Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bende belirti melirti kalmadı ya kasık ağrım da hafifledi sadece batma gibi arada bi oluyo ama göğüs hassasiyeti falan asla yok hatta büyüme dolgunlaşma dahi yok umudum pek kalmadı açıkçası sanırım regl olcam ya ööff
Genel bir algı var hamile kalinca bir sürü belirti yaşanıyor diye ama kasık ağrısı dışında çoğu belirti 6. Haftadan sonra yaşanıyor aslında canım. Bunlara takılmayın:)

Genel bir algı var hamile kalinca bir sürü belirti yaşanıyor diye ama kasık ağrısı dışında çoğu belirti 6. Haftadan sonra yaşanıyor aslında canım. Bunlara takılmayın:)
Valllahi kuzu hiç belirti yok bende yA bende öyle düşünüyorum asıl belirtiler adet tarihi gdcikınce olur haklısın

Valllahi kuzu hiç belirti yok bende yA bende öyle düşünüyorum asıl belirtiler adet tarihi gdcikınce olur haklısın
Ben hamile kaldığımda sadece kasığımda ağrı vardı. Göğüs kararmasi ağrı vs ben 4. Aydan sonra yaşadım hatta :)
Regl olacak gibiydim. Hamilelige özgü de şu oldu diyemem yani. O yüzden ben hamile olduğumu gecikme olması haricinde anlayamam mesela.

Bu ay çatlatma ignesinden sonra çok şey yaşadım ama o da aniden hormon yüklendiği için oldu muhtemelen

Ben hamile kaldığımda sadece kasığımda ağrı vardı. Göğüs kararmasi ağrı vs ben 4. Aydan sonra yaşadım hatta :)
Regl olacak gibiydim. Hamilelige özgü de şu oldu diyemem yani. O yüzden ben hamile olduğumu gecikme olması haricinde anlayamam mesela.

Bu ay çatlatma ignesinden sonra çok şey yaşadım ama o da aniden hormon yüklendiği için oldu muhtemelen
Evet bende iğne olduğum zaman hormonlar dan kaynaklı baya şeyler yaşadım ağlamaya kadar vallla cok haklısın adet gecikmeden bişi yapmamak lazım ben geçen ay yapmaman gereken şeyleri yaptım ve pişmanım kan bile verdim ilk defa ama akıllandık artık su an elim de de ovulasyon var diye yaptım normal gebelik testi geçmeden bi daha asla yapmıcam kesınlkkle 😂
Bi tane ovulasyon kaldı sadece
4 aydan sonra gogus agrııs oldu diyosjn burda herkes memem agrıyor diyo 😂😂😂😂

Evet bende iğne olduğum zaman hormonlar dan kaynaklı baya şeyler yaşadım ağlamaya kadar vallla cok haklısın adet gecikmeden bişi yapmamak lazım ben geçen ay yapmaman gereken şeyleri yaptım ve pişmanım kan bile verdim ilk defa ama akıllandık artık su an elim de de ovulasyon var diye yaptım normal gebelik testi geçmeden bi daha asla yapmıcam kesınlkkle 😂
Bi tane ovulasyon kaldı sadece
4 aydan sonra gogus agrııs oldu diyosjn burda herkes memem agrıyor diyo 😂😂😂😂
Herkeste farklı olabilir tabi bilemem ama benim göğsüm 4. Aydan sonra büyüdü yani başlarda her şey normaldi

