"Markette çalışan bir kasiyeri şikayet ettim! "

Bazı böyle insanlar kraldan kralcı oluyorlar.. dikkat edin mesela hastanelerdekihastabakıcılar doktorlardan daha keyfilerdir. Aynı şekilde bazıkasiyerler sanki ceplerinden bağış yapıyorlarmış gibi bi surat ifadesi takınıyorlar.
İyi yapmışsınız.

acaba birsey ifade eder mi yani mail sonucta adamlar ilgilenmeyede bilir...keske orda bulunan seflerine gitseydin ve orda sikayet etseydn belki daha etkili olurdu..ama tabiki sonuna kadar haklisin canm zaten sustugumuz icin ezmeye calisiyorlar

bende senin yaptığını yapardım ellerine zekanasağlık canım.Bunun gibi benzer bir çok şeyi yapıyorlar sanki o kasadaki paralar ceplerine giriyorda bu tür küçük aldatmacalar yapıp bizleri kandırmaya çalışıyorlar geçen günde benim başıma buna benzer olay geldi ve hiç zaman kaybetmeden MÜŞTERİ HİZMETLERİne şikayette bulundum.Yapılmaıs gereken neyse onu yapmak gerekli hakkımızı aramak bence bunun adı zaman kaybetmek yada küçük hesap peşine düşmek değil.kimsenin kazandığı paranın bir kuruşunu kimse hilekarlık yaparak almamalı bencede sen en iyisini yapmışsın !bir daha olsa bir daha yap derim.ellerine sağlık umarım hakettiğini bulur ve sende bende küçük aldatmacaları böylelikle ortadan kaldırmak için boşuna uğraşmış olamyız!

sizin şikayetiniz bana cesaret verdi,
çünkü yaşadığınızın tam tersini başım açık diye;bütün çalışanların kapalı olduğu büyük bir markette ben yaşıyorum..normalde asla bir kuruş bile vermemem gerek belki ama geç saatte işten cıktığımda servisten inince bir tek orası açık oluyor sigara fln alıyorum..
markete her girdiğimde sanki oram buram açıkmış gibi ki açık olsa bile kimseyi bağlamaz; bütün çalışan hanımefendiler bir araya toplayıp önce baştan aşağa beni süzüyo.ürünleri geçirirken anlamsız suratıma bakıyor çıkarken nezaketen 'iyi akşamlar'dediğimde ne ses verio ne seda..
hanım teyzeler gibi 'cık cık cık'diye söylenmeler de cabası...
ne açığa bakarım ne kapalıya.. ayrımını yapmak haddime değil,ama çifte standartlar hayatımızn öyle ya da böyle her alanını zaptetmiş durumda ne acı..

neden baş örtünüz için yaptığını düşündün önceden sana yaptığı yanlış davranışlar dış görünüşünden dolayımıydı

bu yaptığının dış görünüşüyle alakalı olduğunu sanmıyorum
bu tür durumlar herkeze olabiliyor ...
Ebrar canim sende haklisin yani sadece görünüsle alakali birsey degil bu......
Keske tepkinizi o anda belli etseydiniz,kisi hala umursamaz davraniyorsa,Markette üst yetkili birine durumu izah edebilirdiniz.
bende yurt disinda yasiyorum,bu gibi durumdalarda sonradan( heleki bir yabanci tarafindan) yazilan E- mail in cok fazla dikkatte alinacagini sanmiyorum...
canim dogru ama ben kelime kelime anlattim ve kendimin bir yabanci olmadigimi bir avusturya vatandasi olarak ( gercegide bu zaten yani resmi olarak bura vatandasiyim) oldugumu belirttim...bakalim cevap gelecekmi....
Ben o anda tepkimi dile getirirdim, sonradan değil. Bir dahaki alışverişinde de aynı davranışı sergilerse anında yetkili biriyle görüşmek istediğini söyle bence. Çağırsın yetkiliyi, orası müşteri memnuniyetini önemseyen bir yerse gerekeni yapacaktır. Bu konuda acımam yok, işini iyi yapmayana güle güle, işini iyi yapacak birileri vardır elbet.

Geçen gün bir hipermarketin müdür yardımcılığı için görüşmeye gittim eğer girebilseydim işe alımlardan da sorumlu olacaktım. Güler yüzlü olmayan insanı kasa için almazdım şahsen.

