Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

Alala benim yigene biberonla verdiler diye hatırlıyorum. Dur bir soruyum tekrar .ay nebiliyim herkes bişey sölüyor koymayım ozaman zaten ben mama vermek istemiyorum direk dayıcam memeyi.ilk gelen sütü vermek çok önemli bağışıklık sisitemi için.boşa gitsin istemem.ha birde hurma dedi arkadaşım vücudu en hızlı toplayan ve sütün gelmesini saylayan şeymiş ben çantama koyacam.humanada aldım birde kaynar diye birşey varmış aktarlarda lohusa şerbeti gibi oda çok iyimiş.arkadaşım yapıp götürdü doğumdan sonra yeme içmeye izin verince içti.sütü artırıyormuş

Hee hurmayi bende duydum biri cigneyip agzina suruyomus. Kimiside 1-2 damla gazi alinmis soda verin gazsiz olur bebek diyo. Ay Allahm her yerden bi ses.. kimiside yazmis benim bi tanidigim ordan burdan duydugunu yapti bebekte refu oldu sakin yapmayin demis.

Cnm bende karsiyim meme verdirtiyolar ama narkozdan dolayi sut az gelirmis hemsire siringada mama getirdi ben cingar cikardim neden hemen mama dayiyosunuz diye. Anne narkozu vucudundan atana kdr ek olarak vermemiz lazim sutu yetmez sarilik olur dedi. Siringayla verdiklerini sordu kardesim biberon aldim yanima biberonda verelim dedi. Kadin biberon olmaz daha anne memesini tanimadan yapay bisey sokmayin agzina dedi. Ev de de mevbur kalirsaniz siringayla devam edin 1.5 ay sonra biberona donun dedi.
Bunu sölediğin iyi oldu canım demekki hastaneden hastaneye değişiyor.bizede evde biberona izin verdiler .

Maşallah kardeşindeki cesaret ben 3 isterimde bakalım hele bu bir doğsun tadına bakalım.ay keşke allah nasip ederse ikinci ikiz olsun isterim tek seferde 2 tane pırt.bazen ikşz bebiş görüyorum çok hoşuma gidiyor

Ay sorma bizde eşimle 2.ciyi kiz istiyoruz hadi bide ikiz oldu diye kafamizdan gecti. Allam ne zor olur. Bide kiz kardesimin 3. Bebek 2. Esinden. Daha 3. Kocadan 4. Bebegi yapcam diyo:KK70:

Bunu sölediğin iyi oldu canım demekki hastaneden hastaneye değişiyor.bizede evde biberona izin verdiler .

Alisirmis biberondan bol gelmesine meme tatmin etmezmis. Siringadan damla damla veriyolardi.

Amaannn ne bileyim dogmadan sunu yapmayiz bunu yapmayiz diyoruzda mecbur kalininca yapiliyo.

Alala benim yigene biberonla verdiler diye hatırlıyorum. Dur bir soruyum tekrar .ay nebiliyim herkes bişey sölüyor koymayım ozaman zaten ben mama vermek istemiyorum direk dayıcam memeyi.ilk gelen sütü vermek çok önemli bağışıklık sisitemi için.boşa gitsin istemem.ha birde hurma dedi arkadaşım vücudu en hızlı toplayan ve sütün gelmesini saylayan şeymiş ben çantama koyacam.humanada aldım birde kaynar diye birşey varmış aktarlarda lohusa şerbeti gibi oda çok iyimiş.arkadaşım yapıp götürdü doğumdan sonra yeme içmeye izin verince içti.sütü artırıyormuş

Ha bu arada kardesimin bi ara baya sutu azalmisti. Rezene cayi ve humana still cayi baya getirdi kendine

Hee hurmayi bende duydum biri cigneyip agzina suruyomus. Kimiside 1-2 damla gazi alinmis soda verin gazsiz olur bebek diyo. Ay Allahm her yerden bi ses.. kimiside yazmis benim bi tanidigim ordan burdan duydugunu yapti bebekte refu oldu sakin yapmayin demis.

Arkadaşımda hurmayı hamilelikle ilgili bir kitapda okumuş
sonrada çevresindeki anneler sölemiş hatta hacca giden bir yakınlarında özel hurma siparişi verdiydi.doğum yapalı 13 gün oldu hayatından çok memmnun valla sütüde iyi maşallah.bebekde uslu.belki vücut yapısıyla alakalı işte aman ne duyarsak inanır olduk .

Arkadaşımda hurmayı hamilelikle ilgili bir kitapda okumuş
sonrada çevresindeki anneler sölemiş hatta hacca giden bir yakınlarında özel hurma siparişi verdiydi.doğum yapalı 13 gün oldu hayatından çok memmnun valla sütüde iyi maşallah.bebekde uslu.belki vücut yapısıyla alakalı işte aman ne duyarsak inanır olduk .
Hurma açılmada yapıyormus rahimde gratiste hamile bi kiz soylemisti. Mekkeye tanidigim gitseydi bu donem fatma ana cicehi isticektm giden olmadi. Dogumda suya koyup dua okuyolarmis o cicek acilinca senin rahimde aciliyormus.

