Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

Oyy canım benim yaa anlıyorum seni. Bende sütüm kesilecek diye düşünmeden çalışıyorum. Zaten ilk 2 gün gelmedi diye çok üzülmüştüm. Sütten bbaşka Mama falanda vermiyorum oğluma aman bol bol sütümüz olsun ama kaynana o kadar ağzına alırsa sütün yok diye onun yüzünden gider. Hem iyilik yapıyo hem bi yandan laf sokuyo ne alem kadın
Bende depresyondayım 5 dkya bi ağlamam geliyo tutamıyorum eşim de yok zaten yanımda kaynanam da iyice sinir etmeye başladı bebekle çok ilgileniyor Allah var inkar edemem ama kucağıma vermiyor ne zaman alsam yatağına koy die kızıyor 5 dk sonra gelip kendi alıyor sanki annesi ben diilim de oymuş gibi davranıyor bi de Sürekli sütün kesilecek deyip duruyo psikolojim alt üst oldu

Geçmiş olsun ya. Şu sarılık olayını bi atlatsaydik hepimiz. Bende korkuyorum çıkacak diye. Gözlerinin içi sarı eve geldiğinde beri. Doktora gidince anlaşılır arttı mı artmadı mı...
Kızlar masallah dokturmussunuz bebidleri :KK70: epeyidir giremiorum çok stres icindeyim :KK43: bebisimi kuvezden cmartesi aldim 8 le dün 10.48 olmus :KK43: kuzum küçücük kaldı kg sida ayni bugün 15 gün oldu dr bebelac mamayi önerdi ama sütüm maşallah iyi mamada vermek istemiorum ama mecbur aldım bugün.kuzum sevmedi gibime geldi lohusalik bile yasayamiom 5. Günümde ayaklandim Rabbimiz bundan aşağı düşürmesin ne diim şükür ins su sarilik olayini da atlatiriz rahatca Rabbimiz bi daha da hastalık dert vermesin. ins dogumlariniz rahat olmustur Allah tüm bebişleri anali babalı büyütsün:)

Alışkın olunca zor geliyo insana yanına gidiom ama aaklım bebekde oluyo hemen geri dönüyorum. Allahın izniyle şu zamanları atlatsak.:KK68:
Ayrica aylacim bende kocisimi çok özledim adam deli olcakti dün sehir dışına cıktı :) Rabbimiz herkese böyle güzel duygular versin. Bu arada başım çok agrio inanin yemek yemek bile istemiom her kafadan ayrı bi ses çıkıyor yaaaa.:KK43:

Çok geçmiş olsun canım inş bidaha ihtiyacınız olmaz nasıl anladın sarılığı benimkine de sarılık var ama az demişti emzirirsen geçer dedi ama geçti mi arttı mı anlayamıyorum

Cnm yuzu az sarimsi gelmisti. Zaten benim bebis erken geldigi icin dr dogumdan 2 gun sonra gormek istedi. O gun 14.9 cikti. Bol emzir 2 gun sonra yine bakalm dedi. Bol bol emzirdim ama gittigimde derisinden baktigimda 18.9 cikti kan aldilar kanda 20.2 cikti. Bakalim yarin tekrar bakicaklar ciktik smdi hastaneden insallah dusmustur

Canim ya gemisolsun yorgunluktan giremedim gormedim nasioldu smdi
Saol simayim ciktik evdeyiz smdi yarin tekrar bakilcak
Çok geçmiş olsun canım bende korkuyorum oğluşum bazen uyanmakda zorluk çekiyor yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecekler sürekli emzirmeye çalışıyorum ama sanki az emiyor gibi.allahım hepimizin yardımcısı olsun. Evlatlarımızı korusun.
Oyy canım kıyamam ben ona. Geçmiş olsun DuyguS87 DuyguS87 Bende çıkacak diye korkuyorum. Hastanede çok düşükdü sarılık cumartesi kontrol var. İnşallah bişi çıkmaz. Psikolojik olarak insan etkileniyor. Ben hastaneden geldikten sonra gi. Çıkmadım dışarı Serbest dolaşırken birden evden odaya bile zor gitmek insanı bunaltıyo. Az büyüseler herşey daha kolay olacak. rahat edeceğiz

