Bebek Beslenmesi Mamayı birakamiyoruz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kokunhuzur_2014

Sen iki melegimin kanatlarisin
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2013
3.100
829
Merhaba kızlar yardımınıza ihtiyacım var tecrübeli annelerden
Oğlum iki yaşına girecek hala mama içiyoruz biraktiramiyorum resmen panama yapışıyor biberonunu istiyo siz nasıl bıraktirdiniz mama hariç yemek yiyor meyve çok tüketiyor
Süt alerji yaptığı için icirenedim artık maddi olacakta zorluyor bir hafta dolmadan bir paket mamayı bitiriyoruz yardımcı olursanız sevinirim ne yapmalıyım hiç fikrim yok

oyy benimki 11 aylık yemek yediriyorum benim oğlumda hala yemekten sonra mamayı içmeden uyumuyor takipteyim

oyy benimki 11 aylık yemek yediriyorum benim oğlumda hala yemekten sonra mamayı içmeden uyumuyor takipteyim
Aynn cnm mamayı anne sütü gibi arıyo yemek yiyorum sorun yok ama uyurken mutlaka istiyo gece yatarken gün içinde yastığını battaniyenin alıp yatıp biberon istiyo çok geçmeden sende bıraktırma çalış ilerleyen zamanlarda daha çok düşüyorlar uzerine

Önce biberonu bıraktırın onun yrine renkli pipetli bardaklar alın 2 yaş için mama uzun bi süre anne sütü değil sonuçta biraz kararlı olun inş bırakır

belki mamayı değil biberonu bırakamıyordur.. biberonla değilde kasede verdiğinizde yiyor mu ? yada biberonla başka birşey verdiğinizde istemiyor mu ?
biberonu kırın kırılmış deyin kaseyle verin mamayı.. bence bir süre sonra istemeyecektir..

Önce biberonu bıraktırın onun yrine renkli pipetli bardaklar alın 2 yaş için mama uzun bi süre anne sütü değil sonuçta biraz kararlı olun inş bırakır
İnşallah cnm bu aralar çok deniyorum inanın ki sonunda kıyamıyorum bakışları öldürüyor beni ama artık zamanı geldi soluğu var bide öle denim o zmn teşekkür ederim

İnşallah cnm bu aralar çok deniyorum inanın ki sonunda kıyamıyorum bakışları öldürüyor beni ama artık zamanı geldi soluğu var bide öle denim o zmn teşekkür ederim
Çocuklar duygusallığı çok kullanıyorlr bilinçli ya da bilinçsiz biz anneyiz bu tür oyunlara gelemeyiz kararlı oldğunuzu görünce istemez mamadan çok biberon alışkanlık gbi geldi bana

Olabilir aslında biberonu kaldırmasını evde 4 paket var bi daha mama almak istemiyorum yavaştan sogutmaliyim mamaya karşı biberonla meyve suyuna veriyorum içiyo hatta direk alıp yastık bulup yatip içiyo alışkanlık olmuş biberonu ortadan kaybetmem lazim

Çocuklar duygusallığı çok kullanıyorlr bilinçli ya da bilinçsiz biz anneyiz bu tür oyunlara gelemeyiz kararlı oldğunuzu görünce istemez mamadan çok biberon alışkanlık gbi geldi bana
Aynn cnm bana duygu sömürüsü yapıyo resmen kararlı olmalıyım artık ona bir yararı yok sonuçta mamanin

bebek mama bebeğiyse benim ki gibi o da anne sütü gibi alışkanlık yapıyor galiba,bende kesmeye başlasam iyi olacak

Akı
Benim 7 aylik kizim var ce mamayi istemiyor artik kendisi redetti sute basladik
Akıllı çocukmuş mamayı napsın anne sütü almıyorsa hiç bir mama onun yerini tutmaz kızım 6 aylıkken emmeyi bıraktı keçi sütü içirdim ek gıdaya geçtk o sürede gayette sağlıklı maşallh

Icine yavas yavas gittikce artan miktarda tadini bozacak ama zarar vermeyecek bir sey ekleseniz?

D
bebek mama bebeğiyse benim ki gibi o da anne sütü gibi alışkanlık yapıyor galiba,bende kesmeye başlasam iyi olacak
Doğduğundan beri mama alıyorsa bilemem ama sonradan verildyse farklı olur biberon alışkanlık gibi mamadan çok 1 yaşından önce ben verdim mamadansa doğal sütü tercih ettk köylerden bulup

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…