Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

herkese günaydın, umarım hepiniz çok iyisinizdir güzel anne adayları...
Bu sabah bir arkadaşımdan toksoplazma virüsü ( çiğ et yeme, çiğ ete dokunma yolu ile bulaşan bir virüs) duydum, doktorum bana çiğ et yeme dedi bende yemiyorum ama çiğ ete dokunma demedi kurban bayramında dokundum, yemek yaparken dokunuyorum şimdide doğuma yaklaşık 1 ay kalmışken bu virüsün bebeğin alınmasına kadar ciddi sıkıntılar yarattığını öğrendim ve her ay detaylı kan tahilili yaptırdığım halde bu virüsün varlığını tespit edemiyorlarmış sabah sabah bunları duydum okadar canım sıkıldıki keyfim kaçtı resmen... Bu virüsün bukadar ciddi birşey olduğunamı üzüleyim insanların hamileliğimin son aylarında benimle böyle şeyleri paylaşmalarınamı üzüleyim anlamadım

Günaydın canlar

Dünkü muhabbetleri okudum da ben oldum olası be spor yapan ne de yediğine içtiğine dikkat eden biriyim. Ülserim var ama ben onun için bile diyet yapmazdım ilaçlarda ayakta durmaya çalışırdım. Ekmeksiz pilav bile yemezdim. Iki adım yürümeye üşenirdim şimdi bebek için hayatım tamamen değişti elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama bir tek balık yiyemiyorum onun yerine hergün balık yağı içiyorum

Cnm.korkma.onu bende duydum cig et islenmis et salam sucuk vs den geciyo. Sen cig eto dograyip yalamadin ya evhamlanma okdr. Okadar hamile insan nasil dogum yapti yemek yaparken

günaydın ccanımmm,bende balık yiyorum ama yumurta işi çok bunaltıyo benii,normalde ağzıma sürmeyi bırak masaya koydurtmazdım bebek için katlandım yemeye başladım bayağıdır iyi gidiyodu bu sabah ağzımda büyüdü resmen afedersin çıkarttım geri bende spor falan yapmam hiç ama yediklerime çok olmasada dikkat ederimm bu bebişler insanı yoa koyuyo

Canım hepimizin böyle bir riski var çünkü hepimiz çiğ et ellemişizdir hamileliğimiz boyunca ama sen kendini böyle yıpratırsN o virüs olmasa da sıkıntıdan bebeğine zarar verirsin. Bak az kalmış bundan sonra dikkat et istersen ama hayatı kendine zehir etme ablamda o virüsten kaybetmişti bebeğini ama şunu da söyleyim 3 gebeliğinde hep aynı şeyleri yaptı yedi olacağı varsa olur ikisine bişi olmadı birine oldu

Aynen canım ilk günden beri normal istediğimden bişeyler yapayım dedim doktorum aman bunca sene yapmamışsın yanlış bişeyler yaparsın bebeğe zarar verirsin en iisi sen sadece yürüyüş yap yapabilirsen die alay etti haklıydı aslında evin altı market dolu ben açlıktan ölsem ekmek almaya inmezdim üşenirdim şimdi deli gibi yürüyorum herkes şokta ama fazlasını kaldırmazdı vücudum

Cnm.korkma.onu bende duydum cig et islenmis et salam sucuk vs den geciyo. Sen cig eto dograyip yalamadin ya evhamlanma okdr. Okadar hamile insan nasil dogum yapti yemek yaparken
sağol canım ya bazen canım çok çektiği için makarna sosuna çok pişmiş sosis falan ekliyorum çok nadir durumlarda ama çok fazla pişiriyorum, çiğ et doğrarkende bizim anlamadığımız elimizde bir kesik olursa geçiyormuş bu virüs sözde. çok sinir bozucu hamile kadınlar zaten hassas böyle konuları paylaşmasalar ne olur acaba...

Ya burda n kdr cok sey okuyoruz olumlu olumsuz ister istemez etkileniyoruz. Evhamliyiz bide son ay normal. Ben bilmeden yengec surumi bile yedim ama kotu seyler getirmiyorm aklima. Sende getirme bak bitise dogru kosamasakta yuvarlaniyoruz

haklısın canım teşekkür ederim yorumların için artık dahada dikkatli olucam...
hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız inşallah...

Ya burda n kdr cok sey okuyoruz olumlu olumsuz ister istemez etkileniyoruz. Evhamliyiz bide son ay normal. Ben bilmeden yengec surumi bile yedim ama kotu seyler getirmiyorm aklima. Sende getirme bak bitise dogru kosamasakta yuvarlaniyoruz
evet ya bende hep rahattım taki bugüne kadar çok takmamalıyım kafama bebişimi sağlıkla kucağıma alacağım inşallah...
hepimiz sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah bebeklerimizi...

evet ya bende hep rahattım taki bugüne kadar çok takmamalıyım kafama bebişimi sağlıkla kucağıma alacağım inşallah...
hepimiz sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah bebeklerimizi...
Insallah canim accik kaldi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…