Kontakt Lens Makyajım ve Lens

Gözün kendi dis tabakasini yeniledigini nereden cikartiyorsunuz göz doktorum bu yazdiklariniza gülüyor

arkadaşım bir önceki mesajı aç da bir daha oku, bir tane doktor var mı lens takan lazer ameliyatı olan diye sormuş! abartmış dediğim bu idi. güzel ülkemin güzel kızları ne zaman okuduğunu anlayabilip , soru cevap arasında bağlantı kurabilecek acaba
sansasyonel haber çıkaran gazetecilere benzettim sizi, kes kopyala yapıştır yaparak insanların gerçek düşüncelerini anlayamazsınız bütünü kavramaya çalışın

sabah evden çıkarken abdest alıp, rimelinizi sürün :)
abdestini tutabilengillerdenseniz pek tabii ki...

göz enfeksiyonu olmaması için dikkat etmelisiniz, içine doğru kaçırmazsanzı sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Öff tamam lens çok zararlı. Beş sene sonra hepimiz kör olucaz ya da katarakt ameliyatına gerek duyucaz. Tamam anladık.

Her lensle uyunmaz zaten. Ben de 2 sene boyunca takıp çıkarttım her gün. Günlük de kullandım bir dönem. Hala ne olur ne olmaz diye yanımda taşıdığım günlük lensler var. Son 6-7 aydır da day&night lense geçtim. Oksijen geçirgenliği diğerlerine göre fazla olduğu için gece çıkarmayınca sorun olmuyor. Doktoruma da danıştım bu konuda tabi.

Lens kullanımı gerçekten çok hassasiyet gerektiriyor. Kimisi bir hafta gözünden çıkarmaz bir şey olmaz kimisi saatlik kullanır ama gözünden olur.

Lens kullanırken bazı mikroskobik canlılar lensle kornea arasına yerleşip korneayı yemeye başlıyor ve önüne geçilmez hasarlara yol açabiliyor. Ya da dikkatsizce taktığınız lensle kornea arasına bir parçacık sıkışıyor ve korneayı çizebiliyor. Enfeksiyona sebep olan da bu sanırım.

Ben iki yıl boyunca özel günlerde ya da gözlüğün konfor sağlayamayacağı durumlarda ara ara lens kullandım. Düğünümde lensi taktım, internette günlerce çıkarmayanlar olduğunu okuyunca bir kereden bir şey olmaz cahilliğiyle balayını da içine alan bir hafta boyunca gözümde kaldı. Yabancı bir şehirdeyken gözlerim kızarmaya ve çapaklanmaya başladı. Hemen çıkardım lensi ve özel bir hastane bulup gittik. Doktor enfeksiyon kapmış, bu kadarla kaldığına şükret ve artık lens kullanma dedi. İlaçlarımı kullandım fakat iki üç gün boyunca gözümden ciddi ciddi görüşümü engelleyecek kadar iltihap aktı. Hiç geçmeyecek, git gide ağırlaşacak ve gözümü kaybedeceğim sanmıştım, çok korkunçtu. Şu an lens kullanmıyorum ama göz kuruluğu, alerji yadigar kaldı, kurtulamıyorum.

Sonuç olarak önerim, belki makyajla da bir şey olmaz ama belki de ummadığınız olumsuzluklar yaşarsınız. Göz bu, riske değecek bir organ değil, bence ya lensi ya makyajı tercih edin. Tercihiniz lens olursa hijyene çok dikkat ederek saatlik kullanın.

Gözün kendi dis tabakasini yeniledigini nereden cikartiyorsunuz göz doktorum bu yazdiklariniza gülüyor
Bilgilerime dayanarak soyluyorum cok basit google bile bu bilgiyi veriyor.

Burda doktorunuzdan akil alarak degil kendi aklinizla yorum yapmalisiniz.Bilgi alabilirsiniz ama doktorum size guluyor doktorum sunu diyor gibi komik cumlelerle gelmeyin.

Doktorunuza soylersiniz pabuc boyle dedi diye.

Ben de danışacağım doktoruma. Büyük kolaylık gerçekten. Peki sabah uyanınca lenslerde kuruluk vs yaşıyor musunuz?

Ben de danışacağım doktoruma. Büyük kolaylık gerçekten. Peki sabah uyanınca lenslerde kuruluk vs yaşıyor musunuz?

