Mayıs anneleri,bebek için alınacakların listesini yapalımmı?

burcuuu

O 62 kg geri gelecek :)
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
6.173
57
:nazar:

Merhaba güzel anneler ve bebişleri,Bebekler için alışverişe çıkınca kolaylık olsun diye bir liste oluşturalım diye düşündüm,bir kısmımız alışverişe bile başladı,Sizce bebişlerimize almamız gerken şeyler nelerdir?

a.s.a.s.a.s.

bencede çok güzel fikir canım buradan paylaşalım süper olur:))))))))))))))

Evet canım hepimiz için kolaylık olur,check listesi gibi çıktıda alabiliriz,birimizin hatırlayamadığını diğerimiz hatırlar hihoyyythihoyyythihoyyyt

Kızlar bide örneğin zıbın çorap falan kaçar tane gerekli?fikirlerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
1-zıbın takımı
2-penye battaniye
3-bez
4-ıslak mendil
5-emzik
6-biberon
7-ağız mendili
8-bebek arabası
9-bebek puseti
10-bebek yatağı
11-hırka
12-yelek
13-ayakkabı
14-alt açma takımı
15-çorap
16-pijama
17-bebek küvet ve filesi
18-bebek şampuanı
19-pişik kremi
20-bebek uyku seti
21-bebek yatağı çarşafı
22-bebek yastığı
23-bebek eldiveni
24-bebek külotu
25-çıngıraklı birkaç oyuncak
26-anne için süt sağma pompası
27-bebek bezi
28-hastahane çıkışı
29-bebek banyo havlusu
30-bebek çantası
31-bebek şapkası
32-kulaktan ölçer derece
33-oda nemlendirme cihazı
34-bebek telsizi
35-oto koltuğu
36-bebek dolabı
37-anne için gögüs pedi
38-bebek için tırnak makası
39-burun aspiratörü
40-biberon Isıtıcısı ve Sterilizatörü
41-bebek önlüğü
41-biberon temizleme fırçası
42-yatak için dönence
43-taşıma kangurusu
44-bebek tulumu
45-bebek yıkama süngeri

Son düzenleme:
merhaba. kızlar ben çok sabırsızlanıyorum alışveriş yapmak için. ama daha çok erken dimi? ne zmaan başlasak acaba, ya da şimdi neler alabiliriz?:eek:

Bende bari hastane çantasında neler olması gerektiğini listeleyeyim...

Kendiniz İçin

*40 haftalık doktor kontrol bilgileriniz ve test sonuçlarınız
*Kalın ve emici pedler
*Yatağınızın altına sermek için yatak koruyucu
*Yedek atlet ve iç çamaşırlar
(Sürekli terleyebilirsiniz, kanamanız olabilir)
*Lohusa sutyenleriniz
*Göğüs pedleri
*Ağrıyan göğüs uçlarınız için rahatlatıcı jel ve kremler
(Bebeğiniz ilk kez anne sütü alacağından ne olursa olsun ilk iki gün kullanmamanızı tavsiye ediyoruz)
*Önden açılan pijamalar ve gecelikler
*Bol bol çorap
*Yelek, hırka vb. üşürseniz kullanabileceğiniz giysiler
*Terlikleriniz
*Tarak, toka ve aynanız, dudak nemlendiriciniz
*Bol bol kayısı suyu (Kan yapar, süt yapar)
*Pamuk
*Islak mendil
*Temiz havlular
*Sabahlık
*Mendil, kağıt havlu ve peçeteler
*Atıştırmak için yağsız, baharatsız krakerler

Bebeğiniz İçin

*5-6 adet bütün tulum (body)
*En az 3 çift minik yumuşak çorap
*Başlık, eldiven
*Yelek gibi body üzerine giydireceğiniz giysi
*Battaniye
*Alt değiştirme örtüsü
*Üzerine yatırabileceğiniz bir iki farklı bebek çarşafı veya örtüsü
*Kucağınıza aldığınızda veya omzunuza koymak için temiz örtüler
*Hastanede bebek yatağı olacağından yatak götürmenize gerek yoktur.
*Ana kucağı, araba koltuğu gibi çıkışta taşımanız için gerekli olanlar.
*Bebeğinizi anne sütü ile besleyeceksiniz bu yüzden yanınıza asla biberon ve emzik almayınız.
*Alkolsüz, kokusuz ıslak mendil
*Yeni doğan bebek bezleriniz
*Bebe yağı, şampuan ve pudranız
*Bebeğinizin ilk banyo havlusu
*Bebek yağı ile birlikte kullanmanız için pamuk

