Meleklerimize kavuşmak için - 4444 adet salavatı tefriciyye

kızlar nolur bu topic çok güzel bi topicti. bozmayalım. beğenmediğimiz yorumlara cevap vererek konuyu uzatmayalım bence. görmezden gelmek çoğu zaman daha iyi.

kafanı kumdan çıkartabilirsin, biz aramızda nezaketle ortak paydada buluştuk :))
başlığın lekelendiği bozulduğu külliyen yanlış :))
dualarım sizinle :))

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

Salati Tefriciye

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîmi ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

Salati Tefriciye duasının anlamı
“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

:))
Allah'tan gerçekleştirmesi için arzu edilen duaların kesin kez olması adına rakamsal boyutlara indirgenmesinden rahatsızlığımı dile getirirken kendimi bir anda din kardeşimin derdini anlamamakla töhmet altında bırakıldığımı görmekteyim :))
şaşırdım (hatalı yazmışım kusura bakılmasın lütfen) :))
Dua ediyorum din kardeşimin sıkıntısı için ancak belli bir sayıda değil,
acaba kabul olur mu?
İnşallah...

sen çok saygısız ve seviyesiz bi insansın
sen alaya devam et elbet sende usanırsın bu konuya yazı yazmaya da bizde rahatlarız
dua ediyorum din kardeşime sıkıntısı için ancak belli bi sayıda değil acaba kabul olur mu
heeeeeeeeeeeeeeee olur sen bizimle değil git kendin gibi düşünenlerle oyna güzelim
acaba merak ettim biz genede sayı mayı deyip allhın kelamını ağzımızdan düşürmüyoruz ya sennnnnnnnnn

canım böyle güzel bi haberi neden bizimle paylaşmıyorsun ??
"ateş ölçme yöntemi" topiğini okuyorum son günlerde...
biraz önce bi girdim yazılarını görünce şok oldum...
canım gözün aydın hamişmişsin :KK49: :KK52::KK52::KK52:
bugün kan testi yaptırmışsın galiba...
çok çok sevindimmmmmmmmm rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsinnnnn :KK16::KK16::KK16:
darısı inş bizim başımızaaaaaaaa :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

arkadaşlar sıkmayın canınızı bakın topiğimiz bi hamiş daha kazandı :KK9:
bu mutluluğu yaşayalım şimdi...
inş bizlerede nasip olur bigün :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sen çok saygısız ve seviyesiz bi insansın
sen alaya devam et elbet sende usanırsın bu konuya yazı yazmaya da bizde rahatlarız
dua ediyorum din kardeşime sıkıntısı için ancak belli bi sayıda değil acaba kabul olur mu
heeeeeeeeeeeeeeee olur sen bizimle değil git kendin gibi düşünenlerle oyna güzelim
acaba merak ettim biz genede sayı mayı deyip allhın kelamını ağzımızdan düşürmüyoruz ya sennnnnnnnnn

:)) nezaketle demiştim, yanılmışım :)))
Alay etmek haddim değil, ne münasebet!! dualarımın içeriği de benim kalbimde...
O arkadaşın derdi için tüm iyi niyetimle dua ediyorum "sayısız"
siz sayı ile edin ben sayısız
mühim olan dua etmek değil mi
mahalle ağzı ile heee diye eteğini beline kıvırıp yaptığın girizgah oldukça hoşuma gitti :))
yalnız yazarken çok fazla imla hatası yapıyorsun :))
kurallara riyayet edelim :))
Allah'ı ikrar etmek yalnız senin tekelinde değil, Hâşâ tövbe estağfurullah tekeline mi aldın ben mi bilmiyorum???

bahar geridönüşüm kutusu hamişmi yaaaa süperrr
neden demedin bize ama canım yaaaa
biz herbirimizin sevinciyle mutlu olucaz burada çok çok ççok çok sevindim rabbim dualarımıza kabul eyledi

:)) nezaketle demiştim, yanılmışım :)))
Alay etmek haddim değil, ne münasebet!! dualarımın içeriği de benim kalbimde...
O arkadaşın derdi için tüm iyi niyetimle dua ediyorum "sayısız"
siz sayı ile edin ben sayısız
mühim olan dua etmek değil mi
mahalle ağzı ile heee diye eteğini beline kıvırıp yaptığın girizgah oldukça hoşuma gitti :))
yalnız yazarken çok fazla imla hatası yapıyorsun :))
kurallara riyayet edelim :))
Allah'ı ikrar etmek yalnız senin tekelinde değil, Hâşâ tövbe estağfurullah tekeline mi aldın ben mi bilmiyorum???

