Manipüle mi oldum yoksa cidden hatalı mıyım?

thepinka

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
190
321
Merhabalar geçen gün açtığım konumu hatırlarsınız. Yine yardımınıza ihtiyacım var hepinizin. Biraz uzun anlatırsam lütfen kusura bakmayın. Ktrmtm Ktrmtm önerisiyle sevgilimle güzelce konuştum. Çok hızlı gitmenin beni korkuttuğundan ve samimi gelmediğinden bahsettim. Mesela düğüne gittiğinde biz de ne zaman bu çiftler gibi bu güzel günleri göreceğiz demesinin beni ittiğini anlattım. Daha üç beş günlük ilişkideyiz gibi bir ifadede de bulundum. Tanışalı 4 5 ay civarı oluyor. 2 aydır gel gitlerim vardı ama net sevgililik adını 3 4 haftadır koyduk. Üç beş günlük ilişki demem onu kırmış. İlişkimizi üç beş günlük görüyormuşsun demek dedi.

Ve kim olsa böyle şeyler hoşuna giderdi şu an senin böyle söylemene çok şaşırdım dedi. Kırılmış da baya. Ben dedim ki daha bu kadar sürede sevgi aşk oluşması mümkün değil. Beni daha tam tanımadan sevdiğini de düşünmüyorum. Ama aşığım ya da seviyorum demen lafların önemini de yitirmesine sebep olabilir. Buna da kırıldı. Sevdiğime inanmıyorsan neden konuşuyoruz ki bitirelim konuşmayı dedi. Hatta yaklaşık 5 6 kez dedi konuşmada bunu. Ben de sadece hislerimi paylaşmıştım senin bu kadar önemseyip kırılacağını düşünmedim dedim. Yani neden bilmiyorum ama iki saatlik garip bir konuşmaydı. Hislerimi ifade ederim ve birlikte çözüm buluruz diye düşünmüştüm. Devam edeceksem böyle devam edemiyorum çünkü cidden durum beni itiyordu ve ilişkide insanlar birbirine göre de şekil almalı dedim.

Ve şu konu da var. Sevdiğini cidden hissetmiyorum. Cidden saf ve daha önce ilişkisi olmamış sanırım hiç. İlişki yaşama konusunda çok çok yeni. Cidden de bütün olayın öznesiyim sadece ben gibi. Beni tam manasıyla tanımıyor. Geçen konumdan hatırlarsınız birlikte diyet yapalım mı gibi bir söylemi ve garip bir ifadesi olmuştu. Bir ara konuşmamın bazen bazı zamanlarda itici olabildiğini de söyledi. Bunları da düşününce neyimden hoşlanıyorsun ki dedim. Sessiz kaldı gibi. Şimdi bütün bunları düşününce mis gibi iyi niyetli oğlanı kılı kırk yararak ben mi kaçırıyorum, yoksa haklılık payım var mı?

Güncelleme: Kibarca konuşup bitirdik bir şeyleri. Çok anlayışlıydı ve çok da nahif, kibardı. Bence o düşüneceğim demesine rağmen bitirmeyi kastetmemiş. Ama ben hem kendim için en çok da onun için bitirme kararı aldım. Onun hareketleri ya da sevgiyi göstermesi değil de benim şu an bir şeyleri tam hissedemediğim asıl problem. Çok değer verdiğim, sevdiğim bir insandı ama ilişkiye devam edecek motivasyonu bulacak bir his oluşturamadım sanırım. Hepinize yardımlarınız için çok teşekkür ederim 🙏🏼

Son düzenleme:
Sevme sevilme konusunda hisler yanıltmaz. Sevmediğini düşünüyorsanız doğru hissediyorsunuz bence. Sizin mideniz bulanmış bu ilişkiden o izlenimi aldım ben. Boşuna vakit kaybı gibi.
Ama diyorsanız ben ilerde pişman olmak istiyorum yine de devam edicem bu ilişkiye bu durumda beklentiyi sıfıra indirip akışına bırakın bakalım gidişat neyi gösteriyor

Merhabalar geçen gün açtığım konumu hatırlarsınız. Yine yardımınıza ihtiyacım var hepinizin. Biraz uzun anlatırsam lütfen kusura bakmayın. Ktrmtm Ktrmtm önerisiyle sevgilimle güzelce konuştum. Çok hızlı gitmenin beni korkuttuğundan ve samimi gelmediğinden bahsettim. Mesela düğüne gittiğinde biz de ne zaman bu çiftler gibi bu güzel günleri göreceğiz demesinin beni ittiğini anlattım. Daha üç beş günlük ilişkideyiz gibi bir ifadede de bulundum. Tanışalı 4 5 ay civarı oluyor. 2 aydır gel gitlerim vardı ama net sevgililik adını 3 4 haftadır koyduk. Üç beş günlük ilişki demem onu kırmış. İlişkimizi üç beş günlük görüyormuşsun demek dedi.