Bazı yerlerde alışverişi yapıyorum kasada surat bir karış asık, iyi günler diyorum cevap yok, hele ülkemizde bu kadar işsiz varken işini kaybetmek istemeyen işini doğru düzgün yapsın.
Kazandığı parayı haketsin.

ya özgürce canim cok haklisin bende herzaman kazanilan paranin hakedilmesi tarafindanim.....bizim isyerinde bazi kadinlar var cok haksiz davranislari var....kabul edemiyorum bu zamanda gerci biraz zor ama yinede elimizden geldigi kadar dogruyu bulmaya calismamiz gerekiyor bence....kaydirigubbakcemile5

acaba birsey ifade eder mi yani mail sonucta adamlar ilgilenmeyede bilir...keske orda bulunan seflerine gitseydin ve orda sikayet etseydn belki daha etkili olurdu..ama tabiki sonuna kadar haklisin canm zaten sustugumuz icin ezmeye calisiyorlar
reyyan canim insaallah birseyler ifade eder....bakalim ben sizlere bildircem.....
bende senin yaptığını yapardım ellerine zekanasağlık canım.Bunun gibi benzer bir çok şeyi yapıyorlar sanki o kasadaki paralar ceplerine giriyorda bu tür küçük aldatmacalar yapıp bizleri kandırmaya çalışıyorlar geçen günde benim başıma buna benzer olay geldi ve hiç zaman kaybetmeden MÜŞTERİ HİZMETLERİne şikayette bulundum.Yapılmaıs gereken neyse onu yapmak gerekli hakkımızı aramak bence bunun adı zaman kaybetmek yada küçük hesap peşine düşmek değil.kimsenin kazandığı paranın bir kuruşunu kimse hilekarlık yaparak almamalı bencede sen en iyisini yapmışsın !bir daha olsa bir daha yap derim.ellerine sağlık umarım hakettiğini bulur ve sende bende küçük aldatmacaları böylelikle ortadan kaldırmak için boşuna uğraşmış olamyız!
canim evet böyle aldatmaya calistiklari zaten insani cileden cikartiyor....
sizin şikayetiniz bana cesaret verdi,
çünkü yaşadığınızın tam tersini başım açık diye;bütün çalışanların kapalı olduğu büyük bir markette ben yaşıyorum..normalde asla bir kuruş bile vermemem gerek belki ama geç saatte işten cıktığımda servisten inince bir tek orası açık oluyor sigara fln alıyorum..
markete her girdiğimde sanki oram buram açıkmış gibi ki açık olsa bile kimseyi bağlamaz; bütün çalışan hanımefendiler bir araya toplayıp önce baştan aşağa beni süzüyo.ürünleri geçirirken anlamsız suratıma bakıyor çıkarken nezaketen 'iyi akşamlar'dediğimde ne ses verio ne seda..
hanım teyzeler gibi 'cık cık cık'diye söylenmeler de cabası...
ne açığa bakarım ne kapalıya.. ayrımını yapmak haddime değil,ama çifte standartlar hayatımızn öyle ya da böyle her alanını zaptetmiş durumda ne acı..
canim senin sorununda tam tersi...ama hic bir insan digerlerinin istegi gibi olamaz bence herkesin kendine göre düsünceleri vardir.....ben aslinda dikkat eden birisiyim giyim tarzima ve kapali olmama ragmen modern giysilere dikkat ederim....yani is hayatima ve cevreye uyum saglayan birisiyim......
neden baş örtünüz için yaptığını düşündün önceden sana yaptığı yanlış davranışlar dış görünüşünden dolayımıydı

canim öncedende öyle zannettim ama farkina vardimki bu kisi yabancilara karsi oldugun daha cok agirlik basiyor.......

evet arkadaslar hepinizin görüsleri okudum sagolun destek ciktiginiz icin...

ben sadece kendim icin bunu yapmak istemedim...burada okadar insan varki bu gerci heryerde böyle....cogu kadinlar almanca bilmiyor...giriyorlar ve alisveris aninda böyle birsey olsa ne yapacaklar....bu insan yabancilara karsi bir insan oldugu belli, ama bunu isyerinde belli ettirmesi cok kalp kirici bir olay.....yaptigi isi belkide iyi bilmiyordur yada ona iyi ögretilmedi...bilemiyorum ama burada hep beraber yasadigimiz bu ülkelerde bu tür olaylara cokca raslamamiz mümkün, en azindan birazcik olsun azalir ve huzur girer ortama.....ben o marketten severe alisverisimi yapiyorum....orasi bakarsaniz öyle ucuz satan bir markettde degil...ama kalitesini begenerek alisveris yaptigim bir yer....ve bunuda onlara yazdim....yani böyle bir olayin bu markette olmasi beni daha cok üzdü....
hayirlisi insaallah...ben onlardan bir haber alirsam sizlere bildirirm....

keşke hepsini bırakıp gitseydin canım ii yapmışsın şikayette bulunmakta

Size yaptıklarında bir art niyet hissettiyseniz şikayet etmekte halısınız...