Dogdugunda benimkide dusuktu cnm cikarken 4 kusurdu. Birden firladi iste. Aman takip et goz beyazlarini. Sarilik cok uyutuyo bebegi. Yuzunde de gunes isiginda sarimsilik gorursun zaten. Saat basi uyandirip emzirmeye calis

Offf ciddi misin yaa. Gözleri sarı oğlumun uyuyo birde. İnşallah çıkmaz ya :cry:
Saol simayim ciktik evdeyiz smdi yarin tekrar bakilcak

Dogdugunda benimkide dusuktu cnm cikarken 4 kusurdu. Birden firladi iste. Aman takip et goz beyazlarini. Sarilik cok uyutuyo bebegi. Yuzunde de gunes isiginda sarimsilik gorursun zaten. Saat basi uyandirip emzirmeye calis

Canlarim korkmayin ama ihmalde etmeyin benimkininde ggooz bebegi sariydi tum vucuda parmak bastirdigimda cekerken parmagimi sari izi cikiyodu dr a gittimngecen sariligi atmisti vucut ama rengi bisure kaliyo korkmayin emzirin bool bol duygum ins iyi cikar cnm ya

Hadi inşallah canım. Ne zaman bitiyo bu sarılık olayı yaa. Birde oğlum 6 günlük oldu göbeği daha düşmedi ama düşmek üzere gibi. Olabiliyor demi bu kadar gün düşmemesi
Canlarim korkmayin ama ihmalde etmeyin benimkininde ggooz bebegi sariydi tum vucuda parmak bastirdigimda cekerken parmagimi sari izi cikiyodu dr a gittimngecen sariligi atmisti vucut ama rengi bisure kaliyo korkmayin emzirin bool bol duygum ins iyi cikar cnm ya

Offf ciddi misin yaa. Gözleri sarı oğlumun uyuyo birde. İnşallah çıkmaz ya :cry:
Uyandir ama saatte 1 sekeri dusmesin. Kontrolde zaten bakarlar. Sarilik uyutuyi cidden. Zor uyandiriyorum
Benimkininde gun karnina kadar inmisti simayim. Birde dr sana bahsettigim huysuzlugunu gordu idrar istedi dedim niye? Bazen cocuklarda dogar dogmaz idrar yolu enfeksiyonu gorunuyo buda huysuzluk doydugunu hissetmeme sarilik yapar dedi. Bakalim sonuclar 2 gun sonra cikicak. Insallah enfeksiyon cikmaz. Antibiyotik kullanmasn minicik daha :KK43:

Hadi inşallah canım. Ne zaman bitiyo bu sarılık olayı yaa. Birde oğlum 6 günlük oldu göbeği daha düşmedi ama düşmek üzere gibi. Olabiliyor demi bu kadar gün düşmemesi

Duser cnm benimkininde dusmedi daha. Minimum 1 haftada dusuyo daha uzun surede dusenlerde var. Kurudu simdi bizimkininki. Doktor yakinda duser dedi. Dussede yikasam bebisimiii:KK72:

Çok geçmiş olsun canım bende korkuyorum oğluşum bazen uyanmakda zorluk çekiyor yarın kontrolümüz var bakalım ne diyecekler sürekli emzirmeye çalışıyorum ama sanki az emiyor gibi.allahım hepimizin yardımcısı olsun. Evlatlarımızı korusun.

