Gebeliğe Hazırlık MAYIS 2022 Gebelik Planlayanlar 🥰🌺🤲🏻 🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Oluyo öyle şeyler bizim de olmuştu bundan çocuğum olsa ne olacakkiler falan oluyo bir iki ay beklemek lazım güzelce karar vermek lazım çünkü gerçekten de çok büyük sorumluluk ve ben çok zorlanıyorum onun için herşeye değer ama miğde bulantısı ula uyanmak en sevdiğim şeylerden tiksinmek aklıma gelmesi bile miğdemi alt üst ediyo belki sizin hamilelikler öyle olmaz inşallah olmaz ve emin ol en beklemediğin an geliyo ben çok üstüne düşüp gebelik testi aldım zamanlar olmadı ve çok üzülürdüm çok ağlardım Mart'ta hiç üstüne düşmedim hatta vurda kızlar delimisşn artık yap dediklerinde üzülmekten o kadar korkuyorum ki yapmamıştım inatla ve o ay geldi mucize aslında hepimizin bebeği olabilecek durumdayız ama rabbim nasip etmesini bekliyoruz ben hamile kaldığım ay Meryem suresi okumuştum sık sık ve Kadir gecesine de denk gelmişti o günde 41 defa kadir suresi okumuştum ramazandan ümidim yoktu benim eşim asker olduğu için biz denk düşüremiyoduk ama düşmüş Rabbim önce eşinle barışmayı sonrada yuvanıza neşenizi miniğinizi versin canım o olunca eşinle bile ilgilensin gelmiyo zaten
Yazdıkların o kadar ben ki 🤲🏻 hamd olsun barıştık çok şükür . Hiç bir sorunumuz yok Allah'a hamd olsun . Hatta simdi beni maça götürüyor 😂😂😂 Allah'ım ben ne yapacağım bilmiyorum 🙃🙃 evlilik beyin hücrelerimi yaktı hergün farklı birşey öğreniyorum yeminle. Rabbim bir minnoş versin bize 🤲🏻🤲🏻🤲🏻 her zaman istedim her zaman da isteyeceğim . Sonuçta rahmeti sonsuz Allah'tan istiyorum🤭🤭

Çok teşekkür ederim doktor vajinadan kamera ile baktı ultrasonla yani Nisan dan beridir 10 a yakın ilaç kullandım biraz küçülme oldu şişlikte ilk zamanlar agrimdan ölüyodum o derece doktor şuan için sıkıntı yok bebek için dedi ama ben tamamen gitsin istiyorum çünkü ağrı bir gün var bir gün yok
Aa oyleyse sogan sana iyi gelebilir canim enfeksiyonu olanlara iyi geliyor çünkü

Beeeen 28inde bitecek adetimm başlayacağım :) laboquick aldım 24lü sizde durumlar nasıl
Bugün test yaptım pik çıktı ve sabah 11 de değerlendirmiştik
Ama şöyle bişey var 2 gündür peynirimsi beyaz sıvı geliyordu mantarmis ve hamililige engel olabiliyormuş biraz üzgünüm ama inşallah hamile kalırım 🥰 sizde durum nasıl ne yaptınız

Hanımlar cok garip bi durum yaşıyorum 19 Mayıs ovulasyon başladı 20 Mayıs tam pik oldu yani yumurtlama göreli henüz 5-6 gün oldu ben catlamaya kadar hep degerlendirdim. Bugün öylesine test yaptım biliyorumki cok erken ama canım sıkıldı 😂 ilk başta gördüm ama 5-10 dk sonra oturdu rengi bildiğin silik çizgi var 😳😳 ovulasyon testimde tamamen siliklesmesini beklerken o da koyu. Bu kadar erken belli olamaz dimi bi yanlislik var bu iste? Testleri atıyorum. Dün de belimde aşırı derece de ağrı oldu.
ben de gördüm canımcım hcg de o çok silik çizgiyi.. olur mu acaba ya bu kadar erken? olsa keşke

ben de gördüm canımcım hcg de o çok silik çizgiyi.. olur mu acaba ya bu kadar erken? olsa keşke
Hiç sanmıyorum ya bir yanlışlık var bence.. ama yine de bi heyecanlandım 🙈 inanmıyorum tabi sonuca. Ovulasyon da koyu baya gerçi 😅

Hiç sanmıyorum ya bir yanlışlık var bence.. ama yine de bi heyecanlandım 🙈 inanmıyorum tabi sonuca. Ovulasyon da koyu baya gerçi 😅
heyecanlanmak da güzel ama. Olsa da olmasa da dinç tutuyor insanı o heyecan :) hiç belli olmaz, bu hamilelik işleri dipsiz bir kuyu. Asla olmaz dememeli :)

heyecanlanmak da güzel ama. Olsa da olmasa da dinç tutuyor insanı o heyecan :) hiç belli olmaz, bu hamilelik işleri dipsiz bir kuyu. Asla olmaz dememeli :)
Bunu da yarım saat önce yaptim yine oyle belli belirsiz birşey çıktı

