meleklerimizi beklerken...

MAVI_BEYAZ

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2012
1.675
1.806
Rabbim sen ne büyüksün ki hepimizin içine bu güzel duyguyu bu mucizevi yeteneği koydun ve merhametinden tüm kadınlara 1 damla verdin.. bir küçük meleğin bize ANNE dediği günde de umutla beklediğimiz, sabırsızlandığımız gündede bizlerden Rahmetini esirgeme Yarabbim...
bu yazıları okuyan bi umut, bi destek arayan, sabırsızlanan tüm kardeşlerime ve bana koruyup kollayacağımız bi evlat nasip et Allah'ım......

Allah kelamının olmadığı yerde rahmet olmazmış, dua ile başlayalım sobetimize...

ben 5-6 aydır anne olmayı bekliyorum. kimine göre endişelenmek için çok erken ama bana sorsanız ömrümden ömür gitti meleğimi beklerken.. 9 aylık evliyim ilk 3 ay korundum daha erken diye düşündüm.. sonra bi gün başım çok döndüğü için doktora gittim. Evli misiniz dediler evet deyince direk kadın doğuma yönlendirdiler. doktor ulturasonla baktı ve burda bişey görüyorum hamile olabilirsin dedi ama emin olmak için kan testi istedi. ama ben ulturasonda minicik bi noktayı okla gösterdiği 'bak şu bebek olabilir' dediği andan sonra hatları koparmışım..:) o an yaşadığım hissiyatı kelimelerle anlatamam... eşim arka taraftaydı hızla ona döndüm. dışardan sadece boş boş bakışıyo gibi gözüksekde içimizden çığlıklar atıyoduk ikimizde. gözlerimiz parlamıştı. doktor tecrübesinden olsa gerek anladı halimi hemen heveslenme dur kan sonucun bi çıksın diyo ama kime diyo ben uçmuşummm..
sonra 1 saat labaratuarın kapısında bekledik. annem dışarı çıklaım çok sıkışık burası 1 sa sonra geliriz dediyse de ben ayrılmadım kapıdan, müjdemi 5 dk daha geç almamak için. sonra ne mi oldu. zarfı elime verdikleri an parçalayarak açtımmmmm ve hüsrannnn((
boynum büküldü, başımın dönmesi bile durdu, sıfırdım o an.. annem olsun kızım üzülme daha istemiyodun zaten diye teselli vermeye çalıştı ama o an öyle sesi titredi ve gözyaşını yuttuğunu öyle hissettim ki.. ikimiz de ağlayamadık. eşim işe gitmek zorunda olduğu için beklememişti sonucu. sonuç olumsuzsa beni arama nolur demişti.. aramadımm.. eve gittim yalnız kaldığım anda senelerdir dökmediğim gözyaşını döktüm... çok gariptir Rabbim sen kimseye evlat acısı yaşatma diye ağladım. çünkü var zannedip yokluğunda bu kadar yıkıldığım bişeyi karnında 9 ay taşıyıp senelerce emek verip kaybetmeyi düşünemiyodum bile.. annemi daha iyi anladım. 10 yaşında kızını toprağa veren anneme 10 yıl sonra ağladım...
Şimdi umutla sevgiyle aşkla bekliyorum meleğimi... Rabbime bana da bu mucizeyi yaşatması için dua ediyorum. bana ve bekleyen tüm melek annelere..

Bu ay sadece eşime sadece 2 kere keçiboynuzu içirebildim, kendim bal polen yedim, hergün 15 20 dk egzersiz yapıyorum. vee Meryem Suresini hergün okuyorum 1 hafta oldu. Herşeyi yaparım anne olmak için önce manevi huzur daha önemli diye düşünüyorum. Çünkü bize bebeğimizi verecek kudrete sahip olan bir tek Rabbim.. O'na yalvarmayI O'ndan istemeyi daha mantıklı buldum. ha bide ayaklarını duvara dikip nefes egzersizi yapmanın çok işe yaradığını duydum ve onu yaptım. en önemlisi saatlerce sırt üstü yatıp beklemedim. çünkü spermler erkek vücudundan çıktığı anda 15 cm bi yolları var Rabbim ol dediği gün o bebek zaten olacaktır saatlerce beklememiz stresi arttırmaktan başka bi işe yaramıyo. bence max 15 dk yatılmalı ve nefes egzersizi işe yararmı bilmiyorum ama en kötü insanı rahatlatıyo. ben bunun hazzını yaşadım denemenizi öneriyorum. herkesin tecrübesi farklı yaratılışı farklı ben sadece kendi yaşadıklarımı söylüyorum.
şimdi sonuç bekliyoruz bakalım 15 nisan da yola meleğimle mi devam edicem meleğime kavuşmak için mi devam edicem...