Şimdiye kadar kullandığım en rahat lens diyebilirim. Aksine lenssiz uyandığım sabahlar kuruluk oluyor gözümde. Bu biraz kafamı karıştırdı. Bu ay gideceğim zaten, soracağım bunu da.

ben birkaç kulanmıştım

makyajı yaparken önce lens takılıyor

çıkartırkende önce lens çıkartılıyor
sonra makyaj

Okulda sıcak su imkanın varsa eğer sıcak su da çekip çıkarılan silikonlu (sanırım) rimeller varmış, eski iş arkadaşım kullandığını söylerdi. O tarz bir şey alıp kullanırsanız rahatlıkla çıkar, kirpiklerinizi ovalamak zorunda kalmazsınız. Ben hep en sona lensi bırakırdım, ne kadar az takarsam o kadar iyi diye. Sadece rimel ve göz kalemi kullanan biriydim ben de o zamanlar. Ama mantıklı olan tabii ki önce lensi takmak. Okulda da yerinde olsam lensi çıkarır siler, abdestimi alır, tekrar lensi takar ve makyajımı yapardım sanırım

Bende lens alacagim ya düğün için.
Goz derecem 2 .
Napsam bilemedim alacagim o belli.

Renkli alsam diyorum ya. Gözlerim kahverengi. Bak rengi gibi açık alsam nasıl olur. ?
Daha önce lens kullandim evet çok zor iş ve ben bu konuda çok titiz olmama rağmen.

Peki bide ameliyatla göze lens koyuyorlarmis. Ondan yaptıran var mi hiç

Ameliyatla lens koydurana kadar no touch adı amelyat olan ama narkozsuz yatışsız ameliyat var onu yaptırın .
Lazerle gözü sıfırlıyolar

Ameliyatla lens koydurana kadar no touch adı amelyat olan ama narkozsuz yatışsız ameliyat var onu yaptırın .
Lazerle gözü sıfırlıyolar
Aslında bu göz hastanesine gittim muayene için. Lazer olmak istiyorum dedi. Yapariz dedi. 500 euro istedi. Düğünden sonra parayı toparlayıp yaptırmayı düşünüyorum. Sizin bu dediginiz fiyatı ve güvenilirliği bakımından nasıl?
Ne zaman tam görmeye başlıyorum

Hemen çıkış oluyo zaten 3-5 dakika süren bişey ilk hafta tam çerçeveli değişik bi gözlükle dolaşıyosunuz okadar

Fiyat heryerde değişir onu bilemem 500euroda bişey değilmiş ama sıfırlanıcak gözleriniz
Ben annemi ükna etmeye çalışıyorum gözleri hem yakını hem uzağı görmüyo biri 5 biri 4,75 gözlükte takmıyo herşeyi başka görüyo buyüzden kavga etmekten sıkıldım :)

Anladım. Biraz baktim da lasik yontemi daha çok öneriyorlar galiba.
Bu yöntemi desem doktor yaparmi acaba.
Kayseriye gideceğim ameliyat için.
Istanbul a gidemem. Belki ankara'ya da gidebilirim.
Ama düğünden sonra iste şimdi düğüne lens almaya mecburum. Rengi belli olmayan yani çok değiştirmeyen bi lens varmi acaba.

Allah Allah, ben Amerika diye İran'da mi yaşıyorum acaba... Daha dün göz damlası için markete gittim, raflar boy boy, marka marka göz damlası doluydu. Bizzat Amerikadaki göz doktorum reçeteyle lens yazmıştı, kaç yıl lens kullandım.

Lens titizlik gerektirir. Dikkat edilmezse enfeksiyondan tut, görme kaybına kadar zararı olabilir. Ama tutup da olası komplikasyonları rutin lens kullanımının getirisi gibi yazamazsınız. Birkaç sayfa öncesinde kendinizden örnek vermişsiniz. Siz kullanmayı beceremeyip gözünüze zarar verdiyseniz sizin sorununuz. Herkes lens kullanamaz ve kullanamayan kullanmamalı zaten.

Ben de sizin yazdığınız korku filmi senaryosu gibi yazıyı gülerek okudum açıkçası. Bakteriler gözü yiyormuş filan. Çok iyiymiş ya. :)

Son düzenleme:
Cok saygisizsin agzinin ayari yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…