Eklentiler

• IMG_20220525_174414_101.webp
    537,2 KB · Görüntüleme: 52
Var ama kuzum ignenin 12. Günü
14 Gün ignenin etkisi olanlar bile varmış
15.gün bile iğnenin etkisi geçmeyenlerdenim ben🤣iğne olduysan 16.günden sonra test yapmanı öneririm canım🌸

Eklentiler

• B5D9C91D-632F-46BA-AC67-2FB605801098.jpeg
    B5D9C91D-632F-46BA-AC67-2FB605801098.jpeg
    62,3 KB · Görüntüleme: 49
Hanımlar cok garip bi durum yaşıyorum 19 Mayıs ovulasyon başladı 20 Mayıs tam pik oldu yani yumurtlama göreli henüz 5-6 gün oldu ben catlamaya kadar hep degerlendirdim. Bugün öylesine test yaptım biliyorumki cok erken ama canım sıkıldı 😂 ilk başta gördüm ama 5-10 dk sonra oturdu rengi bildiğin silik çizgi var 😳😳 ovulasyon testimde tamamen siliklesmesini beklerken o da koyu. Bu kadar erken belli olamaz dimi bi yanlislik var bu iste? Testleri atıyorum. Dün de belimde aşırı derece de ağrı oldu.
Ben de gördüm çizgiyi canım ama bi yanlışlık olmasın. 5 günde normal kaset testte çıkması çok çok zor hatta imkansız gibi bişey. Acaba adetin bittikten hemen sonra yumurtlamış olabilir misin?

şehir hastanesine zaten mutlaka gideceğim doktora ama hsg istese bile randevuyu geç tarihe verirler kesin. O yüzden acaba onu özelde mi yaptırsam diyorum. Diyorum da işte çoook pahalı
Çok infertilite polikliniği sevk edince öncelik veriliyor diye biliyorum. Zaten onun randevusunu regli olunca alıyorsun. O yüzden ilk regli olduğunda git hormon tahlilleri mi yaptır bir sonraki ayda hsg çektir. Ben tüm tahlilleri yaptırdım bir hsg kalmıştı ama onada gerek kalmadı şükür. İnşallah seninde kalmaz 🤲

Ben de gördüm çizgiyi canım ama bi yanlışlık olmasın. 5 günde normal kaset testte çıkması çok çok zor hatta imkansız gibi bişey. Acaba adetin bittikten hemen sonra yumurtlamış olabilir misin?
Bencede yanlışlık var bu kadar erken çıkması mümkün değil biliyorum. Adetim biter bitmez ovulasyona başladım canım olsaydı görürdüm diye düşünüyorum 🤷🏻‍♀️ 1 hafta sonra tekrarlıcam varsa çıkar o zaman artık. Ama ovulasyon testimde baya koyu, ovulasyonu yarın tekrarlicam belki yumurtlama olur tekrar 🙈

Ben bebeği çoktan yapıştırdım bile listeye
:KK8:
Merhaba ben de yeni üyeyim. Benimde yumurtlama 16-22 Mayıs arasaydı. Daha önce deneme ve gebelik yaşamadığım için bu konularda pek bilgim yok. İlk defa denedik.4 Haziran bat. Yorgunluktan mı anlayamıyorum bilmediğim içinde pazartesi günü birden ishal oldum 12 saat filen ağrım sürdü sonra geçti koltuk altımda arada batma oldu ilk. Ve aşırı bir uykulu halim var. Sanki göz kapaklarma fil oturmuş gibi. Bugünde çok hafif 1 kere başım döndü. Anlayamadım ya iş yoğunluğundan böyleyim. bünye bu kadar erken tepki vermez diye düşünüyorum. Sizlerin ne zaman belirtiler oluştu ? Bu gibi şeyler belirti mi ? Ne zaman kan tahlili vermemi önerirsiniz ?

Merhaba ben de yeni üyeyim. Benimde yumurtlama 16-22 Mayıs arasaydı. Daha önce deneme ve gebelik yaşamadığım için bu konularda pek bilgim yok. İlk defa denedik.4 Haziran bat. Yorgunluktan mı anlayamıyorum bilmediğim içinde pazartesi günü birden ishal oldum 12 saat filen ağrım sürdü sonra geçti koltuk altımda arada batma oldu ilk. Ve aşırı bir uykulu halim var. Sanki göz kapaklarma fil oturmuş gibi. Bugünde çok hafif 1 kere başım döndü. Anlayamadım ya iş yoğunluğundan böyleyim. bünye bu kadar erken tepki vermez diye düşünüyorum. Sizlerin ne zaman belirtiler oluştu ? Bu gibi şeyler belirti mi ? Ne zaman kan tahlili vermemi önerirsiniz ?

Adetin geçmedikçe hiç bir test yapma veya kan tahlili verme.. tavsiye etmem

X