mamadan yogurt tarifi mutlaka deneyin :-)))

yagmur77

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
1.122
2
arkadaslar uzun denemelerden sonra hem ardigimiz tadi hemde olcuyu tutturduk.100 cc kaynamis ve 3-4 dk beklemis suya bebelac 2 den 4 olcek koyuyorum biberona.bir guzel karistiriyorum.ayri bi yerde tepeleme 3 cay kasigi yogurdun icine hazirladigim mamadan azar azar koyup ilitiyorum.sonra bu karisimi biberonun icindeki mamaya bosaltip iyice karistiriyorum.agzini sikica kapatip ustunu ortulere boguyorum mayalanmasi icin.4 saat sonra buzdolabina koyuyorum.2-3 saat kadar dinlendirdikten sonra disari alip 15-20 dk soguklugu gittikten sonra ogluma yediriyorum.tadi da guzel katiligida fena sayilmaz.berrak su gibi degil yani.ayrica oglum da inanilmaz sevdi.normalde bebelagin mamalarini sevmiyordu.hazir yogurtlardaki mayhos tadi oglum pek sevmedi ama mamayla yaptigim yogurdu afiyetle yiyor masallah
haydi sizde bebislerinize deneyin.umarim sizinkilerde begenir ))

bende bebegime hergün yogurt mayalıyorum ama mama içerisinde hiç denemedim.mamaları bebeklerimize taze olarak veriyoruz yogurt mayalansın diye mama saatlerce bekliyor acaba besin degeri kaybolmuyormu?

canim mamanin icinde de sut var.yani sutten yapiliyor.hem mamanin icine mayalanmasi icin yogurt koyuyosun.yani fermente ediyosun.saglik acisindan hic bir zarari yok aksine bildigin yogurt oluyor iste.

Bende hep bu şekilde yapıyordum tadı çok güzel oluyor.En son içine 1 tane Cicibebe ezip verdim çok sevdi.Mamayla tam yoğurt kıvamını tutturamıyorsun öyle taş gibi olmuyor.

mamayla yapılan yoğurt daha sağlıklı 1 yaşından küçük bebekler için ayrıca kıvamı sulu oluyo buda gayet normal inek sütündeki bakterilerin fazlalığından dolayı taş gibi tutuyo

canım bebelac 2 yle yapmal şart mı acaba?çünkü biz daha bebelac 1 (0-6 ay için) kullanıyoruzda.gerçi benim ümidim yok ,benimki yemez ama yine de denemeye değer.teşekkürler :))

yokk cnm sart degil ayina uygun sevdigi devam sutuyle yapabilirsin.benim oglum pek devam sutu icmedi. bi kac kez bebelac devam sutu denedim icermi diye ama tadini hic sevmemisti.zaten zamani geldigi icinde ek gidaya basladim.bende yogurt yaptim boyle cok sevdi.hatta hazirladigim sute bi kez kavanoz meyve puresinden koydum oyle de yedi.

oh ne güzel maşallah yesinde nasıl yerse yesin.ben mamadan da bir kaç kez yaptım,sütten de birkaç kez yaptım.benimki sadece bisküviyle yiyor yoğurdu.başka her türlü denedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…