Ha bu arada kardesimin bi ara baya sutu azalmisti. Rezene cayi ve humana still cayi baya getirdi kendine

Humana aldımda rezene bildiğimiz rezene çayı değilmi o gaz için galiba benim bildiğim evde var ondanda şu kaynarı alcam ben birde lohusa şerbeti gibi olanı

Acaba aktarda yokmudur bir araştırsak

Yok kiz millet mekkeden getirtiyoo. Keske olsa walla normal dogum icin her yolu denerim. Rezene hem gaza iyi geliyo hemde sutu arttirdi kardesimde. Bebekte de gaz sorunu olmadi hic. Sute gectigi icin o emziriyo ben daha omzuma alir almaz gaarrk diye cikariyo:KK53:

Ay sorma bizde eşimle 2.ciyi kiz istiyoruz hadi bide ikiz oldu diye kafamizdan gecti. Allam ne zor olur. Bide kiz kardesimin 3. Bebek 2. Esinden. Daha 3. Kocadan 4. Bebegi yapcam diyo:KK70:

Ay allahım senin kız kardeş kuluçka makinasına bağlamış işi 3. Kocadan 4. Çocuk anacım maşallah biz 1 kocayı idare etmekde zorlanıyoruz helal olsun

Yok kiz millet mekkeden getirtiyoo. Keske olsa walla normal dogum icin her yolu denerim. Rezene hem gaza iyi geliyo hemde sutu arttirdi kardesimde. Bebekte de gaz sorunu olmadi hic. Sute gectigi icin o emziriyo ben daha omzuma alir almaz gaarrk diye cikariyo:KK53:

Ay benimki gazlı olcak gibi çünkü ben çok gaz sorunu yaşadım bu hamilelikde delirtti beni gaz sancısı şükür iyiyim şşmdi.

Ay benimki gazlı olcak gibi çünkü ben çok gaz sorunu yaşadım bu hamilelikde delirtti beni gaz sancısı şükür iyiyim şşmdi.

Yediklerinle alakali. Bana elma bile gaz yapar olmustu bi ara kestim. Simdiden sıkışınca ic rezene cayini ben hergun iciyorum baya rahatlatiyo. Disarida yemek yedigimiz zamanda yanimda tasiyorum poset caylardan. Salata bile yesem gaz oluyo cunku

Yediklerinle alakali. Bana elma bile gaz yapar olmustu bi ara kestim. Simdiden sıkışınca ic rezene cayini ben hergun iciyorum baya rahatlatiyo. Disarida yemek yedigimiz zamanda yanimda tasiyorum poset caylardan. Salata bile yesem gaz oluyo cunku
Bende içiyorum arada rezenede benim koca pippirikli fazla içme diyo hemen

Insanin gormeden ozledigi tek sey. Kardesime.gittikce cildiriyorum cabuk gecsin zaman diye. Bakalim simayin ben kendimi 40 haftaya odakladim. 6 haftam var daha :KK43:
hadi hayirlisi ins istedigin ggibi olur cnm bu Arada evet biberon vermemek lazim benmde narkozdan sut gec geldi mnicik b hortumu biberona koyup ucundaki hortumu serce parmaga sabitledik eme eme cekmisti sutu benim tenimi hissetmes daha iyymis meme ucuna yakin bi doku hala o hortumu sakliyorum saka gbi humana still tea eve geldigimde ictim hastane vermisti numune ii gelmisti zaten emzirin pes etmeyn cocuk emdkce sut gelio bi de ilik dus aldim su gecirmez flaster vardi karnimda hemen geldi sut

Kız sen benden önce doğurcan bakalım aramızda bir gün vardı şimdi 2 hafta olcak.bu arada bemimkide 1 hafta önden gidiyor.doktor sata göremi yoksa ultrasona göremi hareket ediyor.aralık annelerinden biri doğum tarihini ultrasona göre belirliyor yazmış doğrumu
bilmiorumki cnm benim sezeryan di ya ilki ondan bence dr ultrasonla sati ortak noktada bulusturuyo sanirim

hadi hayirlisi ins istedigin ggibi olur cnm bu Arada evet biberon vermemek lazim benmde narkozdan sut gec geldi mnicik b hortumu biberona koyup ucundaki hortumu serce parmaga sabitledik eme eme cekmisti sutu benim tenimi hissetmes daha iyymis meme ucuna yakin bi doku hala o hortumu sakliyorum saka gbi humana still tea eve geldigimde ictim hastane vermisti numune ii gelmisti zaten emzirin pes etmeyn cocuk emdkce sut gelio bi de ilik dus aldim su gecirmez flaster vardi karnimda hemen geldi sut

bilmiorumki cnm benim sezeryan di ya ilki ondan bence dr ultrasonla sati ortak noktada bulusturuyo sanirim

Evet cnm onuda duydum sicak suyla masaj yapmak süt kanallarini aciyormus. Oyle bi mekanizmayiz ki bebek emdikce süt oluyormus. Arz talep meselesi. Yuruyus yapaym dedim de cok yapamadim. Deli gibi kasiniyorummmmm:mad:
koşa koşa duş almaya geldim eve yirticam yoksa gobegimi:rolleyes:

Günaydın fıstıklar çok fena bir gece geçirdim ağrılarımdan uyuyamadım hala kendime gelemedim tüm enerjim gitmiş gibi sanki iğneye vücudumdan herşeyi çekip alıyorlar ağrılarım kalıo sadece parmağımı zor oynatıyorum kahvaltı bile hazırlayamadım
Geçmiş olsun canm bende öyleyim devamlı yatıyorum hiç enerjim yok

Bugun balik gunumuz yine yorulcam baligi tutamiyorum diye hep esim yapar mutfagin temizligindense ameliyat eldivenlerini takip iki haftadir ben yapiorum tabi o da sasirdi nasi yaptin diye heheheheh isin sirri eldiven bilse nasil dalga gecer napiim mahvediyo mutfagi ben hic kirletmeden yapiyorm is basa dusnce
Ben temizletiyorum ugrasamam
Büyük balık al canm fırına sür dokunamiyorsan daha pratik oluyor

X