Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar merhaba Ovülasyon testim böyle çıktı ama inanılmaz kasık ağrım var her yumurtlama günümde böyle olurdu bu sefer böyle çıktı bu normal mi
E42E8699-F616-4160-8862-C01D30B6F9B3.jpeg

@yusra3 canim sana işim düştü ya spremden anlayan arkadaşı etiketlermisin balık hafızalı ben unuttum yine 😗 testleri atıyorum kızlar 20 milyon sperm olan mart 15 e ait 30 milyon sperme ait test bugünün testi biraz bazı şeyler yüksek bakarmısınız anlarsanız sizde @Selizay @Gizemsu07 Margee Margee @asicadi44 M mavili_yeshll
Canim gördüğüm kadarıyla sperm miktarında artma olmuş. Dölleme için birden fazla kritere bakıyorlar biliyorsun. Kruger e göre morfolojik değeri gayet iyi. Toplam motilite de iyi görünüyor. Ama ileri hareketli sperm sayısında azalma var. Tabi bu çocuğa engel mi değil tabi ki . Birden fazla kritere bakıyorlar tek bı değerin düşüklüğü ya da azlığı çocuğa engel olmuyor o yüzden endişelenme. Eşin sigara kullanıyorsa şayet bıraksın bu dönem. Bu benim anladığım kadarıyla tabi ki doktorun en doğru analizi yapacaktır.

Canim gördüğüm kadarıyla sperm miktarında artma olmuş. Dölleme için birden fazla kritere bakıyorlar biliyorsun. Kruger e göre morfolojik değeri gayet iyi. Toplam motilite de iyi görünüyor. Ama ileri hareketli sperm sayısında azalma var. Tabi bu çocuğa engel mi değil tabi ki . Birden fazla kritere bakıyorlar tek bı değerin düşüklüğü ya da azlığı çocuğa engel olmuyor o yüzden endişelenme. Eşin sigara kullanıyorsa şayet bıraksın bu dönem. Bu benim anladığım kadarıyla tabi ki doktorun en doğru analizi yapacaktır.
Canım çok teşekkür ederim heralde progresif motitide denen şey 15 ken 10 olmus ileri hareket o galiba. Esim 2 yıldır sigarayı bıraktı çok şükür takviyeler ile devam edelim belki bi iki aya daha güzel sonuçlar alırız 🙏😍

Kızlar size çok özel bişey sormak istiyorum affınıza sığınarak eşimde sperm sorunu olduğu için doggy olarak değerlendirmemiz lazımmış ama çok acıdığı için yapamıyorum olmuyo eşimde dışarıya b... sanırım dünde yumurtam çatladı ama biz hiç değerlendiremedik . Önerebileceğiniz bişey var mı
Canım pozisyonunu iyi ayarla ıslaklık önemli göğüs altına yastım falan koy en son bendede yanlışla ben one ciktim çatlama zamanıydı hemde ama ağrı olmuyo

Canım çok teşekkür ederim heralde progresif motitide denen şey 15 ken 10 olmus ileri hareket o galiba. Esim 2 yıldır sigarayı bıraktı çok şükür takviyeler ile devam edelim belki bi iki aya daha güzel sonuçlar alırız 🙏😍
Süper 👍🏻 aynen o ileri hareketliliği ifade ediyor. Denemelere takviyelere devam. Bu değerin düşmesi strese de bağlı olabilir. Düzelemeyecek bir durum değil yani. Benim eşimde Krugere göre morfoloji %2 çıktı ama sperm sayısı 200milyondu ve ileri hareket %57 idi. Doktor bu nedenle problem değil dedi. Morfolojik bozukluk malesef duzeltilemiyor da. Nasip inşallah hepimiz pozitif pozitif sonuçlar elde ederiz 🥰🥰

Canım pozisyonunu iyi ayarla ıslaklık önemli göğüs altına yastım falan koy en son bendede yanlışla ben one ciktim çatlama zamanıydı hemde ama ağrı olmuyo
Bende zaten kuruluk problemi var 😞 zaten olmuyo bebek artık ilişkiye bile giremiyoruz o kadar moralim bozuk ki bugün dışarıya çıkacaktık ama ben yataktan az önce çıktım. Gerçekten Allah çocuk isteyen herkese sabır güç versin

Bende zaten kuruluk problemi var 😞 zaten olmuyo bebek artık ilişkiye bile giremiyoruz o kadar moralim bozuk ki bugün dışarıya çıkacaktık ama ben yataktan az önce çıktım. Gerçekten Allah çocuk isteyen herkese sabır güç versin
Canım o kuruluk stresten kaynaklı bence çocuk yapma psikolojisi normal zamanda biz iyi ikiliyiz ama yumurta zamanı eyvah eyvah stres oluyor insan bazen konstre gidiyor falan bizi çok yıpratıyor bu mevzu

Canım sperm sayısının hızlılık oranı diye biliyorum ileri hızlı yerinde hızlı ortalaması diye biliyorum bn ama istersen bak sana bi isim vereyim doktor ona at gün içinde cevaplıyor mutlaka
Ay yazayım hemen canim aldım doktor adını çok saol 💜 kendi doktorumuz ve o ne dicek bakalim

Süper 👍🏻 aynen o ileri hareketliliği ifade ediyor. Denemelere takviyelere devam. Bu değerin düşmesi strese de bağlı olabilir. Düzelemeyecek bir durum değil yani. Benim eşimde Krugere göre morfoloji %2 çıktı ama sperm sayısı 200milyondu ve ileri hareket %57 idi. Doktor bu nedenle problem değil dedi. Morfolojik bozukluk malesef duzeltilemiyor da. Nasip inşallah hepimiz pozitif pozitif sonuçlar elde ederiz 🥰🥰
Ay insallah canim yaaa valla insan yıpranıyor artık biz gene devam edelim takviyelere zateb 2 ay sonra ultrosan randevumuz var hayırlısı herşeyin belki pozut oluruz o bu derken 🎈

Canım sperm sayısının hızlılık oranı diye biliyorum ileri hızlı yerinde hızlı ortalaması diye biliyorum bn ama istersen bak sana bi isim vereyim doktor ona at gün içinde cevaplıyor mutlaka
Ben de istiyorum doktor adını 😅 farklı görüş iyidir

Peki şuan hamile misiniz
Yok canım geçen ay denedim dogy ve ovu testi ile ama catlama degerlendiremedim ozaman simdi bu ay dogy gene denedik bat 7 haziran gibi gozukuyor bakalim esim de sperm sorunu vardı bugün test yaptırdık sonuçlar yükselişe geçmiş inşallah olumlu sonuçları alırız en yakın zamanda

X