nezaketli biri olsan böyle yazmazsın
evettttttttt kimin ne seviyede olduğu anlaşıldııııııııııııı:KK9::KK9:
güzelim sen kendini ne zannediyorsun oyuncak buldun oyna bakalım
kurallara uymam konusunda o benim kararrım istediğim gibi yazarım aaa gene yapmışım hataaaaaaa:KK9:
evet benim tekelimde sende allhtan (c.c ) bahsederken bazı allh lafzını kulansan olur yani bana uyar
terbiyemi bozmadan git işine kardeşim bulaşma bu sayfaya
yada amannnnnnnnnnnnnnn oyna kızzzzzzzzzzzz benden bu kadar terbiyemi bozamıcam :KK3:

ayrıca şu tartışma konusunu uzatmayalım arkadaşlar ya nolur
bizler bu tefriciyelerin yüzü suyu hürmetine rabbimizden istemeyi bilecek biliçli insanlarız
eğer sayının önemi yoksa o zaman 3 ihlas 1 fatiha 41 yasin bunlarda uydurma
valla bu kez kbar olamıcam arkadaşlar topikteki arkadaşlarımdan özür diliyorum başka cevapta yazmayı düşünmüyorum
beğenen inanan topiğimize gelir beğenip inanmayana güle güle babamın malı değil bu topik elbette ancak burada bu kadar insanın umudu varkende
kimsenin konuya ortadan dalıp moral bozmaya hakkı yok

merhaba geç oldu ancak haber verebildim ben dün okumuştum canım buarcu arkadaşımızın tefriciyelerini ...

bahar geridönüşüm kutusu hamişmi yaaaa süperrr
neden demedin bize ama canım yaaaa
biz herbirimizin sevinciyle mutlu olucaz burada çok çok ççok çok sevindim rabbim dualarımıza kabul eyledi

evet canım hamiş ama neden bize yazmadı bende bilmiyorum :44:
oysaki okuduğumdan beri içim içime sığmıyor bi arkadaşım daha kurtuldu bu hasretten diye :KK16:
sevinçten eşime kayınvalideme bile söyledim arkadaşım hamileymiş diye...
yanlış değilsem bugün kan testi yaptırmış değeri 54 çıkmış gebelik takvimini bile eklemiş bizim kız :nazar:
allah nazarlardan saklasın...
gelsede bizimlede paylaşsa mutluluğunu...

arkadaşlar sıkmayın canınızı bakın topiğimiz bi hamiş daha kazandı :KK9:
bu mutluluğu yaşayalım şimdi...
inş bizlerede nasip olur bigün :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sinirim bozuldu baharım ya millet ne ister bizden güzel güzel okuyoruz işte
bu konu olunca babamla konuştum canm babam 39 senelik hocadır anlattım durumları oda diyorki siz okuyun aldırmayın kimseye
dua ederkende selavatlar hürmetine rabbimizden dileyin her ibadet duadır sayılarda anahtar gibidir niyetiniz güzel olsun ama siz okuyun diyor
yani kimsenin aklında şüphe oluşmasın kızlar devammmmmmmmmmmmmm

hamişler topiği olana kadar hemde:KK49::KK49::KK49::KK49:

Son düzenleme:
evet canım hamiş ama neden bize yazmadı bende bilmiyorum :44:
oysaki okuduğumdan beri içim içime sığmıyor bi arkadaşım daha kurtuldu bu hasretten diye :KK16:
sevinçten eşime kayınvalideme bile söyledim arkadaşım hamileymiş diye...
yanlış değilsem bugün kan testi yaptırmış değeri 54 çıkmış gebelik takvimini bile eklemiş bizim kız :nazar:
allah nazarlardan saklasın...
gelsede bizimlede paylaşsa mutluluğunu...

canım çok sağol.

insan uzunca bekleyince inanamıyor. inan daha ne eşime ne anneme söledim. bi arkadaşıma söledim. belli değil hep diorum. takvimide şimdi yaptım heves ettim. değerler artcak mı kese görüncek mi onun kaygısı içideyim :)

yarın doktora gitcem. ondan sonra size sölücektim :) hem benim tefriciyeleri okumamazlık etmeyin ha :)

mutlu ettin ama beni şimdi. yazdıklarındaki samimiyeti içimde hissettim. inş. hepimiz hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza alırız

Ben de Karyatid'e sonuna kadar katılıyorum. Din alimleri dediğiniz insanların aslında kim olduğuna dikkat edin ve elinize her geçen kitaba güvenmeyin bence. Sayılarla duanın gücünün artacağına inanmak kesinlikle (hiçbir savunma kabul etmiyorum) din dışıdır. Hatta bu, çok tanrılı dinlerden gelen ve büyü ile pekiştirilen bir inanıştır. Siteye üye olduğumdan beri bu tür başlıkları görüyorum ve gözlerime inanamıyorum. Evinizde bu tür şeyler yapmanızın belki kimseye zararı yok ama lütfen dinimizi daha rafine ve daha samimi yaşayalım, sosyal paylaşım sitelerinde çarpıtılmasına izin vermeyelim. Teşekkürler herkese.