Eşiniz İçin

*İçecek, yiyecek ve sakinleştirici bir arkadaşı
*Fotoğraf makinesi, tüm pilleri dolu ve yedek pillerle birlikte
*Video kamera, yedek memory veya kasetler ile
*Yakın dost ve akrabalarınızın telefon numaralarının listesi

bencede canım çok iyi olmuş bu konu bende hep araştırıp düşünüyodum neler almam gerek diye

kızlar kulaktan ölçer değilde alında ve kulaktan ölçer dereceler var çok küçükken kulağından ölçmek zor oluyormuş arkadaşım kullanamamış ikici bebeği için ,bu dediğim özelikte almış

pnrhlt canım mesela bebek için 5-6 adet tulum yazmışsın okadar kullanılıyoemu ki en fazla hastanede kaç gün kalınıyo ki

pnrhlt canım mesela bebek için 5-6 adet tulum yazmışsın okadar kullanılıyoemu ki en fazla hastanede kaç gün kalınıyo ki

Canım bende bu bilgileri bi siteden aldım. Ama bebiş bu yeni süt emicek. 2 gün kalındığını farzedersek kusabilir falan diye düşünülmüş olmalı...

hımm evet olabilir ama bence 5-6 tane tulum yazıp abartmışlar aslında doğum yapan anneler söyleyebilir neyi ne kadar kaç tane kullandığını ama bebiş bunlar belide olmayabilir

merhaba. kızlar ben çok sabırsızlanıyorum alışveriş yapmak için. ama daha çok erken dimi? ne zmaan başlasak acaba, ya da şimdi neler alabiliriz?:eek:

Canım ben birkaç tane çorap aldım nefsimi köreltmek için(tavsiye ederim)kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3, listemiz hazır olsun ocak gibi ufak ufak almaya başlarız diye konuştuk eşimlehihoyyythihoyyyt

a.s.

kızlar kulaktan ölçer değilde alında ve kulaktan ölçer dereceler var çok küçükken kulağından ölçmek zor oluyormuş arkadaşım kullanamamış ikici bebeği için ,bu dediğim özelikte almış

Canım ben birkaç dükkana baktım,deneme yaptılar sadece 1 saniye kulagına tutuyorsun,alından ölçenler nasıl?daha kullanışlı ise onlardan almak lazım:CüvCüv:

Kızlar zıbın tulum eldiven kaçar tane alınmalı sizce? 10 yetermi? azmı? çokmu?

a.s.a.s.

ayyy super olmus bu yafs kıslarrr
baktıkca lısteye almış kadar hıssedıorum kendımıkaydirigubbakcemile3en azından ocak subata kadar bole tatmın ederım kendımı...super bı lıste olmus kıslar yaa..muhtesem yaniiiihihoyyythihoyyythihoyyyt:sm_cool:

kesinlikle süper olmuş ben daha hiçbirşey almadım ama benim akıllı sabırsız eşim fenerbahçeli hastane çıkışı almış (bu arada ben gs liyim)hekde kız çocuğuna hiç yakışmayacak prensesime ama hevesi kursağında kalmasın yassık

kesinlikle süper olmuş ben daha hiçbirşey almadım ama benim akıllı sabırsız eşim fenerbahçeli hastane çıkışı almış (bu arada ben gs liyim)hekde kız çocuğuna hiç yakışmayacak prensesime ama hevesi kursağında kalmasın yassık

Ya valla aynı sorun bizdede var,eşim beşiktaslı ben fenerli,ikide birde birbirimizi kızdırıp duruyoruz,ben diyorum fenerli alıcamlülülülülülü o diyor beşiktaslı alıcam:dilcikar:,ama bizimki lafta kalır gibi geliyo,henüz icraat yoksırnaşık şey gerçi bizimki erkek,e hayırlı olsun diyelim bence sen yinede başka bir hastane çıkışı al bence fazladan:jeyyar:

a.s.:nazar:

Kizlar oncelikle hepinize hayirli dogumlar diliyorum...Biliyorum cok sabirsizsiniz ,bir an once alisveris yapamak istiyorsunuz...Ilk hamileligimde ben daha bebegimin cinsiyetini ogremenden almaya baslamistim..Ikincisinde guya tecrubeli bir anneydim ama yined egereksiz seylerle doldu ev.....
Size tavsiyem (bir mayis annesi olarak)Cok fazla hirka turu seyler almayin cunku ben cok karasiz kalmistim havalar konuusnda bir kac hirka ve ceket tarzi sey aldim ,belki 2 tanesi kullandim kullanamdan havalar....
Tulum tarzinda seyler cok daha kullanisli ..Ama sunu unutmayin ki bebeklarde ilk aylarda kilo alimi cok fazla oluyor ve genelde es dost da hep giysi tarzinda seyler getiriyor...Ilk aylarda aldiklarinizin cogunu giydiremeyceksiniz...Mumkun oldugunca yaptiginiz alisverisleri aylara yayarak alin...
Dr bebeginiz normal bir kiloda dogacgini soylemis olabilir ama be;ki cok fazla kilo alacak..Tupki bneim kiizm gibi..3kg 800 gr dogdu ama cok hizli kilo aldigi icin 3 ay lik kiyafetlerinin hic birini giyemeden direkt 6 lik kiyafetlerini giydi..Onlarida biraz kisa gore almistim.cocuk terledi biraz tabi...

Normal dogum yapacak arkadaslar zaten 1 gun kalacaklari iicn hastane cantasinda fazla bir seye ihtiyac olmuyor...Zaten cogunu hastane temin ediyor..Dogum yapacaginiz hasataneden bilgi alin....Hic olmadi zaten gelen gidenden de isteyebilkirsiniz..Cantaya sadece bebek icin 2 takim ve battaniye yetiyor....Kendiniz icin makyaj malzemeleriniz,deodorant ,parfum,firca ayna unutmamaniz gereken seyler.....Belki yaniniza bir defter ve kalem alip hemen dogum sonrasi duygulariniiz yazabilirsiniz...Bbebginize ilerid egostermek iicn...O kadar yogun duygular yasayacaksiniz ki...BUnlari tarihe gecirmek lazim...

Yazack cok sey vardi kafamda ama otur kalk biraz dagildim..Sormak istedikleriniz icin bizler burdayiz ve seve seve yardima haziriz

Eldiven konusunda da sunu soylemek istiyorum...Bebekelrin cogu eldiven tutmuyor elinde dnemek iicn 2 tane alin,bakin...ELdiven olmazsa olmaz bence ...Bazi tulumlarin el kismi kendinden eldivenli..Bulursaniz onu tercih edin cooooooook rahat edersiniz cunku kendilerine cok zarar veriyorlar.

10 tane zibin konusunu sormussunuz..10 tane gercekten cok fazla .En fazla 5 tane yeter..Dogduktan bir iki hafat bebisiniz inanin buyumus olacak.Kiyafetlerin ne kadar cabuk kuculdugune sasip kalcaksiniz..

:ecrin_bebek:Arkadaşlar bebek için eldiven çok önemli doğduğunda tırnaklı doğuyor ve yüzünü çizebiliyor.Gelinimiz çocuğa eldiven takmamıştı ve bizim ufaklık yüzünü çizmişti hatta bizde doğumda olduda farketmedik mi diye düşünmüştük.
Bu arada anne için gecelik çok önemli normal doğum da kanama çok oluyor ve yattığınız için taşabiliyor bu sebeple en az 2-3 çeşit gerekli çünkü ziyaretçilerin yanında hoş olmuyor.Birde çorap ve yelek tarzı birşey kan kaybından dolyı ilk 24 saatte üşüyorsunuz.Ben görümcemin ve gelinimizin yanında refakatçi kaldım bu sebeple öğrendim.Bebek ilk emmeyebiliyor biberon yada ağzına damlalıkla süt verebiliyorsunuz.Elle sağma makinları var küçük olan hem ucuz onlar eczanelerde satılıyor ilk baş için iyi oluyor.Genelde sezeryanda ilk başta gelmeyebiliyor sütünüz iyi oluyor ozaman.................:1shok:

X