Bebek Beslenmesi Mamayı birakamiyoruz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bir yaştan önce süt içemiyorlar diye biliyordum maşallah ne sütü veriyorsunuz nasıl veriyorsunuz benimki yaşına girecek nasipse bende süte başlayacağımda
Normal inek sutu veriyorum hic bir problemde olmadi cok sukur mamayi yapiyordum istemiyordu bir gun inek sutu verdim cok sevdi zaten sadece bir biberon sabah iciyo gun icinde yemek yiyo ve aksam bir biberon

Mamayi biberonu bilmiyorum ama emzirmeyi birden kestim oglumla konustum anlatdim iste cocugu tiksindirerek biraktim. Acaba sizde mi öyle yapsaniz biberonun ucuna salca sürmek gibi birsey? Yada ona anlatin iste sen artik büyüdün bebekler kullanir bunu felan diye sonra biberonu beraber balkondan felan asaya atin eminim hosuna gider onu yükseklikten atmak

Çocuğu bağlandığı şeyden korkutarak tiksindirerek bıraktırmak ilerde psiklojisni bozuyormş bi uzmandan duymuştm ama balkondan atmk ya da biberona uçan balon bağlayıp bırakmk eğlncli olabilir

Çocuğu bağlandığı şeyden korkutarak tiksindirerek bıraktırmak ilerde psiklojisni bozuyormş bi uzmandan duymuştm ama balkondan atmk ya da biberona uçan balon bağlayıp bırakmk eğlncli olabilir

Ya ben bunu bilmiyordum bende yeni biraktim emzirmeyi. Bende emzik kullaniyordum bebekde degildim biraktigimda doktor beni korkutmusdu biraz öyle biraktim ama piskolojim de bozuk degil ama her cocuk farkli bu yöntem size uygun degilse yapmayin elbetde.

Ben yigenimle oturuyordum balkonda kendisi 2 yasini gecmisti yaa dedim yigenime sen cok büyüdün artik memede yakismiyor sana hem kardesin gelecek yakinda abla olacaksin sen hadi gel atalim bu emzigi aşaya dedim. Tamam teyze dedi atdi emzigi asaya ve o gün sadece birkere annesine sormus anne emzik diye. Ablamda demis kizim bugün teyzeylen atdiniz ya balkondan asaya oda dogru unutdum dedi. Atış bu atış birdaha da sormadi. Yani iyi bir yöntem ablamda sasirdi nasil yaptim diye.

Çocuklar anlıyor aslında ben konuşup bıraktırdım büyüdük abla olduk dye her çocuk farklo dediğiniz gibi sağlıklı olsunlarda bunlar zamanla olacak şeyler

Kim kim birakamiyosunuz
Şaka bi yana
Azalta azalta kesin bence bi anda kesmek yerine

Mamaya değil biberona bağımlı o biberon ile yatmak da özdeşleştiriyor

Kırın biberonu

Yenisini aldırırsa da dandik bir şey alın ağzına olmasın yeni doğan küçük delikli vs

Mamaya tuz vs de katın sonra da o sizi duyarken eşinize anlayın bu manaların tadı bozulmuş kötü olmuş vs vs diye ama içme kötü demeyin

İşte arkadaşım anlattı kötü olmuş onlarınki ay bizimki de olur mu acaba diye bir sohbet

Bir süre sonra tuzlu ya da ekşi mama tadı bozuk diye verince onun önünde yenisini yapın yine öyle

Almasın biberon

Oğlum ven işte iken anne sütünü zorla biberon ile içti yaşına gelince inek sütü içmeye başladı hiç biberon
Kullanmadı bıraktırma derdi de olmadı
Ne emzik ne biberon almıyor bişey
Yemeklerden sonra illa meme
zaten memede uyuyor başka bir yol bilmiyor
dışarı çıkmak kabus gibi
ortalığı inletiyor emzirmezsem

Ne emzik ne biberon almıyor bişey
Yemeklerden sonra illa meme
zaten memede uyuyor başka bir yol bilmiyor
dışarı çıkmak kabus gibi
ortalığı inletiyor emzirmezsem

Kaç aylık bilmiyorum ama emzir

Benimki 30 ay emdi ve benim olduğum tek saniye biberon vermek aklıma gelmedi

Benim bebeğimde on aylık mama içmeyince doymuş saymıyor kendini bende artık süte başlamayı düşünüyorum kutusu 55 lira bir hafta dayanmıyor külfet olmaya başladı emziriyorum da ama çalıştığım icin iyice azaldı yalancı meme gibi emiyor

Tek korkum süt icin erken mi acaba bilenler ?????

1 yastan once ınek sutu verıyorum dıyen arkadaslar olmus
arkadaslar vermeyın
demır eksıklıgı yapıyor cocukta
onun yerıne peynır yogurt ayran tuketsın
zaten 1 yasını dolduracak ondan sonra omur boyu zaten ınek sutu ıcecek lutfen dıkkat edın

konu sahıbesı arkadasım
bence bı denemelısın acaba bıberonumu bırakamıyor yoksa mamayımı
once bıberona ayran yap koy ver bakalım ıcıcekmı
ıcıyorsa bıberona bagımlı demektır

onuda bı oyun eslıgınde kaybedın bulunamasın o bıberon o bıberon bulunana kadar kulplu bardakla ıdare et annecım deyın hem zaten sen buyudun ya bu daha guzel olur deyın bırlıkte secın bardagıda gerekırse
bu sekılde bı deneyın olmazsa yıne bı dusunelım bakalım

Sizin mama değil biberon sorununuz var, biberon içinde meyve suyu da verseniz içiyor çocuk, biberon bağımlılığı emzik kadar sorunlu bir durum maalesef, aynısını ben yaşamıştım kızımda, ne yerse yesin biberonla istiyordu, biberonla içmekten zevk aldığından aşırı süt tüketimi oluyordu, günlük süt ihtiyacından fazlasını aldığı için kalsiyum fazlalığına bağlı Demir eksikliği sorunu yaşadık, doktoru ne pahasına olursa olsun biberonu bıraktırmam gerektiğini, bıraktırmazsam bağışıklık sisteminin çökeceğini söyledi, öyle bir günde söyledi ki çocuk 39 derece ateşliydi, eşimin zalim kadın, şimdi yapma, çocuğumu rahat bırak :)) laflarına kulak tıkayıp o gün biberonun memesini kocaman kesip öyle eline verdim, birden gelen sütle midesi bulandı biberondan, tüm gün zorlandı, hiçbirşey yemek istemedi ama ertesi gün kaşıkla yemek yemeye başladı, benim metod buydu.

8 buçuk aylık
Açıkçası 1 yaşından sonra ben bıraktırmak istiyorum
epey zayıfladım çünkü....

İşte o arada bardağa alışacak ve bırakacak

Suluğu bile istememişti oğlum onu zor kabul etti

Inek sütünü önce Türk kahvesi fincanı ike verdim sonra bardak büyüdü o da alıştı yani

Îki yaşına gelmeden şişeden su içerdi mesela öyle mantara vs kullanmadı

Sizinki de öyle olur muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…