mehir ne isteyebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

isimizbayan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
48
-34
dugunumde zaten yeterince altin takilar takicaklar mehire bisey istemiyorum hac ibadeti falan desem uygun olurmu? nediyebilirim?

mehir bana çok ayıp geliyor. satılık mal gibi . onlar zaten altın taıyormuş . daha niye istiyorusnuz. istemeyin bişeyyy

Eşimin bi akrabası bilmemkaç tane altın istemiş; evlenince de adama hacca götür helalleşelim demiş. Götürmüş, helalleşmişler mehir mevzusu kapanmış. Siz hac deyince aklıma geldi.

dugunumde zaten yeterince altin takilar takicaklar mehire bisey istemiyorum hac ibadeti falan desem uygun olurmu? nediyebilirim?
Hac ibadeti istenenez diye biliyorum ama adettendir hayatın ne getireceği belli olmaz takılan altınları isteyebilirsiniz zaten sizin bir cumhuriyet diyebilirsiniz gönlünüz nasıl isterse

mehir bana çok ayıp geliyor. satılık mal gibi . onlar zaten altın taıyormuş . daha niye istiyorusnuz. istemeyin bişeyyy
Neyin satılık mali bu nasil bir bakış açısı?
Hayatin ne getireceği belli olmaz bilemeyiz, düğünde takilan altinlari mehir olarak isteyebilir bu caizdir.
Başlık parasi ile karıştırdınız herhalde.

Eskiden boşanma durumunda veya herhangi bir durumda kadının elinde parası olsun diye İslam dini böyle bir şart koymus. Kadın zorda kalmasın diye. Belli bir miktardan az olamaz kuralı dahi var. Şu anda da imam nikahı kiyilirken bu mecburen isteniyor.

Umre de duydum, marka bir saat diyeni de duydum. Kuzenimin eşine tripleks yazlık verilmiş onu da duydum

Dugununde taki takiyorlarsa yeterli bence. Bende imam takilan altinlar senin mehirin olsun demisti kabul etmistim. En azindan satamazlar veya birsey icin sonradan isteyemezler senin mehirin olarak kalir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…