Bu ay d.kontrol kullanmistim cnm. Gecen hafta ozel muayenesi olan bir doktora gittim tup bebek icin. Fakat icime sinmedi. Eli pek agir geldi, goremedim diye diye epey zorladi beni. Iyi bir doktor ama devam etmek istemedim, gorusme hosuma gitmedi. Bugun baska bir yerde muayenem oldu. Ozel hastane. Masallah eli pek hafifti cok da guzel gordu. Makineyle ilgili olabilir belki bilmiyorum. Tek yerden islemler yapilacak. Doktora ayri hastaneye ayri gitmem gerekecekti digerinde. Cok kisa bir sure olmus, eve gidip kendiniz deneyin filan dedi. 7ayin 4 ayini degerlendirebildik. Amh ve sperm durumunuz kotu degil dedi, cok olumlu yaklasti. Folikul sayisini amh ye gore iyi buldu. Ben de cok strese girdigimizi, kendimizin yapamadigini soyledim 😅 Ayrica okul doneminde bu isi kaldiramayacagimi yaz doneminde istedigimizi soyledik. Neyle karsilasacagimiz da belli degil sonucta. Bilsemki tek seferde olacak, yazi gule oynaya kendi halimize deneyip eylule dogru yapalim ama bilmiyoruz iste. Yastan dolayi basari sansi da dusuk ama keske dememek icin onumuzdeki ay baslamaya karar verdik. Northvital ve biosteron verdi. Bir de estrofem baslayacagim adetten bir hafta once. Onu ne icin verdi bilmiyorum. Hakkimizda hayirlisi, kimseyle de konusup fikir almadim. Annemler, ablamlar bilmiyor. Ciktik bir yola bakalim, delilik mi yoksa dogru karar mi bilmiyorum. Ne uzun yazdim 🙈
Ayy iyiki de uzun yazdın.. çok sevindim içine sinen bi doktorla başlamana.. çünkü bu süreçte onun en ıfak mimiğine göre insanın dengesi bozuluyor ya da daha pozitif yaklaşıyor herşeye.. tüp bebek çok da böyle zor ya da büyük acılar çektiğin bir süreç değil merak etme ben anlamadan geçti bile 😅 yumurta sayın iyi, değerler iyi siz işte en kolay hasta grubusunuz 😁 tabiki içeri koyduktan sonra tutmama ihtimali mıtlaka var bir yerde doktorların işi bitiyor, olacak olan oluyor.. aman ya kimse bilmesin en güzeli.. arayıp iyi misin diye sormaları bile batıyor.. sürekli ahhh inşallah ilk seferde tutar demeleri falan 😀😀 yani kendi canından bile olsa batıyor.. siz sakin sakin geçirirsiniz ne güzel.. sonra herkese sürpriiizzz 🤗😀

Ya hanımlar birsey sorucam .. 20 Mayıs yumurtlama günümdü. Dün ve bugün adet ağrısı gibi ağrım var. Adetin ikinci günü falan nasıl ağrımız olur ya bazen çok bazen hafif. Dün sabah adet oldum sandım ama inanilmaz akıntım olmuş bugünde öyle. Neden olur sizce bu ? Bide ben dayanamayıp erken gebelik testi yaptım negatif. 22 Mayıs da çatlama olmuştu. Bu sefer dayanamadım negatif görünce de çok üzüldüm tabi :KK43: o_O

Ya hanımlar birsey sorucam .. 20 Mayıs yumurtlama günümdü. Dün ve bugün adet ağrısı gibi ağrım var. Adetin ikinci günü falan nasıl ağrımız olur ya bazen çok bazen hafif. Dün sabah adet oldum sandım ama inanilmaz akıntım olmuş bugünde öyle. Neden olur sizce bu ? Bide ben dayanamayıp erken gebelik testi yaptım negatif. 22 Mayıs da çatlama olmuştu. Bu sefer dayanamadım negatif görünce de çok üzüldüm tabi :KK43: o_O
Canımcım daha 6 gün olmuş 😅 bebiş rahime yeni geldi daha bi yerleşsin bi kendine gelsin bi hormon salgılasın.. yeni nesilden çok şey beklemeyin ama 😁

Canımcım daha 6 gün olmuş 😅 bebiş rahime yeni geldi daha bi yerleşsin bi kendine gelsin bi hormon salgılasın.. yeni nesilden çok şey beklemeyin ama 😁
Hahahah benim her seferinde boyle 10. Gün yorum yapıp senin bana aynı yorumu yapman 😂😂😂 ama bu sefer 6 gün oldu daha shshhd catlamadan sonrası önemli degil mi?

Hahahah benim her seferinde boyle 10. Gün yorum yapıp senin bana aynı yorumu yapman 😂😂😂 ama bu sefer 6 gün oldu daha shshhd catlamadan sonrası önemli degil mi?
Valla saati saatine bilmem ama erken öğrenenler genelde erken döllenme olanlar 😆 yoksa 6 gün çok erken yaa.. ama seninki döllenir döllenmez haber verebilir valla annesine kıyamayıp 🤣

Kizlar ya sürekli tansiyonum düşüyor ya benim 8-6 cikiyo daha aşağı bile düşüyor hep ya napicam hiç halim kalmiyo dün akşam resmne ölü gbydm ya
Geçmiş olsun kuzum normaldir bişey öneremiyorum da bebek var ya limon tansiyon düşürür fazla limonlu şeyler yeme sen doktora gittin mi kuzum

X