Manevi Günlüğümüz 📿

Muharrem ayı 10.gün salı
Sabah namazdan sonra okudum 🤲🏻

📿 100 Estağfirullah El Azim
📿 100 Subhânallâhi Ve Bihamdihi Subhânallâhil azim
📿 100 Elhamdülillah 📿 100 SübhanAllah
📿 100 Allahu Ekber 📿 66 İhlas
📿 41 selamün kavlen mirrabbirrahim
📿 33 Kelime-i şahadet
📿 100 La ilahe illallâh Muhammedürresulullah
📿 100 Ya Allah 📿 66 Ya Vekil
📿 129 Ya Latif 📿 131 Ya Selam
📿 18 Ya Hayy 📿 68 Ya Hakem
📿 88 Halim 📿 134 Ya Samed
📿 68 Ya Muhyi 📿 136 Ya Mümin
📿 156 Ya Afüvv 📿 55 Ya Mucib
📿 5 kez "Bismillâhillezi la yedurru" duası
🍉 100 Hasbünallahü ve ni’me’l-vekîl

RABBİM kabul eylesin aminnnn🤲🏻

Screenshot_20240716-090557_Instagram.jpg

Aminn Bonusum, seninde aşure ayın mübarek olsun 🤲🏻 🌺🌺🌺
En sevdiğim aylardan biri Rabbim herkesin niyetlerini, ibadetlerini kabul etsin inşallah 🤲🏻 🌺💖✨💫
Nasipse bu haftasonu aşure yapacağım 🥰🥰🥰🫶🏻🫶🏻🫶🏻

Selam aleyküm kardeşlerim ben ibadetlerimi ihmal etmeye başladım ne yapsam da olmuyor ne yapabilirim nereden baslayabilirim adet dönemine girmek üzereyim günlük zikirlerimi bile okuyamaz oldum
Ne yapsam nereden başlasam bilmiyorum

Selam aleyküm kardeşlerim ben ibadetlerimi ihmal etmeye başladım ne yapsam da olmuyor ne yapabilirim nereden baslayabilirim adet dönemine girmek üzereyim günlük zikirlerimi bile okuyamaz oldum
A.selam arkadaşım 🥀
Abdest alıp Teheccüd vaktinde 2 rekat kılıp ya da sadece seccadeyi serip, bu derdini Rabbimize anlatabilirsin..✨💫
O saatler tam sema kapılarının açıldığı zamanlar çünkü ☺️
Rabbim sana kolaylıkla bir kapı açacaktır ve o eskisi gibi yaptığın ibadetleri yapmanda yardımcı olacaktır 🤲🏻☘️🍃🌱🌿
Rabbimin izniyle inşallah 🤲🏻 🥹
Rabbim eskisi gibi içine o ibadet aşkını nasip etsin 🤲🏻✨💫
Hiç üzülme! Sen dua et 🌸
O küçücük karıncanın sesini duyan Rabbim senin sesini duymaz mı hiç ?
Sadece pes etme, şeytana o şevki yaşamasına izin verme ☺️🍃
Rabbim bizi yolundan ayırmasın 🤲🏻 🌺
penyez83 penyez83 ablam hep gece namazlarına kalkıyordu o daha bilgili bu konularda oda belki birşeyler söylemek ister 🥰🥰🥰

Ve aleykümselam
Abdest alarak başlayın, ikindi namazını kılıp, seccadeden kalkmadan zikir çekin dua edin

Günlük işlerinizi yaparken namaz saatlerine göre kendinizi ayarlayın. Ezan okunmasına yakın abdest alın. Ezan bitiminde dua edin.

Sabah namazında sonra, seher vaktinde tesbihat çekin kuran okuyun. Sabahın nuru üzerinize yağsın.

Teheccüd namazına kalkıp, bol bol dua edin.

Sürekli abdestli olmaya gayret edin. O zaman ibadetleri yapmak zorlaşmaz Allah ın izni ile

Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Dualarımızı, ibadetlerimizi katında makbul eylesin aminnn🤲🏻

Ve aleykümselam
Abdest alarak başlayın, ikindi namazını kılıp, seccadeden kalkmadan zikir çekin dua edin

Günlük işlerinizi yaparken namaz saatlerine göre kendinizi ayarlayın. Ezan okunmasına yakın abdest alın. Ezan bitiminde dua edin.

Sabah namazında sonra, seher vaktinde tesbihat çekin kuran okuyun. Sabahın nuru üzerinize yağsın.

Teheccüd namazına kalkıp, bol bol dua edin.

Sürekli abdestli olmaya gayret edin. O zaman ibadetleri yapmak zorlaşmaz Allah ın izni ile

Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Dualarımızı, ibadetlerimizi katında makbul eylesin aminnn🤲🏻
Rabbim razı olsun kardeşim dualarınıza beni de katın

Adet döneminde neler okuyabilirim
Bismillahirrahmanirrahim
Estağfirullah El Azim
Subhânallâhi Ve Bihamdihi Subhânallâhil azim
Elhamdülillah
SübhanAllah
Allahu Ekber
Kelime-i şahadet
La ilahe illallâh Muhammedürresulullah
Salavat
Esma-ül-hüsna
Hasbünallahü ve ni’me’l-vekîl
La hâvle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim
La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin
La ilahe illallâhül melikül hakkul mübin
Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr

Şuan aklıma gelenleri yazdım. Topiği inceleyin biraz

Arkadaşlarım yazmış ben de yazayım aynı sorunu hepimiz zaman zaman yaşıyoruz Allah kolaylıkla aşmayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

Regl zamanları benim de kopuş yaşadığım zamanlar malesef. O günlerde namaz kılar gibi seccade serip oturup tesbih çektiğim zaman çok daha iyi oluyorum.
Ama hiç bir şey yapmazsam uzun süren regl sonrası çok zorlanıyorum.

Sohbetler açıyorum dinliyorum Allahın 99 Esmasından seçip okuyorum salavat tesbihat çok dolu geçiyor o zaman o boşluk anları size de böyle tavsiye verebilirim 🌸

Buraya yazabilirsiniz istediğiniz zaman ❤️

Arkadaşlarım yazmış ben de yazayım aynı sorunu hepimiz zaman zaman yaşıyoruz Allah kolaylıkla aşmayı nasip etsin inşallah 🤲🏻

Regl zamanları benim de kopuş yaşadığım zamanlar malesef. O günlerde namaz kılar gibi seccade serip oturup tesbih çektiğim zaman çok daha iyi oluyorum.
Ama hiç bir şey yapmazsam uzun süren regl sonrası çok zorlanıyorum.

Sohbetler açıyorum dinliyorum Allahın 99 Esmasından seçip okuyorum salavat tesbihat çok dolu geçiyor o zaman o boşluk anları size de böyle tavsiye verebilirim 🌸

Buraya yazabilirsiniz istediğiniz zaman ❤️
Teşekkürler benim sorunum ağrılar ve uykusuzluk o kadar yoruyor ki hiç enerjim kalmıyor sinirlerim sistemim beynim donup kalıyor ev işi temizlik yapmasam da olmuyor hem ağrılar ile mücadele edip hem ev işi hemde sosyal hayat ailevi meseleler birbirine giriyor

Bismillahirrahmanirrahim
Estağfirullah El Azim
Subhânallâhi Ve Bihamdihi Subhânallâhil azim
Elhamdülillah
SübhanAllah
Allahu Ekber
Kelime-i şahadet
La ilahe illallâh Muhammedürresulullah
Salavat
Esma-ül-hüsna
Hasbünallahü ve ni’me’l-vekîl
La hâvle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim