Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayy iyiki de uzun yazdın.. çok sevindim içine sinen bi doktorla başlamana.. çünkü bu süreçte onun en ıfak mimiğine göre insanın dengesi bozuluyor ya da daha pozitif yaklaşıyor herşeye.. tüp bebek çok da böyle zor ya da büyük acılar çektiğin bir süreç değil merak etme ben anlamadan geçti bile 😅 yumurta sayın iyi, değerler iyi siz işte en kolay hasta grubusunuz 😁 tabiki içeri koyduktan sonra tutmama ihtimali mıtlaka var bir yerde doktorların işi bitiyor, olacak olan oluyor.. aman ya kimse bilmesin en güzeli.. arayıp iyi misin diye sormaları bile batıyor.. sürekli ahhh inşallah ilk seferde tutar demeleri falan 😀😀 yani kendi canından bile olsa batıyor.. siz sakin sakin geçirirsiniz ne güzel.. sonra herkese sürpriiizzz 🤗😀
Aynen cnm, dr. Gozunu kirpsa niye kirpti acaba diyor insan. Gecen haftaki dr. bir merkez bir de hastane labi ile calisiyormus. Hangisini secersek. Medikalparkin embriyologu cok iyi dedi. Hatta dr.%40 embriyolog %60 etkili dedi. Kendi ayagina sikti yani 🤭 Dr. Vajinal muayenede cok zorladi beni, anlayamadim neden oyle oldu. Gorusme de beni cok tatmin etmeyince medicalparkin dr.sini arastirayim, hem tek yerden daha pratik olur dedim. Hastanenin Dr.si hakkinda olumlu yorumlar olunca bir de onunla gorustum ve cok memnun kaldim. Doktorun eli tuy gibiydi, hem kadin dr. ile daha rahat olacagim galiba. Hastane olmasi daha iyi benim icin klinik yerine. Annemlerden cok uzaktayim, telefonla da pek konusulacak konu degil. Memlekete gidemeyince ne diyecegiz bilmiyorum, belki de soylerim o zaman. Simdilik seninle aramizda 🤫🤭

Aynen cnm, dr. Gozunu kirpsa niye kirpti acaba diyor insan. Gecen haftaki dr. bir merkez bir de hastane labi ile calisiyormus. Hangisini secersek. Medikalparkin embriyologu cok iyi dedi. Hatta dr.%40 embriyolog %60 etkili dedi. Kendi ayagina sikti yani 🤭 Dr. Vajinal muayenede cok zorladi beni, anlayamadim neden oyle oldu. Gorusme de beni cok tatmin etmeyince medicalparkin dr.sini arastirayim, hem tek yerden daha pratik olur dedim. Hastanenin Dr.si hakkinda olumlu yorumlar olunca bir de onunla gorustum ve cok memnun kaldim. Doktorun eli tuy gibiydi, hem kadin dr. ile daha rahat olacagim galiba. Hastane olmasi daha iyi benim icin klinik yerine. Annemlerden cok uzaktayim, telefonla da pek konusulacak konu degil. Memlekete gidemeyince ne diyecegiz bilmiyorum, belki de soylerim o zaman. Simdilik seninle aramizda 🤫🤭
Hadi o zaman hayırlı olsun diyelim.. su gibi aksın inşallah.. 🌸🌸🌸

Kızlar çatlatma iğnesinden sonra 38. Saati tamamladım. Çok büyük değişimler yok vücudumda yani minik minik kasık ağrıları var gibi. Sizce normal mi ? 😂 İnsan bi umutlanıp belirti bekliyor 😂😂

Kızlar test yaptım 😂

Eklentiler

• IMG_20220529_013449.jpg
    IMG_20220529_013449.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 38
Teşekkür ederim canım 🤗
Hayırlı olsun canım gözünaydın🥰 bat geçtikten sonra mı test yaptın?
Benım gecen ay geç gelmişti çok gecen aya göre 7 haziranda gelmesi gerekiyor ama ramazan diye şaşırdı o zaman şimdi normale dönmüştür diye hesapladım birde kendimde farklılık görünce eskiye göre bat 30 mayıs canım şimdi yaptım test 1 gün önce yapmış oldum

Teşekkür ederim canım 🤗
Benım gecen ay geç gelmişti çok gecen aya göre 7 haziranda gelmesi gerekiyor ama ramazan diye şaşırdı o zaman şimdi normale dönmüştür diye hesapladım birde kendimde farklılık görünce eskiye göre bat 30 mayıs canım şimdi yaptım test 1 gün önce yapmış oldum
MaşaAllahh battan önce olmasına rağmen oldukça belirgin çıkmış😍 hemen sabah kan testiyle de netleştir bakalım inşaAllah sağlıcakla ilerler gebeliğin🤲🏻🥰

Göğüs hassasiyeti her zaman olmuyor canım. Benim ne bu gebeliğimde ne oncekinde hiç göğüs hassasiyeti olmadı. Sanırım belirtiler herkesin hormon seviyeleri ile ilgili
Olabilir canım benim adet zamanında da göğüs hassasiyetim olmaz herkesin kendi adet belirtisi gibidir belkide gebeliği, mesela annemin adet zamanı da göğüs hassasiyeti oluyomuş o yüzden hamile olduğunu anlamamış regl olmayınca ihtimal vermiş🤷🏻‍♀️
Genel bir algı var hamile kalinca bir sürü belirti yaşanıyor diye ama kasık ağrısı dışında çoğu belirti 6. Haftadan sonra yaşanıyor aslında canım. Bunlara takılmayın:)
Adet belirtim de yok şu an kasık ağrısı haricinde valla anlamadım amaan varsa vardır yoksa da önümüzdeki maçlara bakcaz diye düşünüyorum bu aralar çok bebeğe odaklanamıyorum zaten meşguliyetten😬
Dur yaaa hemen öyle deme kuzummm bei olmaz sürekli belirti yaşayacaksın diye bir şart yok
İnşallah vardır kuzum bakalım nasipten öte yol yok🫠

Valla beyaz olsun seffaf olsun sknti yok 😂 bebis olsunda 😃 benimde hic akintim yok artik o kadar akinti muhabbeti yapmisizki burda diyorumki hic akintim yok hamile degilim
Hepimiz birer şelaleyiz sanki 🤣🤣
Kız zaten koyu değil gördün mü
Değil ama o zaten lh testi sen yapacaksan hcg yap kuzum
Kız sen hala test yapmadınmı
Yapmadim çarşambaya kadar da kaaattttiiiiyyyyyyeeeen yapmam 😂
İyide benm diğer kizdada hiç yoktu mesela
Benim vardı kızımda. Ama ben hamile olduğumu öğrendiğimde idrar yolu enfeksiyonu da olmuştum hangisinden dolayı vardı bilemedim
Deli ediyo beni bu kız yap artk be I ipti
Hahaha üzgünüm bugün pazar😂

Kızlar ben vücudumu tanıyorum ya regl olucam belli yani hem tatlı krizinden hem akintimin durumundan. Bi dahaki aya kaldı

Adet belirtim de yok şu an kasık ağrısı haricinde valla anlamadım amaan varsa vardır yoksa da önümüzdeki maçlara bakcaz diye düşünüyorum bu aralar çok bebeğe odaklanamıyorum zaten meşguliyetten😬
Ben de aynıyım aşırı bir kosturmacali dönemden geçiyorum bebek düşünemiyorum
Hayırlısı hepimiz için kuzum

X