Canım yazdıklarını okudum o kadar çok duygulandım ki anlatamam 3 hafta önce 7,5 haftalık evladımın kalbi durduğu için
bendn koparmak zorunda kaldılar o an hiç bişey hissetmedim kısmet dedim ama evde yalnız kalınca meğer içimin ne çok
acıdığını hissettim saatlerce ağldım ona o kadar alışmışım ki en son ultrasondaki görüntüsü aklımdan hiç gitmiyor evladım şimdi beni görüyormudur
duuyormudur bilmiyorum ama çok çok kötü bi duygu Raabimm kimseye yaşatmasın bu acıyı Rabbim sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin
bizlere şuan bile halâ ağlıyorum Allahım bize sağlıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin inşallah

çok üzüldüm nesemcim. seni anlıyorum diyemem ama yaşadığım 1 saatlik heyecana kıyaslayarak tahmin edebiliyorum acını. Ama üzülme Rabbim bi melek daha gönderip bu acını da unutturacak sana. öyle meşgul olcaksınki miniğinle aklından yaşadığın tüm kötü olaylar silinecek inşallah..
iyi tarafından bakmaya çalış birgün anne olacaksın, o kesinleşti Allah'ın izniyle.

Canım ne kadar güzel konuşuyosun ne kadar pozitif birisin
inşallah canım tek dileğim anne olabilmek sağlıklı hayırlı bi evlat
için nelerimi vermezdim Rabbim yardımcımız olsun inşallah

ne kadar güzel şeyler yazmışsın çok duygulandım....

Canım ne kadar güzel konuşuyosun ne kadar pozitif birisin
inşallah canım tek dileğim anne olabilmek sağlıklı hayırlı bi evlat
için nelerimi vermezdim Rabbim yardımcımız olsun inşallah

seni çok iyi anlıyorum bende 8 haftalık bebeğimi kaybettim aralık ayında:2::2: korunma süremiz bitti şimdi bekliyoruz bakalım..

dua etmekten hayırlısını dilemekten başka çaremiz yok.....

nesemcim inan ruh halimi bi görsen o kadar da pozitif değil ama yenilgi gibi görmüyorum yaşadıklarımı dışardan pozitif konuşarak telkin etmeye çalışıyorum kendimi:)) sende dene işe yarıyo.) mutfakperisi çok üzüldüm inan çok üzülüyorum böyle bebeğini kaybedenleri duyunca ama nesemcime de söyledim geçicek bu günler bebekleriniz unutturacak size bu acıları. Allah yardımcınız olsun.

insan ilk başta yıkıldığını bir daha toparlanamıyacağını düşünüyor..tabiki hiç aklımdan çıkmıyor ama bi ara dediğim gibi düşünüyorum bi an gelio içime karamsarlık basıoo nasıl olacak bidaha ya aynı şeyler tekrarlanırsa die..ama yinede umutla yolumuza devam etmek zorundayız..hayat devam ediyor ve bizde yaşıyoruz..allah nasip ederse hepimiz bu kötü günleri atlatıp bebeğimizi kucağımıza alıcağız ben buna bütün kalbim ve ruhumla inanıyorum..

başımıza her kötü iş geldiğinde öyle oluyoruz ve sonra hiç birşey yokmuş gibi devem ediyoruz yaşamaya. Hayat işte. önemli olan şükrü ve tevekkülü bırakmamak bunda da vardır bir hayır.