Ve kim olsa böyle şeyler hoşuna giderdi şu an senin böyle söylemene çok şaşırdım dedi. Kırılmış da baya. Ben dedim ki daha bu kadar sürede sevgi aşk oluşması mümkün değil. Beni daha tam tanımadan sevdiğini de düşünmüyorum. Ama aşığım ya da seviyorum demen lafların önemini de yitirmesine sebep olabilir. Buna da kırıldı. Sevdiğime inanmıyorsan neden konuşuyoruz ki bitirelim konuşmayı dedi. Hatta yaklaşık 5 6 kez dedi konuşmada bunu. Ben de sadece hislerimi paylaşmıştım senin bu kadar önemseyip kırılacağını düşünmedim dedim. Yani neden bilmiyorum ama iki saatlik garip bir konuşmaydı. Hislerimi ifade ederim ve birlikte çözüm buluruz diye düşünmüştüm. Devam edeceksem böyle devam edemiyorum çünkü cidden durum beni itiyordu ve ilişkide insanlar birbirine göre de şekil almalı dedim.

Ve şu konu da var. Sevdiğini cidden hissetmiyorum. Cidden saf ve daha önce ilişkisi olmamış sanırım hiç. İlişki yaşama konusunda çok çok yeni. Cidden de bütün olayın öznesiyim sadece ben gibi. Beni tam manasıyla tanımıyor. Geçen konumdan hatırlarsınız birlikte diyet yapalım mı gibi bir söylemi ve garip bir ifadesi olmuştu. Bir ara konuşmamın bazen bazı zamanlarda itici olabildiğini de söyledi. Bunları da düşününce neyimden hoşlanıyorsun ki dedim. Sessiz kaldı gibi. Şimdi bütün bunları düşününce mis gibi iyi niyetli oğlanı kılı kırk yararak ben mi kaçırıyorum, yoksa haklılık payım var mı?
Bence olmazı oldurmaya çalışıyorsunuz ikinizde. Sen düşünceli iyi niyetli erkek buldum kafasındasın o da potansiyel evlenilecek kadın buldum diyo, ama doğru eşleşme değilsiniz kesinlikle

Birlikte diyet yapalım demenin nesine takıldınız ben hala ordayım.
Uzun süreli ilişkilerimde de böyle motive ederdik birbirimizi. Birlikte spora başlamışlığımız da vardı, yürüyüş yapmaya da teşvik ettik.
Tanışıklık 5 aysa çok da az değil. Yoğun olarak etkilenilebilecek bir süre gayet. Bana da biri neyimden hoşlanıyorsun ki dese ben de sessiz kalırım. Garip bir soru çünkü. Ne diyeceğim maddeleri mi sıralayacağım? Flört ve ilişkilerde bazı söylemler abartılı olabilir. Senin için ölürüm de derler ama ölmezler. Hoşluk, flört dili işte.
Sürekli mantık çerçevesinde ilişki mi yaşanır?

Bence olmazı oldurmaya çalışıyorsunuz ikinizde. Sen düşünceli iyi niyetli erkek buldum kafasındasın o da potansiyel evlenilecek kadın buldum diyo, ama doğru eşleşme değilsiniz kesinlikle
Aslında bana kalsa ben direkt bitirme kafasındayım. Ama ilişkiler konusunda mantıklı karar alan birisi değilim. Bu yüzden çok üzüldüm ve pişman olmaktan ve karşı tarafı kırmaktan korkuyorum.

Aslında bana kalsa ben direkt bitirme kafasındayım. Ama ilişkiler konusunda mantıklı karar alan birisi değilim. Bu yüzden çok üzüldüm ve pişman olmaktan ve karşı tarafı kırmaktan korkuyorum.
İstersen bi şansa daha ver, bir süre tanı iki tarafa da. İyice emin ol