nezaketli biri olsan böyle yazmazsın
evettttttttt kimin ne seviyede olduğu anlaşıldııııııııııııı:KK9::KK9:
güzelim sen kendini ne zannediyorsun oyuncak buldun oyna bakalım
kurallara uymam konusunda o benim kararrım istediğim gibi yazarım aaa gene yapmışım hataaaaaaa:KK9:
evet benim tekelimde sende allhtan (c.c ) bahsederken bazı allh lafzını kulansan olur yani bana uyar
terbiyemi bozmadan git işine kardeşim bulaşma bu sayfaya
yada amannnnnnnnnnnnnnn oyna kızzzzzzzzzzzz benden bu kadar terbiyemi bozamıcam :KK3:

peki bayanlar :))
rahatsız olmayın, siz de dua edin ben de herkes de

yalnız şu arkadaşa son bir yanıt vermeme izin veriniz

tanımadığı kişiye "heeeeeeee, güzelim" diye freud'un genital döneminden kalma bir edayla hitap ederek tepki veren bir kişi nasıl nezaketten bahsedebilir ki : ))
terbiyesini bozmayan sevgili carmen :))))))))
peki imlâ hatası yap, nasıl arzu ediyorsan
ancak bari Allah'tan bahsederken özen göster baş harfini büyük yaz :))
Tekeline aldığın Rabbim için dualarım sonsuz da
sen ne megaloman bir insanmışsın ki pesssss Allah'ı tekeline aldın!!!!
Tekeline alacak kadar hâşâ tövbe büyükmüşsün
peess ki ne peesss...

Son düzenleme:
geridönüşüm kutusu gelmiş bahar ya gördüm takip ediyor konuyu

canııııım hayırlı uğurlu olsun rabbim kucağına almayıda nasip etsin.doğru yoldan yürüyen mutlu olabilen ve mutlu edebilen bir evladın olsun inşallah

peki bayanlar :))
rahatsız olmayın, siz de dua edin ben de herkes de

yalnız şu arkadaşa son bir yanıt vermeme izin veriniz

tanımadığı kişiye "heeeeeeee, güzelim" diye freud'un genital döneminden kalma bir edayla hitap ederek tepki veren bir kişi nasıl nezaketten bahsedebilir ki : ))
terbiyesini bozmayan sevgili carmen :))))))))
peki imlâ hatası yap, nasıl arzu ediyorsan
ancak bari Allah'tan bahsederken özen göster baş harfini büyük yaz :))
Tekeline aldığın Rabbim için dualarım sonsuz da
sen nemegaloman bir insanmışsın ki pesssss Allah'ı tekeline aldın!!!!
Tekeline alacak kadar hâşâ tövbe büyükmüşsün
peess ki ne peesss...

............................................................................................
..............................................................................................:KK3:

kafanı kumdan çıkartabilirsin, biz aramızda nezaketle ortak paydada buluştuk :))
başlığın lekelendiği bozulduğu külliyen yanlış :))
dualarım sizinle :))

bak bırak sayı mevzusunu adetli iken kuran okunabilir vs. abdestsiz namaz kılnabilir vs. düşüncelerinin hepsinde bulundum. senn muhaliflik dediğin şeyin daha da derinlerine de girdik. bunu tartışma demiyorum. ama bu topik bunu tartışacağın en son yer . burda insanların ortak bi sıkıntısı ve acısı var. gelip de bunu gerçek anlamda lekeleyemezsin. burdaki o hoş ortamı bozamazsın. ben senn tarzındaki insanlara hep aynı tavrı gösteriyorum. umursamamak.

arkadaşlara da bunu öğütledim.:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canım çok sağol.

insan uzunca bekleyince inanamıyor. inan daha ne eşime ne anneme söledim. bi arkadaşıma söledim. belli değil hep diorum. takvimide şimdi yaptım heves ettim. değerler artcak mı kese görüncek mi onun kaygısı içideyim :)

yarın doktora gitcem. ondan sonra size sölücektim :) hem benim tefriciyeleri okumamazlık etmeyin ha :)

mutlu ettin ama beni şimdi. yazdıklarındaki samimiyeti içimde hissettim. inş. hepimiz hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza alırız

hayırlı olsun sağlıkla ,sıhhatle kucağına almak nasip olsun cnm :KK16:

canım böyle güzel bi haberi neden bizimle paylaşmıyorsun ??
"ateş ölçme yöntemi" topiğini okuyorum son günlerde...
biraz önce bi girdim yazılarını görünce şok oldum...
canım gözün aydın hamişmişsin :KK49: :KK52::KK52::KK52:
bugün kan testi yaptırmışsın galiba...
çok çok sevindimmmmmmmmm rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsinnnnn :KK16::KK16::KK16:
darısı inş bizim başımızaaaaaaaa :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

sizden korktum ya tefriciyelerimi okumazlarsa diye:KK37::KK37: hele hele eksik sayı yaparsınız diye:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ya orda uzun zamandır vardım. kesinleşmedi diye düşündüğümden işte. kesinleşsin ayrı topic bile açcam :)

kusura bakmayın. bi kaç gündür uykuluyum. ne yaptığımı da pek bilmiom. :KK50::KK50:

affedin beni :):KK54::KK54::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

X