Mart bebekleri ve anneleri

Begum84

KAYRA VE DEFNE'NİN ANNESİ
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
1.086
1
40
Mart anneleri nasılsınız? doğumunuz nasıl geçti? bebeğiniz sizi uykusuz bırakıyormu? Aşılara başladınızmı? Hadi herşeyi burada paylaşalım...

konu başlığımız hayırlı olsun :teytey:
13 martta sezeryanla oğlumu doğurdum başta dikişlerim çok ağrıdı ama şimdi daha iyiyim süt konusunda da ilk zamanlar azdı o yüzden mama takviyesi yaptık gecelerimizde uykusuz geçiyo son iki üç gündürde kabızlık ve gaz sancısı problemimiz var
pazartesi ilk aşısını yaptırcaz
sizde durumlar nasıl

Merhaba ben 10 martta kızıma kavuştum normal doğum oldu 10 nisanda aşısını yaptırdık D vitamini alımına başladınızmı ben henüz başlamadım

D vitaminine 21. gün başlayın dedi doktor hergün 3 damla
doktorunuz vermedi mi vitamini

ben aslında nisan annesiydim ama sezeryanla doğum yaptığım için 26 martta oğlum dünyaya geldi gaz sancılarımız başladı o kıvrandıkça içim parçalanıyo elimdende biş gelmiyo çok kötü yaaa :1no2:
D vitaminine başladık bize dr 15 günü bitridikten sonra günde üç damla şeklinde vermemizi söyledi
benim ise göyüs uçlarım çok kötü oğlum uyanmasına yakın benim kalbim çarpmaya başlıyo nasıl şimdi emziricem diye:1no2: sizin kiler nasıl?

Son düzenleme:
kızlar bebeklerinizi güle güle büyütüna.s.,
biz de aynılarını yaşadık inanın, gaz sancıları, sabaha kadar süren uykusuz geceler, daha neler neler:1rolleyes::1rolleyes:
ama korkmayın kızlar bi 3 aylık olduklarında daha kolay oluyo herşey:1hug:

bende 12 martta normal doğum ile oğlumu dünyaya getirdim. Maalesef bizim oğlandada gaz sancıları var ve ayrıca oğlum kolik oldu. çok ağlıyo. bu yüzden süt ve ürünleri içip yemiyorum. biz zinco kullanıyoruz şimdilik sancılar için. doktor ayrıca nurse harvey's ide kullanın dedi. 2 sini aynı anda kullanmak cok gelir gibi geldi bana. D vitaminine yeni başlayacağız. burdaki ilk aşımızı cumartesi olduk. daha önce yurtdışında doğum yaptığım için verem aşımızı olmuştuk.ay cok yazdım galiba:))

Begüm zinco bizde ishal ve pişik yaptı eğer böyle bi sorunun varsa zinco kaynaklı olabilir dikkat et.

Nurse harvey tek başına bir mucize deneyen kimseden sonuçsuzluk çıkmadı geçmiş olsun şimdiden.

Ha bu arada nurse harvey 1 aylıktan küçük bebeklere pek önerilmiyo.

sağol canım benim ozaman bizde deneyelim nurse harvey's i. bizimki 1 aylık oldu zaten. sen nezaman doğum yaptın? Nasıl geçti?

Ben 8 martta doğum yaptım zorunlu sez. oldu spinal. :KK43:(

Daha yeni dikiş acılarım geçiyo hala tam rahat değilim.

Bide kilolar ah kilolar 17 kilo aldım şuan 8 fazlam var 3 haftadır 1 gram gitmedi yahu :))

neyeki normal doğum yaptım 3 günde normal hayata döndüm ağrım sızım yok şükürler olsun.
ay sorma canım benim bende 15 aldım 10 neyseki verdim. ama 5 gitmiyor ya. kalacak galiba:KK43:( yapıştı üstüme resmen.. eşim nurse harvey's almış, bakalım deneyeceğiz umarım işe yarar.

Merhaba Mart anneleri
bende 13 marta kordan dolanmasından dolayı zorunlu sezeryan oldu çok fazla ağrım olmadı 2-3 günde kendimi toparladım
Gaz sancımız dışında bir problemimiz yok Allaha şükürler olsun ilaç olarakta one baby kullanıyorum
D vitaminine bizde 15 günlükken başladık günde 3er damla şeklinde
Bugünde ilk aşımızı olduk...:)))

NURSE HARVEY'S NE SIKLIKTA KULLANIYORSUNUZ
kilolar için üzülmeyim kızlar daha çok erken 1 senede anca eski halimize dönebilirmişiz tecrübe kişiler öle söylüyor

Bana dr um günde 5çay kaşığı verebilirsin dedi canım nurse harvey'si. 1aydan büyük bebeklere

kızlar bende 10 marta sezeryan ile doğum yaptım.gaz için zinco kullanıyorum şimdilik işe yarıyor ama bakalım...

mart anneleri nerdesiniz
bebeğinizin verem aşısını yaptırdınız mı ben 16 mayısta yaptırcam
aşıdan sonra ateş falan oluyo mu bide aşılarınızı nerde yaptırıyorsunuz
ben sağlık ocağında yaptırıyom

mart anneleri nerdesiniz
bebeğinizin verem aşısını yaptırdınız mı ben 16 mayısta yaptırcam
aşıdan sonra ateş falan oluyo mu bide aşılarınızı nerde yaptırıyorsunuz
ben sağlık ocağında yaptırıyom

Canım verem ve karma aşısı var 2. ayda yapılan onları sağlık ocakları yapıyo birde devletin ödemediği özel aşı var Rotarix onuda özel alıyorsun 125 Ytl özel dr una yaptırıyorsun.

Hiç merak etme artık ateş huysuzluk falan hiçbişi yapmıyo aşılar...

X