hasta gerçekten kuruntu yapıyor, ona "daha önce hiç memen yoktu şimdi memen var onu da beğenmiyorsun" şeklinde mi davranıyor? Hatasını telafi etmek için bir çabaya giriyor mu? Bence bunlar bir hekim tercih etmemde çok önemli olacak.

Ben daha gorusme gunum gelmeden direk kesin o dedim yani baska doktora gitne geregi bile duymiycaktim. Muane gunu nişanlimla gttik hosbes onbes. Muanemi oldum nisanlimi cagirdik oturduk konustuk ama illaki ben soru sorucam kendisi cevapliycak.. Sordugum sorulara evet hayir diye kısa cevap veriyor birde hadi bitsede gitseler tavrindaydi. Tam muane sonrasi konusurken direk ucretide sukadar demesi cok sinirlerimi bozdu yani sen bana yeterince bilgi vermemissin bide ucreti araya sokuyosun. Direk kalktim gittim zaten hayal kırıklgi yasadim .. Gözü cok tokmus demekki öyle davrandi. Baska 2 doktorada gttim elektrk alamadim. Defne hanim icinde cok kotu yorumlar okudum gittim daha muanede ustumu cikarttm bana tam yaklasirken asimetrsin sen dedi hemen geri döndü metre aldi geldi ölctü ciddende 2 cm.lik simetriyi daha gorur gormez anladi baskada kimse anlamamisti. Dedim tamam iste bu doktor :)

Amin ablacim saolasin. Insallah dedigin gbi ucretsiz islemlerini yaparda mutlu olur arkadasinn

Ben ameliyata girmeden konuştum açık açık
''Sonucum iyide olabilir, kötüde yaptığınız ameliyatın herşeyiyle arkasındamısınız'' ?dedim.
''Tabiki nerde olursanız olun elinizde zaten sertifika var zaten bende herşeyin arkasındayım'' dedi ama Allah korusun inş sorun yaşamam

Evet canım gizli iş asla yapamam bende. Ne güzel anlayışla karşılamış özellikle baban seni,demek böyle anlatabiliyorsun babana,ben babama anlatamam annemle arkadaş gibiyizdir o zaten söyler mutlaka :)
İnsanın içi rahat olmalı aileden tam destek aldığında huzurlu geçer ameliyatında. Kaç yasindasin sorması ayıp, bayanlara sorulmaz dimi :)

bülent tekerekoğlu ödül almıştı diye hatırlıyorum en çok meme büyütme yapmış kendisi 2015 te.

Evet ama ben hic memlun kalmadim ne telefonda ne gorusmede.. Kısmet degilmis

herkes herkesten memnun olmayabilir olacak diye bir şey yok bir hasta memnun olmadı diye o kötü dr olacak değil hasta memnun olmadı diye de hasta psikolojisi bozuk olacak diye de bir şey yok. ortada bi işlem varsa ve birkaç dr bu böyle olmamalı diyorsa bu durumda dr hatasını telafi etmeli yani olaylar kişisel ve elektrik ile ilgilidir.
kul yapısı mükemmel olamaz her şey gerçekleşebilir önemli olan yapılan işin arkasında durmaktır.

önemli olan elektrik almaktı bende geçen yaz bülent beyle görüşmüştüm pek oralı olmamıştı ama benimki revizyon şeklinde olduğu için anlıyorum genelde başka bir dr un işlem Hatasını düzeltmeye yanaşmıyorlar yanaşsalarda yüksek rakamlar alınıyor.

ben defne hanımı instagramdan da takip ediyorum banada güzel önerileri olmuştu yaptığı işler güzel ve kendisinin bi röportajında kendinin de estetik yaptırdığını söylüyordu bence bu önemli bi etki.
şimdi kırış yüzlü bir dr a kim botox yaptırmak ister ki dimi :)

bülent tekerekoğlu ödül almıştı diye hatırlıyorum en çok meme büyütme yapmış kendisi 2015 te.
2016nın da en çok ameliyat yapılan doktoru seçildi 2 ay sonra tekrardan plaket alacak kendileri valla ben çok memnun kaldım çok cool ve başarılı bi doktor kendileri. ikinci günümde kendi kendime kalkıp yatmaya başladım. hakkını veriyor ödüllerinin

doğrudur kötü bir dr olduğunu söylemedim zaten benim işlemim farklı olduğu için onada hak verdim.

hem burda problem yaşayan bir hastası vardı ne olursa olsun arkasındayım dedi ileride bi şey olursa gel dedi kendisine ben bu yönüyle takdir ettim gerçekten.

ama bazı dr lar var bu hasta benim adımı zikrediyor diye rahatsız oluyor aklı ve mantığıyla hareket eden bir insan düşünür bu kişinin içinde iki tane protez var birisi dr un kim dediğinde kendi kendime koydum diyemiyceğine göre tabi ki ameliyatı yapan dr un adını zikredicek dimi :)

herkes işiyle ilgilense herkes daha çok mutlu olur inşallah hep mutlu olursun bu ameliyat insanın hayatını öncesi ve sonrası şeklinde ayırabilecek derecede öneme sahip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…