Anket Mehter marşı sever/dinlermisiniz ?

Mehter marşı sever/dinlermisiniz ?

• Severim ama dinlemem

OY: 11 17,7%
  • Hem severim,hem dinlerim

OY: 32 51,6%
  • Bazen dinlerim

OY: 10 16,1%
  • Sevmemde,dinlememde..

OY: 9 14,5%

• Ankete Katılan
    62
Severim de,dinlerim de tabiki..Buram buram tarih kokar,milli duygularımın kabarsına vesile olur..

aa sewmem mı yaa.gecen yıl mehter konserıne gıtmıstım hatta.o kadar guzeldı kı anlatmam mumkun deıl.

gecmısı yasamasan bıle o muzık senı oyle bı goturuokı sankı tarıhın ıcıne karısıorsun .herkesın gıtmesını tawsıye ederım.her turk un o nakkare cewgen dawul sesınden etkılenecegını dusunuorum...mukemmel.yerimseniben

Canlı canlı dinlediğim zaman ağlarım bile .Göğsüm kabarır hey gidi günler derim içimden.Nice devletlerin karşımızda titrediği günler, hey gidi günler.Aynı şekilde şimdiki marşlarımızı da dinlerken tüylerim dikendiken olur göğsüm kabarır.

hiç sevilmez mi mehter marşı!!! bir çoğunu ezbere bilip eşlik ederim...Ne heybettir o Allahım...İnsanın göğsü kabarıyor....

savaş öncesi mehteran ekibi 30-40 km öteden gidermiş.
mehter marşını duyan düşman askerleri tir titrermiş
yok böyle güzel bir marş.
tüylerim diken diken oluyor her dinlediğimde
allahım beni TÜRK yarattıgın için sana binlerce şükürler olsun!

hem severim hemde dinlerim insanın milli duyguları kabarıyo dinledikce

bayılırımmm nerdeysee her gün dinlerimm
dinlerken bilee duygulanırımma.s.

ayy ne demek bayilirim duygularim depresir :asigim:
sanki kendimi ordunun icinde sanarim :roflol:
evde bile caldigimda son ses acarim heleki su son zamanlarda mix yapilan mehter marslarina hastayim :dance:

çırpınırdı karadeniz favorim ) çok severiim mehter marşlarını.. ve dinlerim...

Ben de çok severim...a.s Ahmet Yılmaz süper söylüyor ...O dalga sesiyle marşa giriş yok mu... Genç Osmanı da çok severim..Bizim düğünlerde bile çalınıryerimseniben Biz küçükken yolculuklarda babam bize söyletirdi hep...Bir de şu vardır mehter değil ama hala coşkuyla söylerim..
Kürşatın narasıyla indik Tanrı dağından
Ruhumuzu kandırdık Orhunun kaynağından
Bu kaynaktan içenin bilekleri tunç olur
Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur!

sewilmezzmi ayy..canlı dinlediğimde ağlarım bile..tüylerim diken dikenn olurr... a.s.

kizlar size neden diye sorsam düsüncelerinize önüne gecmis ve size karismis olurmuyum fisfisfis​

Yok canım olmamış olursun.... Bence her zaman dinlenilmez ki... Milli günlerde nasıl istiklal marşımızı söylüyorsak ya da 10. yıl marşımızı dinliyorsak mehter marşıda benim gözümde öyle... Ama gün içinde hadi stresimi atayım ya da beni eğlendirsin yada dinlendirsin diye de mehter marşı dinleyemem canım... Bu konuda seçiciyim sanırım birazŞeniz

anladim cnm cevapladigin icin tesekkurler bende baska birseyler düsünmüstüm sasirmistim herneyse
bende orjinal olani milli gunlerde dinlemeyi tercih ederim ama su son gunlerdede mixli yapilanlari dinlemektende zevk aliyorum nedense şutarafagitti
zevkler ve renkler tartisilmaz olayida burda gün isigina daha net cikiyor sanirim a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…