Birlikte diyet yapalım demenin nesine takıldınız ben hala ordayım.
Uzun süreli ilişkilerimde de böyle motive ederdik birbirimizi. Birlikte spora başlamışlığımız da vardı, yürüyüş yapmaya da teşvik ettik.
Tanışıklık 5 aysa çok da az değil. Yoğun olarak etkilenilebilecek bir süre gayet. Bana da biri neyimden hoşlanıyorsun ki dese ben de sessiz kalırım. Garip bir soru çünkü. Ne diyeceğim maddeleri mi sıralayacağım? Flört ve ilişkilerde bazı söylemler abartılı olabilir. Senin için ölürüm de derler ama ölmezler. Hoşluk, flört dili işte.
Sürekli mantık çerçevesinde ilişki mi yaşanır?
Ya kilo konusunda hassasım baya ama onun dışında duruma bozulduğumu anlattığımda yaptığı açıklama da garipti. Ben zaten seni böyle beğeniyorum ama neden daha fazla beğenmeyim dedi. Ha gerek burada olsun gerek arkadaşlarım olsun böyle söylediği için ben de o konu üzerinde aşırı durmadım. Fazla hassas davranmış olabilirim diye düşündüm sonradan normalleştirdim içinde. Ya ama bu tanışıklık birbirini tanıma süreci gibi değil de beraber aynı ortamda bulunuyorduk işte

Kendisi biraz düşünmek istediğini söyledi. Hatta konuşmayı bitirme üzerine de düşüneceğini söyledi. Ben de tamam dedim. Galiba akışa bırakırım kendimi. O ne karar verirse öyle şekil alırım diye düşündüm
Hani seviyordu evlenmeyi düşünüyordu? Ne çabuk bitti sevgisi? Adam aslında sadece ilişkiye hazır sevecek birini arıyor

Hani seviyordu evlenmeyi düşünüyordu? Ne çabuk bitti sevgisi? Adam aslında sadece ilişkiye hazır sevecek birini arıyor
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Üzülür tabiki ayrılınca ama bir hafta en fazla. Sonrasında mesajlaşmayı arar, o boşluk hissi üzer belki. Ben ondan hoşlandım içimde bir kıpırtı oldu ama sevmek için vakte ihtiyaç duyarım hep. Aynı bu şekilde ifade ettim ona da. Birini sevdikten sonra da kolay kopamıyorum. Sevmek ne demek biliyorum ve onunkinin sevgi olduğunu düşünmüyorum nedense

Hiç acele etmeyin evlilik vs için. Bu kadar tereddüt varsa içinizde ciddiyete gitmesi riskli.

Bu ilişkiye kendini ait hissetmiyorsun , karşı tarafın kanıtları için cabalamana da gerek yok. Seviyor mu, bu kadar sevmesi normal mi bunları düşünmenin anlamı yok ki sen bu ilişkide ruhen yoksun. Bedenen de olma.

Tavsiye benden çıktı ama sonuç iyi olmamış 🤣 benim konuşmamın sonucunda sevgilim demişti ki tamam daha dikkatli olurum, seni sıkmayaya özen gösteririm. Sana boşluk yaratacağım sen beni aramadan seni aramayacağım demişti. (Günde 9 kez arıyordu da)

Yani her erkek bir olmayabilir tabi ama kırılgan erkeklerden bir cacık olmayacağı da aşikar. Bana karşı taraf böyle bir tepki verseydi herhalde devam edemezdim.

Tavsiye benden çıktı ama sonuç iyi olmamış 🤣 benim konuşmamın sonucunda sevgilim demişti ki tamam daha dikkatli olurum, seni sıkmayaya özen gösteririm. Sana boşluk yaratacağım sen beni aramadan seni aramayacağım demişti. (Günde 9 kez arıyordu da)

Yani her erkek bir olmayabilir tabi ama kırılgan erkeklerden bir cacık olmayacağı da aşikar. Bana karşı taraf böyle bir tepki verseydi herhalde devam edemezdim.
Bence tavsiye çok güzel bir tavsiyeydi. Ben de sonucu böyle beklemiyordum ama 😂 Çok kırılgan bir erkek değil de sadece laflarımı çok farklı yerlere çekti öyle hissettim. Anlaşamayacakmışız gibi düşündürdü bu da. Ha daha kararını açıklamak için aramadı da

Ve kim olsa böyle şeyler hoşuna giderdi şu an senin böyle söylemene çok şaşırdım dedi.
İçinden geldiği için değil, hoşunuza gideceğini düşündüğü için söylemiş yani.
Bence kendisi sizi değil ama ciddi bir ilişki içerisinde olmayı seviyor. Yani siz değil de bir başkası olsaydı da benzer davranacaktı diye düşünüyorum.
Sizin de içinize sinmiyor anladığım kadarıyla. Bence çok üzerinde durmadan bitirin. Muhakkak daha iyileri olacaktır hayatınızda :)