İşte bilinçli tüketici diye size derim ben. En güzelini yapmışsınız. Herkes görevini layıkıyla yapmak zorunda, yapamayanlar hak ettiklerini bulmalılar.
Benimde tahammülüm yoktur böylelerine. Bende hemen gerekli yerlere şikayet ederim. Arkadaşlarım ekmek parasıyla oymana derler ama ekmek parasının derdinde olan, işini hakkıyla yapar. İnsanları enayi yerine koyanlara ekmek falan yok.
Sizi tebrik ediyorum.

Bencede cok iyi yapmissin canim!!:1closedeyes:

Biz tüketicilerin en dogal hakkidir bu! Ya isini dogru düzgün yap yada birak dogru düzgün yapan biri calissin!!:kahve:

bence cok ta haklısınızzz ...herkes ısının aldıgı maasın karsılıgını vermek zorunda zor olabılır yaptıgı ıs ama secen bu ıs ortamını yaratn kendısı ıse gırerken zorlugunu bılerek gırıyor musterı haklıdır her zaman ....altından kalkamayacagı ısı yapmasın lutfen ve sızıde o rada kucuk duruma dusurmesın..hakkımızı aramadıkca bu ınsanlar gıbıler cıgrından cıkıyor

şikayet mailime karşılık bir özür maili almadan ne o marketten alışveriş yapar nede davamdan vazgeçerdim hıhhh!

mailin fazla kişisel olmuş
şikayet içerikli ve anlaşılır olması lazımdı.
aldılarını bırakıp gitsen,habire yanlış hesap yapıyosun senide şikayet edicem görürsün desen daha iyi olurdu.

keşke maille şikayet yerine birebir marketin yetkilisine şikayet etseydiniz..hatta kasiyerin gözü önünde..En doğrusunu yapmışsınız..
ben olsam bende şikayet ederdim

İyi yapmışsınız canım,ben de olsam aynı şeyi yapardım.Ben de bir çok defa marketlerdeki saygısızları şikayet etmişimdir,böylelikle uyarı almışlardır...Ki işveren bir hatasının oldugunu anlayacaktır,durup dururken kim kimi şikayet eder ki...

iyi yapmissiniz bencede..
bende yurt disinda yasadigim icin sizi anliyorum.. saniyorlarki, yabanci olunca, örtülü olunca kendimizi ezdircez, karsilik veremicez.. ama sen tam tersini isbat etmissin..
en dogrusunu yapmissiniz

Ben o anda tepkimi dile getirirdim, sonradan değil. Bir dahaki alışverişinde de aynı davranışı sergilerse anında yetkili biriyle görüşmek istediğini söyle bence. Çağırsın yetkiliyi, orası müşteri memnuniyetini önemseyen bir yerse gerekeni yapacaktır. Bu konuda acımam yok, işini iyi yapmayana güle güle, işini iyi yapacak birileri vardır elbet.

Geçen gün bir hipermarketin müdür yardımcılığı için görüşmeye gittim eğer girebilseydim işe alımlardan da sorumlu olacaktım. Güler yüzlü olmayan insanı kasa için almazdım şahsen.

Bazı yerlerde alışverişi yapıyorum kasada surat bir karış asık, iyi günler diyorum cevap yok, hele ülkemizde bu kadar işsiz varken işini kaybetmek istemeyen işini doğru düzgün yapsın.
Kazandığı parayı haketsin.

Canım konu ile alakası yok ama öyle sanıyorum ki kimseyi birden bire bir hipermarkette yönetici konumuna getirmezler.Bu iş için insanlar kasiyerlikten yani taa en başından başlıyor bu işlere.Yani basamak basamak..Deneyimi olmayan birini birden başa getirmezler...Ki işe alımlardan sorumlu olacaktım demişsin...Mantıklı gelmedi bana bu işbaşvurusu velhasıl...:teselli: Gerçekçi olmak lazım.

Umarım gönlüne göre bir iş bulursun.

cok iyi yapmissin tabi canim sen sanslisin bende yurtdisinda yasiyorum marketten alisveris yaparken sonradan indirim etiketi yapistirilmis urunleri alamiyorum benimde basima boyle bi olay gelmisti indirimli urunlerden almistim ama kasiyer uzerindeki etiketi gordugu halde indirimi dusmemisti bende dil bilmiyorum kendimce anlatmaya calistim ama anlamamazliga vurdu ve bi kac kez geldi bu olay bende artik indirimli almiyorum yada esimle yapiyorum alisverislerimi hakkini ara arkadasim sonuna kadar hemde ozellikle yurtdisindaki bizim gibi dil bilmeyenleri kandirdiklarini zannediyorlar ah bende bilirdim yapacagimi ama ne yazikki yapamiyorum

X