Yöresel Tarif Malatya Yöresine Ait Kavurmalı Köfte ( Sponsor Kadınlar Kulübü)

Yöresel Yemekler
yöresel yemekler kategorisinde katılımın çok olacağını tam bir görsel şölen olacağını zannetmiştim ama durum çok vahim gibi görünüyor malesef ama daha zaman var inşallah katılım çok olurda yarışma iptal olmak zorunda kalmaz
Evet canım bende şaşkınım bu kadar geniş zengin yemek kültürüne sayip olan bir medeniyet olarak ne cevherlerin saklı olduğunu ve paylaşılması taraftarıyım :KK16:Ama bir taraftada kismetten öteye gidilmez bakalım bu heyacanı hangi yöreler bizimle paylaşacak
Efser bu ne böyle.:KK52:Çok beğendim.Hiç duymamıştım bu yemeği.Eline sağlık canım.Başarılar dilerim.:KK16:İyi yapmışsın beklememekle.

Nevreste seni de bekliyoruz.:KK53:
Teşekkür ederim canım benim:KK19:

Efserim ellerine sağlık çok güzel olmuş. Çok güzel görünüyor sunumda güzel.. Başarılar dilerim. Bende yapıcam inşallah bugün yarınn :KK34:
Çok sağol canım :KK19:merakla bekliyoruz :KK52:
tek kelimeyle muhteşem
denesem becerebilirmiyim acaba diye düşünmekteyim
Canım niye yapamıyasın. Yanlız seni yoran hamurun kıvamını tuturmak canım bir iki denemeyle onuda yaparsın:KK19:
Çok teşekkür ederim :KK16:

Son düzenleme:
Olsun canım üzülme memlekette tencere tıngırdasa ben burda ağlıyom :KK1::KK1:Teşekkür ederim hemşom,Eminim yapardın misss gibi tarhana bende hayır demezdim :KK52::KK52:Umarım birgün hemşolarımın ellerinden yemek yemek nasip olur bana :KK19:
Canım benim :KK19:Emin ol büyük zevkle yaparım :KK16:İnşallah:KK54:

efsrcim senin şu kavurmalı köfte yemeğinin köftelerinden bizde gılorik yapıyoruz içine nohut ve yeşil mercimek katarak çok lezzetli oluyo oda

$glorik.jpg

Tadını tahmin ediyorum biz bu yemeğin sulusunuda yaparız adı "tiritli köfte "nohutlu biz mecimek koymayız ama inanırim oda çok lezzetli yapar:KK52:

Birde bu hamurla içli köfte yaparız içine bu küçük köftelerden koyarız..Et ve nohutta ekleriz..:KK56:Onada Analı kızlı deriz:KK52:Değil mi hemşom:KK19:

Birde bu hamurla içli köfte yaparız içine bu küçük köftelerden koyarız..Et ve nohutta ekleriz..:KK56:Onada Analı kızlı deriz:KK52:Değil mi hemşom:KK19:

Ooo köftenin kralı olur hemşom :KK19::KK56:
Bu köfteye yumurtada kırarız kavurma yerine,sonra kebabını yaparız say say bitmez :KK9:

Bu köfteye yumurtada kırarız kavurma yerine,sonra kebabını yaparız say say bitmez :KK9:

Evet bulgurla yaptığımız bir sürü köfte var:KK56::KK52::KK52:
Birde Elazığlılar bu hamurun içine soğan,maydanoz,reyhan,baharat ekleyip yoğururlar.Sulu pişirirler ona da Harput köftesi deniyor.:KK56:

Evet bulgurla yaptığımız bir sürü köfte var:KK56::KK52::KK52:
Birde Elazığlılar bu hamurun içine soğan,maydanoz,reyhan,baharat ekleyip yoğururlar.Sulu pişirirler ona da Harput köftesi deniyor.:KK56:

Evet bayılırım harbut köftesine bir adıda saksı köfte onun nevoş :KK1:
O hamurda elazığlılar soğan ve kurutulmuş biber patlıcan dodurular eşkili suynu içinde servis yaparlar :KK56:

bitlislilerde bu hamurla içli köfte yapar ama içine böbrek yağı soğan pulbiberi karıştırıp katarlar ve harike bi lezzet olur her kadın yapamaz bu köfteyi köftenin duvarları ince içindeki yağ göl olacak şekilde kalacak yağı akarsa köfte olmuş sayılmaz yani maharet ister:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

bu hamurla bi çok köfteyi bizde yaparız hele bunları yumruk büyüklüğünde koparıp avuç içiyle yassılaştırıp kızgın yağda kızartacaksın yanında ayranla ve turşuyla oooooooh mis

Evet bayılırım harbut köftesine bir adıda saksı köfte onun nevoş :KK1:
O hamurda elazığlılar soğan ve kurutulmuş biber patlıcan dodurular eşkili suynu içinde servis yaparlar :KK56:

bizde yine bu hamuru lahanaya sarıp pişiririz üzerine salçalı nar ekşili sos yaparız ekşili dolma olur ismide:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

bitlislilerde bu hamurla içli köfte yapar ama içine böbrek yağı soğan pulbiberi karıştırıp katarlar ve harike bi lezzet olur her kadın yapamaz bu köfteyi köftenin duvarları ince içindeki yağ göl olacak şekilde kalacak yağı akarsa köfte olmuş sayılmaz yani maharet ister:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

bu hamurla bi çok köfteyi bizde yaparız hele bunları yumruk büyüklüğünde koparıp avuç içiyle yassılaştırıp kızgın yağda kızartacaksın yanında ayranla ve turşuyla oooooooh mis

bizde yine bu hamuru lahanaya sarıp pişiririz üzerine salçalı nar ekşili sos yaparız ekşili dolma olur ismide:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Evet canım bizim bu köfteyide herkes yapamaz:KK56:Hatta bu Efser'in yaptığı hamurda çok önemli iyi yoğrulmazsa yumuşak olur dağılır :KK56:Ne güzel yemeklerimiz var ama kimse katılmıyor :KK19:

Evet canım bizim bu köfteyide herkes yapamaz:KK56:Hatta bu Efser'in yaptığı hamurda çok önemli iyi yoğrulmazsa yumuşak olur dağılır :KK56:Ne güzel yemeklerimiz var ama kimse katılmıyor :KK19:

evet canım hamurun çok iyi yoğurulması lazım yoksa hem dağılır hemde yemek yapılıncaya kadar kururu yeniden yoğurmak zorunda kalırsın ben kolayını buldum mutfak robotunda yoğuruyorum az az koyuyorum robota iki dakka da oluyo onları köfte yapıp tekrar atıyorum robpta hem zamandan kazanıyorum hem daha kıvamlı oluyo elle yarım saatte yoğuracağın şeyi robotla beş dakkada yapıyosun :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

evet neden kimse katılmıyoki mutfak kültürü çok zengin bi ülkeyiz etlisinden sütlüsüne zeytinyağlısından tatlısına en fazla çeşite sahip ülkelerin başında geliriz

evet canım hamurun çok iyi yoğurulması lazım yoksa hem dağılır hemde yemek yapılıncaya kadar kururu yeniden yoğurmak zorunda kalırsın ben kolayını buldum mutfak robotunda yoğuruyorum az az koyuyorum robota iki dakka da oluyo onları köfte yapıp tekrar atıyorum robpta hem zamandan kazanıyorum hem daha kıvamlı oluyo elle yarım saatte yoğuracağın şeyi robotla beş dakkada yapıyosun :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

evet neden kimse katılmıyoki mutfak kültürü çok zengin bi ülkeyiz etlisinden sütlüsüne zeytinyağlısından tatlısına en fazla çeşite sahip ülkelerin başında geliriz
Ben de ıslatıyorum canım sonra diğer malzemeleri ekleyip yoğuruyorum oda kolay oluyor:KK34:Seninde ellerine sağlık:KK56:
Evet canım öyle:KK14:

Onu Elazığ'da derler içinden yağ fışkırmazsa içili köfteyi beğenmezler :KK1:
Evet dolmaları bu hamurla yapıyorlar harika oluyor:KK56::KK52:
:KK56::KK56::KK56::KK56:

Evet canım bizim bu köfteyide herkes yapamaz:KK56:Hatta ubu Efser'in yaptığı hamurda çok önemli iyi yoğrulmazsa yumuşak olur dağılır :KK56:Ne güzel yemeklerimiz var ama kimse katılmıyor :KK19:
Evet canım doğru hata burda misafire yapıldığı zaman birkaç hanım eş dost toplanır öyle yoğulurki köfte sert olsun dağılmasın diye. Ama ben kendim yaptım :KK1:

Evet canım doğru hata burda misafire yapıldığı zaman birkaç hanım eş dost toplanır öyle yoğulurki köfte sert olsun dağılmasın diye. Ama ben kendim yaptım :KK1:

Ellerine sağlık hamarat arkadaşım:KK56::KK48:

birbirine yakın iller olması yemek kültürünün etkileşmesinde etkili olmuştur muhakkak demek Elazığ'dada öyle diyorlar bak onu bilmiyorum ama Bitlis'in içli köftesi çok meşhurdur ve bu söz Bitlis köftesi için çok kullanılır :KK34::KK34::KK34:

Son düzenleme:
canım çok güzel görünüyor...ellerine sağlık...:KK56:
sunum çok otantik olmuş...:KK23: tebrik ederim...kavurma ile köfteyi aynı anda hiç düşünmemiştim ilk kez görüyorum...
kokusu geldi burnuma...:KK34:

birbirine yakın iller olması yemek kültürünün etkileşmesinde etkili olmuştur muhakkak demek Elazığ'dada öyle diyorlar bak onu bilmiyorum ama Bitlis'in içli köftesi çok meşhurdur ve bu söz Bitlis köftesi için çok kullanılır :KK34::KK34::KK34:
Mutlak öyledir canım :KK16:biz geniş ve bağlı bir kültüre sahibiz:KK15:

canım çok güzel görünüyor...ellerine sağlık...:KK56:
sunum çok otantik olmuş...:KK23: tebrik ederim...kavurma ile köfteyi aynı anda hiç düşünmemiştim ilk kez görüyorum...
kokusu geldi burnuma...:KK34:

Çok sağol teşekkür ederim :KK16:böyle özendirmekten hoşlanmıyorum ama sanal ortam ne yapalım :KK5:bir gün ikram etme şansım olur inşallah :KK16:

Son düzenleme:
Ellerine saglik cnm..Ama bunlar süper görünüyor,ben görmemis olim bunlari..bir dahada bakamam artik..diyetteyiz demi ama:KK19::KK9:

Basarilar hemsom:KK54::KK16:

X