Ben okuduklarimdan gorustugunuz kişinin sadece kendi odakli düşündüğünü düşünüyorum yani onun sevgisi onun ilgisi onun düşüncesi vs
Siz yoksunuz onun kafasindaki siz varsiniz ve o siz onun istedigi gibi olmazsaniz trip atabilir/kırılabilir/iliskinin gidisati hakkinda dusunmek isteyebilir. Iliski tecrübesi olmadigi cok aşikar. Benim de ilk (onun da ilkti) erkek arkadasim böyleydi. Iliski yasamayi bilmez herseye küser trip atar. Sonra istedigi olmayinca kizar falan. Yani tam manipule etmiyor aslinda, niyeti de bu degil sadece kendi duygularini yonetmeyi bilmiyor, sevgilisinin ne istedigini dinleyip ona göre ortak karar almak yerine küsüp trip atmayı tercih ediyor çünkü siz onun kafasindaki hayale uymak zorundasiniz. Sosyal ilişkilerde de yetersiz oldugunu düşündüm yazdıklarınıza bakarak.
Siz bence uzatmayın onunuze bakin

Bence tavsiye çok güzel bir tavsiyeydi. Ben de sonucu böyle beklemiyordum ama 😂 Çok kırılgan bir erkek değil de sadece laflarımı çok farklı yerlere çekti öyle hissettim. Anlaşamayacakmışız gibi düşündürdü bu da. Ha daha kararını açıklamak için aramadı da
Bu arada üyelerin dediğine katılıyorum. Çocuk sanki eh artık yaşımız geldi mecbur birine tutanacağız fikriyle ilerliyor.

Bence kendisi sizi değil ama ciddi bir ilişki içerisinde olmayı seviyor. Yani siz değil de bir başkası olsaydı da benzer davranacaktı diye düşünüyorum.
Sizin de içinize sinmiyor anladığım kadarıyla.
Evet benim de içime sinmiyor. Kendimi de çok suçluyorum. Çok gel gitlerim oldu çünkü. Kendisi üç dört hafta önce vazgeçmişti ve ben oldurmaya çalışmıştım. En azından birbirimizi tanımamız gerektiğini düşünmüştüm ve olacağımıza da inanmıştım. Ama yapamadım neden bilmiyorum. Gerçekten şımarıklık değil ama bir şekilde kafamda olduramıyorum. Bunalmış hissediyorum.
Ben okuduklarimdan gorustugunuz kişinin sadece kendi odakli düşündüğünü düşünüyorum yani onun sevgisi onun ilgisi onun düşüncesi vs
Siz yoksunuz onun kafasindaki siz varsiniz ve o siz onun istedigi gibi olmazsaniz trip atabilir/kırılabilir/iliskinin gidisati hakkinda dusunmek isteyebilir. Iliski tecrübesi olmadigi cok aşikar. Benim de ilk (onun da ilkti) erkek arkadasim böyleydi. Iliski yasamayi bilmez herseye küser trip atar. Sonra istedigi olmayinca kizar falan. Yani tam manipule etmiyor aslinda, niyeti de bu degil sadece kendi duygularini yonetmeyi bilmiyor, sevgilisinin ne istedigini dinleyip ona göre ortak karar almak yerine küsüp trip atmayı tercih ediyor çünkü siz onun kafasindaki hayale uymak zorundasiniz. Sosyal ilişkilerde de yetersiz oldugunu düşündüm yazdıklarınıza bakarak.
Siz bence uzatmayın onunuze bakin
Sosyal ilişkileri çok iyidir ama onları da çok darlama ve olay istediği gibi olmayınca biraz trip atma olayı mevcut. Diğer dedikleriniz de benim de hissettiğim şeyler. Çok haklı olduğunuzu düşünüyorum. Sadece kendimi çok suçluyorum. Olmaz diye baştan görebilseydim de karşıdakinin duygularını bu duruma getirmeseydim diye

MUhafazakar biri mi zaten evlilik için biriyle görüşüyorsa bunları demesi normal bence. Evlilik düşünmesi vs. Ayrıca millet 4 ayda evleniyor o kadar kısa sürede değil bu cümleleri kurması.
Benim de senin gibi bir ilişkim var başta o daha çok sevgisini göstrrdi yükseldi hatta dedim bu ne falan. love bombing gibi de geldi. Ben de arada kaldım başta zaman verdim ama şu an seviyorum ya. Mesajlaşmak konuşmak istiyorum. Konuşunca rahatlıyorum bugün çok yoğundu çok az mesaj attı mesela üzüldüm bekledim atmasını. Ve ben de evlilik hayalleri kuruyorum o da. Bence biraz zaman verin akışa bırakın
Sizi de anlıyorum ortada doğru dürüst erkek yok diye bırakamıyorsunuz biraz daha zaman verin o his oluşmazsa devam etmezsiniz

X