Doymasa huysuz olur cnm zaten ama emzirirken tam uyanik olsun. Min 10 dk emmesi gerekiyomus. Tam doymasi icin. Bizde anne olduk ya la:KK60:

Kıyamıyorum uyurken uyandırınca huzursuz oluyo. Ses çıkarınca hemen alıp emziriyorum. Allahım anlatalım şı günleri ya. Bişi mi oldu bişi mi var diye düşünmek ne zor.
Uyandir ama saatte 1 sekeri dusmesin. Kontrolde zaten bakarlar. Sarilik uyutuyi cidden. Zor uyandiriyorum

Benimkininde gun karnina kadar inmisti simayim. Birde dr sana bahsettigim huysuzlugunu gordu idrar istedi dedim niye? Bazen cocuklarda dogar dogmaz idrar yolu enfeksiyonu gorunuyo buda huysuzluk doydugunu hissetmeme sarilik yapar dedi. Bakalim sonuclar 2 gun sonra cikicak. Insallah enfeksiyon cikmaz. Antibiyotik kullanmasn minicik daha :KK43:

Yeni dogan suresi 28 gunmus. 28 gunden sonra yakalanmicak diye bisey yok ama risk azaliyomus

Kıyamıyorum uyurken uyandırınca huzursuz oluyo. Ses çıkarınca hemen alıp emziriyorum. Allahım anlatalım şı günleri ya. Bişi mi oldu bişi mi var diye düşünmek ne zor.

Evet aylosum cok guzel uyuyorlar melek gibi ama uyandirman lazm onlarin iyiligi icin.

Sende yıkamadan demi. Aynen düşecek yakında ohh mis gibi yıkanıp rahatlayacaklar. :KK54:
Duser cnm benimkininde dusmedi daha. Minimum 1 haftada dusuyo daha uzun surede dusenlerde var. Kurudu simdi bizimkininki. Doktor yakinda duser dedi. Dussede yikasam bebisimiii:KK72:

Sende yıkamadan demi. Aynen düşecek yakında ohh mis gibi yıkanıp rahatlayacaklar. :KK54:

Yok yikamadim hem amerikadaki bi arkadasimdan duydum orda da yikamak bisey surmek yasakmis. Burdaki doktorda dedi. Bu dussun oyyy nasil rahatlicaklar. Ay ben korkarim balik gibi nasil tutucaz kiz:KK70:

Daha günümüz var yani. Devam tetikde beklemeye. Doktor bana uuyarsa 3 saate kadar izin var ama istediği her An emzireceksim dedi. Gece az emiyo ama gündüz iyi emiyo artık cumartesi gidince sorucam. Bu arada sünneti sorduk 3 hafta 1 ay sonra yaptırın dedi doktor
Yeni dogan suresi 28 gunmus. 28 gunden sonra yakalanmicak diye bisey yok ama risk azaliyomus

Evet aylosum cok guzel uyuyorlar melek gibi ama uyandirman lazm onlarin iyiligi icin.

b haftaya bisileri kalmiak inanin bu ilk ay oluyo hem her yenidognda oluo ama can sikiyo iste hakliyiz yani sen uzulme bak sutun azalir annelik baska bisey ya buyuk fedakarlik

ins cikmaz gonlunu ferah tut biz hani sunnet ettircektik keske cikmadan yapsaydik bak bu enfeksiyon bahsi bile olmazdi erkek cocukta hep olan bisi bu zaten benimkinde de bobreginin biri minik bi oranda buyuktu az dr norml dedi ama ben kontrol ettircem hep radyolojide sunnet olsala bu sorunlar olmuyomus naapsakki

Aynen kız minicikler insan Tutarken kıyamıyo bıcı bıcı yaparken neler olacak kimbilir.. :KK49:
Yok yikamadim hem amerikadaki bi arkadasimdan duydum orda da yikamak bisey surmek yasakmis. Burdaki doktorda dedi. Bu dussun oyyy nasil rahatlicaklar. Ay ben korkarim balik gibi nasil tutucaz kiz:KK70:

X