Mastit acil yardım

kardelen555

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2022
37
15
32
1 aylık bebeğim var 5 gündür sol göğsümde bir sertlik başladı doktora gittim Mastit olmuşum bol bol emzirme ve sağma dedi ilerlerse ameliyat bile olabilir dedi ilaç vermedi evden elimden geldiğince herşeyi yapıyorum ama hiç geçmeyecek gibi geliyor Mastiti atlatan var mı moralim çok bozuk

1 aylık bebeğim var 5 gündür sol göğsümde bir sertlik başladı doktora gittim Mastit olmuşum bol bol emzirme ve sağma dedi ilerlerse ameliyat bile olabilir dedi ilaç vermedi evden elimden geldiğince herşeyi yapıyorum ama hiç geçmeyecek gibi geliyor Mastiti atlatan var mı moralim çok bozuk
Öncelikle sakin ol geçer. Sıcak bir banyo yap ve ovala ve bırak aksın süt bol bol o gosgusten ber verirken de masaj uygula

Oğlum 4 yaşında süt emmiyor tek taraflı sol göğsüm Mastit glamatör yanlış söylemediysem adını doktora gittiğimde öyle söyledi yaklaşık 2 ay evde ateş sıtma göğsümde taş gibi 2oldu şekil değiştirdi birçok özel hastane ve devlet hastanelerine gittim iğneler ve antibiyotik ilaçlar verdi hiçbiri fayda etmedi hiç bir şey giyemiyordum sadece su içiyordum yataktan kalkamıcakbir hale gelmiştim son olarak yine özel bir hastaneye gittim doktor çok geç kalmıssın ilaçlar iğneler le geçiçek degil hemen ameliyat dedi bende yarın gelicem yarına oluşturalım dedim ve ertesi gün ameliyat oldum enfeksiyonum crp 83 kere cıkmıştı 100 olunca kalp krizi de geçirebilirsin demişlerdi şükür ameliyat oldum dirent takılmıştı oda çıktı kontrole gittim dikişlerim alındı yine bir kontrol günü dedi yine gittim atesım dinmemişti sonra göğsüme makasla bir delik açıldı suan ordan akıyor ayaklarım da bacaklarım kırmızı ve şiş düşmüş gibi kollarımdada vurdu ben çare bulamadım ama sen inşallah bulursun

bol bol iki gögsündende emzirmeye çalış hani bazen gelmiyor derler öyle olsa bile emzir sen bebek çektikçe kanalların açılır inaşşah rabbim bebeğine basgıslasın

Benim bildiğim kadarıyla sıcak nemli kompress , sıcak banyo , emzirme anında masaj yaparak emzirme istirahat ve bol sıvı tüketimi öneriliyor meme ucu hijyen önemli temiz tutulmalıdır 24 saat içinde bir gelişme yoksa bunlara rağmen tekrar kontrol ettirin

Bide mastit olan göğüsü boşaltmak gerekiyor sanırım tıkanıklıktan dolayı böyle eğer içi boşalırsa kan dolaşımı yerine gelir ağrıların diner biraz

Oğlum 4 yaşında süt emmiyor tek taraflı sol göğsüm Mastit glamatör yanlış söylemediysem adını doktora gittiğimde öyle söyledi yaklaşık 2 ay evde ateş sıtma göğsümde taş gibi 2oldu şekil değiştirdi birçok özel hastane ve devlet hastanelerine gittim iğneler ve antibiyotik ilaçlar verdi hiçbiri fayda etmedi hiç bir şey giyemiyordum sadece su içiyordum yataktan kalkamıcakbir hale gelmiştim son olarak yine özel bir hastaneye gittim doktor çok geç kalmıssın ilaçlar iğneler le geçiçek degil hemen ameliyat dedi bende yarın gelicem yarına oluşturalım dedim ve ertesi gün ameliyat oldum enfeksiyonum crp 83 kere cıkmıştı 100 olunca kalp krizi de geçirebilirsin demişlerdi şükür ameliyat oldum dirent takılmıştı oda çıktı kontrole gittim dikişlerim alındı yine bir kontrol günü dedi yine gittim atesım dinmemişti sonra göğsüme makasla bir delik açıldı suan ordan akıyor ayaklarım da bacaklarım kırmızı ve şiş düşmüş gibi kollarımdada vurdu ben çare bulamadım ama sen inşallah bulursun
Ay çok geçmiş olsun benim çocuğum yok hiç böyle şeylerden geçmedim bazı bilgiler paylaştım arkadaşa bildiklerimi arkadaştan felan gördüklerim yorumunuzu gördüm durumunuz nasıl acaba inşallah tez vakitte düzelirsiniz

Bebeğim mastit olan göğsümü istemiyor
Gece uykuda verin o memeyi, bir süre emer sonra yine diğerini ister, siz çevirip tekrar mastitli memeyi verin. Ne kadar sağım yapsanızda en iyi bebeğiniz boşaltır sütü, hemen 1 gece de de bitmiyor malesef, 3 gün falan devam eder. Gögsünüzde yanma ( çok aşırı sicak oluyor ), mide bulantisi ve ates olursa tekrar dr a gidin mutlaka, önce antibiyotik veriyorlar.Çok geçmiş olsun

Size de çok geçmiş olsun, Allah şifalar versin

X