Maymun istiyorum ben :(

derya_51

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2011
631
2
Sevgilim sevgililer gününde bana maymun alsın yaaa :KK43: Çok seviyorum maymunları

Eklentiler

• $1_39KCGWE1EEAFBQEVNPG8JKLK512DT5DHCZIYC7VKUPE1H3I2IWP3B9JU5SDIZQE1IMAGE_00515.jpg
    $1_39KCGWE1EEAFBQEVNPG8JKLK512DT5DHCZIYC7VKUPE1H3I2IWP3B9JU5SDIZQE1IMAGE_00515.jpg
    19,3 KB · Görüntüleme: 117
  • $BROJU8GZFY3TXOJ0_6503643.JPG
    $BROJU8GZFY3TXOJ0_6503643.JPG
    55,7 KB · Görüntüleme: 96
  • $pet_monkeys.jpg
    $pet_monkeys.jpg
    24,4 KB · Görüntüleme: 102
Onlarin hangi sartlar altinda buralara getirildigini bilsen inan vazgecersin bu isteginden... :KK50:

Onlarin hangi sartlar altinda buralara getirildigini bilsen inan vazgecersin bu isteginden... :KK50:

Katılıyorum.
Aile kavramı var o hayvanlarda ve daha bebekken anneciklerinden koparılıyorlar satılmak için.
Çoğu minicik kutularda kaçak olarak sıkış tepiş sokuluyorlar diğer ülkelere.
Yarısı ölüyor havasızlıktan kalp krizinden ya da hareket etmemeleri için verilen aşırı doz sakinleştiriciden dolayı, ölmeyen diğer yarısı ise sirklere şuraya buraya satılıyor. Sersefil.
Ne için? Bizim duygularımızı tatmin etmek için.

Pet-shoplardan hayvan alınmasına da kesinlikle karşıyım.
O hayvanları satana kadar 2 karış kafesin içinde aylarca tutuyorlar.
Mutsuz depresif bakımsız.
Çok yazık nolur almayın, aldıkça bunu körüklemiş oluyoruz ve o canlar bizim yüzümüzden eziyet çekiyor.

Ama bir sokak hayvanını sahiplenip evinizi açarsanız çok minnettar olurum o ayrı.

canım kedi ve köpeğe bakamamaktan sokağa geri bırakmaktan çok korkuyorum :KK43: Maymunları çok seviyorum ama imkansız onu da almak hele böyleyse hiç almıyorum

çok tatlılar gerçekten
petshopta görmüştüm ben örümcek maymunuymuş cinsi
fiyatına bin tl demişlerdi.
büyük sorumluluk gerektiriyor diye düşünüyorum
birde arkadaşımız güzel bi noktaya değinmiş.okuyunca üzüldüm. :KK50::KK50:

çok tatlılar gerçekten
petshopta görmüştüm ben örümcek maymunuymuş cinsi
fiyatına bin tl demişlerdi.
büyük sorumluluk gerektiriyor diye düşünüyorum
birde arkadaşımız güzel bi noktaya değinmiş.okuyunca üzüldüm. :KK50::KK50:

canım bin tl ucuz demişler ben 1500den aşağı bulamamıştım ama vazgeçtim artık böyle bir katliama ben katılamam :KK43:

ah canim ya, cok tatlilar evet ama maymunlar evde beslemeye uygun yaratiklar degiller :) daha dogrusu fazla sosyal hayvanlar , o sebeple belli bir yastan sonra kontrolden cikiyorlar.. cogu ya kaciyor yada sahibine iskence etmeye basliyor .. :) o yuzden evde beslenmek uzere alinan cogu maymunun sonu ya sirkler ya hayvanat bahcesi oluyor..

kiyma guzelim ne hayvanlara ne sinirlerine :)))

bütün hayvanları severim ben
maymun ve penguen de tutkum dur
küçükken babamı bıktırmıştım bana maymun al diye çok pahalı alamam demişti
iyi ki de almamış aslında
ben hayvanların güvenli bir şekilde doalarında yaşamalarını istiyorum
ve herkes orada sevsin korusun onları

evet kızlar kesinlikle haklısınız özelikle doğa hayvanı olduğunu unutmuşum. kedi köpek neyse de maymun sanırım baya baya sorumluluk emek ister ve en önemlisi vicdan ister

bende istiyorum hemde bir aralar tv de meşhur olan çarlinin cinsinden bir şempaze istiyorum.
50.000 tl imiş. aylık yiyecek masrafı 1500 tutarmış.

yardıma ihtiyacı olan bir tane belki elden veren varsa alırım. ama parayla getirtmem. ben köpeklerin bile annelerinden ayrılmasıa çok üzülüyorum ki aile hayatı yaşamadıkları halde..

hele bir de maymun aynı bizler gibi bambaşka birşey...

şu filmi izlemeni tavsiye ederim. bizim hayalimzde olan şeyi tüm çıplakığıyla filme çekmişler bir belgesel.

projekt nim.

Project Nim (Altyazılı) 7.4/10 film izle

canım kedi ve köpeğe bakamamaktan sokağa geri bırakmaktan çok korkuyorum :KK43: Maymunları çok seviyorum ama imkansız onu da almak hele böyleyse hiç almıyorum

bir de maymuna bakamayıp bırakmak zorunda kaldığını düşün :KK53: ki o daha muhtemel,kedi-köpek bakımı daha rahattır mutlaka.şu anda bende 2si de var ve onlar varken maymun aklımdan geçmez :) tavsiyem,eğer kedi-köpek düşünür ama cesaret edemezsen yuva arayan bir tanesine geçici yuva olman.böylece hem bakabiliyor musun,onu görürsün hem de bir hayvanın yuva bulma şansını artırırsın.en azından zorlanırsan sonrasında vicdanını rahatsız edecek bir olay yaşamazsın.facebookta yuva arayan hayvanlar için birçok grup var mesela.

=) bu bir hayal olarak kalsın. Ben de vahşi kedilere bayılırım inanılmaz derecede hem de. Hep büyük vahşi bir kedim olsun istemişimdir. Ama param pulum olsaydı bulur muydum alır mıydım o hayvanı aslaa almazdım. Ona doğa anadan daha iyi bakamam.

bende filleri çok severim sipariş ettim yollayacaklar.
evcil hayvanların dışında hayvanların evlere tıkılıp orda yaşamasını isteyen insanları anlamıyorum sırf biraz sevsinler diye hemde. çok vahşiyiz.

X