Köfteler Manisa Kebabı - Tukaş Salça Sponsorluğunda

pearlshine

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
31 Ocak 2012
3.996
9.166
Kadınlar Kulübünün nazik, tatlı, sevgi dolu, naif ve güzel hanımlarına selamlar

Kurban bayramı sonrası çok güzel ve iştah açıcı bir kategori ile beraberiz

Tadı damağınızda kalacak,tabağı sıyırarak yiyeceğiniz, yemeye doyamayacağınız köfteli bir kebapla karşınızdayım

MANİSA KEBABI

Malzemeler

Köfte için
500g kıyma ( isterseniz dana kuzu karışık kullanabilirsiniz )
2, 3 dilim ufalanmış bayat ekmek ya da 2, 3 yemek kaşığı galeta unu
Soğan, sarımsak
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz, karabiber, kimyon, kırmızı toz biber

Sos için
2, 3 adet domates
1 yemek kaşığı salça
2 yemek kaşığı tereyağı
3 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz, biraz kaynar su, karabiber

Tırnak pide
Maydonoz

YAPILIŞI

Soğan ve sarımsağı rondodan geçirelim.

Kıyma için gerekli malzeme
leri bir kaba koyup en az 10 dakika yoğuralım.

Elimizle ince, uzun şeritler halinde köfteleri hazırlayıp ,yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizelim.

Köftelerin lezzetlenmesi için buzdolabında 30 dakika dinlendirelim.

Dinlenmiş köfteleri 200 derecelik fırında 25-30 dk pişirelim, dilerseniz yanına biber ekleyebilirsiniz. ( köfteleri tavada, ızgarada ya da mangalda da pişirebilirsiniz. )

Zeytinyağı ve tereyağını sos tavasına alıp üstüne salçayı ekleyip kavuralım, üzerine kabuğu soyulmuş, püre hale getirilmiş domatesleri ekleyelim, biraz kaynar su ekleyip, kaynamaya başlayınca, 10 15 dakika kısık ateşte pişirelim .

Tırnak pideyi keselim, tabaklara ayıralım, üzerine sosumuzu dökelim, köfteleri dizelim, yanına yoğurt koyup, üzerine kıyılmış maydanoz serperek servis edelim.

Afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de hiç yapmamıştım canım, farklı tarifler istemiştim, ben sorana kadar hepsi alınmıştı nevreste sağolsun o önerdi bu tarifi , ben de çok beğendim, çok lezzetli oldu, denemenizi tavsiye ederim
Hmm anladiim tabi kofteler hizli tukenmisti ama iyi olmus hem ogrenmis oldun :)

gerçekten pişman olunacak kadar güzel bir yemek, ben de ilk kez yaptım, ama çok beğendim yorumunuz için çok teşekkür ederim sizin yapacağınız tarifi merakla ve tedirginlikle bekliyorum

Esallerine sağlık çok güzel görünüyor bol şans yarışmada canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…