herşeyin hayırlısını isteriz Allah'tan, hayırlı zamanda olsun deriz ama iş çocuğa gelince Allah'ım bir an önce ver nooolur diyoruz:) burda mı hata ediyoruz acaba

yine adetime 3 gün kaldı hayaller umutlar hiiiç bebek beklemiyomuş gibi yaparak kendini savunmalar var içimde. 1dk önce bekleme kızım belirtin falan yok deyip 1 dk sonra olur mu ki belirti yaşamadan diye heyecan yapabiliyorum. umudum iyice tükenmeye başladı sanırım bunlarda son saçmalamalarım. Allah'ım Yardım et bana(((
ama bu sefer kararlıyım adetim 3 gün geçmeden kocamın yanında olur mu ki bile demicem ben mahvoldum bari o sağlam kalsın:)

2.5 senedir anne olmayı bekliyorum ama yok olmuyor,ilk 1 yıl korundum eşimle problemlerimiz vardı onları halletmeden bebek istemedim,aramız düzelince artık bebek düşünmeye başladık.korunmayı bıraktığımız ay eşim şimdi adet olmasan hamile mi oluyosun dedi.ben ne bileyim o işlerin öle olmadığını,normalde saat şaşmayan adetim hapları bıraktıktan sonra haftalarca gelmediği olurdu.bu da Rabbimin imtihanı işte gününde adet olsan en azından adetim der çıkarsın ama yok her defasında test yap yok yok bu test bozuktur yarın bi daha yap.şimdi artık hastalığımı biliyorum pko hastasıymışım tedaviye yeni başladım incir kürü yaptım 21 gün şimdi onu da yapmıyorum meryem suresini okuyorum 41 gün okunacakmış.arkamda bir dua ordusu var bu dualarla elbet olur Rabbim yazmışsa yok yazmamışsa yapacak bişeyimiz yok o zaman içimden bu bebek isteğini al diye dua ederiz.duadan başka neyimiz var ki...

Doğru diyorsun canım pozitif değiliz ama
pozitif gibi olmak zorundayız artık herkezin bana
acıdığını düşünüyorum :18: anladım ki ben hemen
çocuk yapamam bu psikolojiden kurtulamamışım canım
her çocuk gördüğümde için öyle bi acıyoki anlatamam
hep aklımda çocuğum şimdi 13 haftalık olacaktı profilimde ki
imzamı bile değiştirmedim yavrum olsaydı büyüyecekti bile bile kendime acı çektirmek
belki ama bir an olsun aklımdan gitmiyo evladım içim yanıyo resmen ama kimseye anlatamıyorum

canım boşver bırak insanların ne düşündüğünü, sen kendini motive etmeye bak. çok zor bişey yaşadın evet ama bunu unutup yeni bebişini güzeeel bi moralle karşılaman lazım. o yüzzden kır şeytanın bacağını meleğini sana hatırlatan herşeyi kaldır ortadan. unutmaya çalış, hatırlayıp kendini daha çok üzme. ben böyle babamı unuttum bana acı verdiği için:))) adını bile söyletmedim evde gerçekten soğuttum kalbimi. seninki bunun tam tersi bi durum ama inan bana çok daha ii hissedeceksin. Bizi Rabbim sınav için yolladı bu dünyaya ve başarmanın tek yolu sabır şükür ve tevekkül.. başka bişey gelmez elden.
hadi haberini bekliyorum o imzayı da değiştir. çokk daha güzel bi moralle gel geri tamam Allah yardımcın olsun canım. dualarım seninle......

çok sağol canım tertemiz bir kalbin var Rabbim en tez zamanda
bize ve bizim gibi bekleyenlere sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin canım
Rabbim bizi böyle sınıyordur belki de Allahım öyle büyük ki kimseye dermansız
dert vermez Sınavdayızdır belkide biz Rabbim bakıyo ve eminim en kısa zamanda
burada mutluluk haberlerimizi paylaşacağız kürtajımın üstünden 1 adet oldum artık başlarım bende
çalışmalara çok öpüldün canım

inşallah ilk aydan verir Rabbim tatlı belanı sana da 9 ay sonra ağlarsın kafam rahatken niye yatıp uyumadım dinlenmedim ben diye:) çocuğunun çığlıkları uykunu bölerken:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…