Mahallemizin sevilen genci meğerse.....

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
719
6
Çok tuhafım..
Çok üzgünüm..Çok öfkeliyim.
Mahallemizin tüm elektrik işlerini,anten işlerini yapan, bir elektirikçi dükkanını işleten iki genç vardı.
Bir tanesi,küçük olanı,şimdilerde 18 yaşlarında olan..Bir zamanlar öğrencimdi.İkisi de mahallede dürüst ve sevilen insanlardı ve kimse elektrik işi olduğunda onlardan başkasını aramazdı.
Büyük ağabey,daha terbiyeli,daha ağırbaşlı,daha tok gözlü olduğu için o daha çok tercih edilirdi,eve çağırılırken.
Bir gün yine elektrik işimiz oldu,aradık..Cebi kapalıydı.Biz de dükkanı aradık.Babaları çıkardı her zaman ama bu kez bir çırak açtı telefonu.
"***** ağabey,babasıyla darıldı..çekti gitti buralardan..Fethiyeye yerleşmiş,isterseniz ben gelebilirim" dedi..
Üzüldük tabii..Severdik ne de olsa.Güvenirdik.Çırak eve geldiğinde,eşim de ben de meraktan sorup durduk,niye kızdı babasına,niye öyle çekip gitti diye.
Eşim fikir yürüttü,
-Bu çocuk çok sessiz sakindi..kesin babası çok üzerine gitmiştir..Gençtir,döner gelir....dedi.
Dönmedi..
Sonra,yani dün,biz asıl olayın iç yüzünü öğrendik.
Bizim ağırbaşlı elektrikçimiz,dükkanlarının olduğu sokakta,bir inşaat bodrumunda,onbir yaşlarında bir kız çocuğunu kötü emellerine alet etmek üzereyken,kızcağızın çığlıklarına yetişen ailesi tarafından,o vaziyette yakalanmış ve don paça kaçmayı becermiş.Sonra?
Sonrası yok işte..kaçış o kaçış..Polis her yerde onu arıyormuş ama izini kaybettirmiş.
Mahalleli dükkanın camını çercevesini aşağı indirmiş galeyana gelip.
Yazık...hem de çok yazık.
Mahvettiği gençliğine mi acırsın,bunca sapıklığı hiçkimseye hissettirmeden etrafında bu kadar iyi biri olarak tanınıp ta...
İçim bir şeylere çok acıdı.
Çok..
Neye olduğunu bir türlü anlayamadım.
Oğlumu artık kendi başına gönderdiğim berber ağabeyine tek başına göndermeyeceğim.Dünya çok garip.Belli ki kurunun yanında yaş ta yanıyor ama o kızcağızın ailesi de mutlaka o delikanlıya güveniyordu.
Hayatta hiç kimseye güvenemeyecek miyiz artık?
Sahiden çok yazık....

Tuliana bizimle paylaştığın bu olay hepimizi yaralıyor..Artık kime güvenilir belli değil
Çocuklarımızın peşinden,hiç ama hiç ayrılmamalıyız.Bu devir o devir Canım,Duyduklarını paylaşman iyi oldu.Hepimize küpe olsun.
Duyarlılığın için teşekkürler

Sağolasın canım yeşilim.Bir musibet bin nasihatten yeğmiş.Allah kimseye musibet yaşatmadan,önlem aldırsın inşallah.Annelerimizin daha kuşkulu,daha şüpheli yaklaşmalarını istiyorum herkese.
Bu iyi amca,bu iyi abi diye bir şey yok artık,öyle bir dünya olduk.Hiç bir amca,hiç bir abi göründüğü gibi melek olmayabiliyor işte...

tuliana anlattıgın olaydan etkilendim ama dogrusunu söylemek gerekirse ben de sahit oldum böyle bir seye mahallede.kimseye güvenmeyip hep korumacı davranmaktan da bıktım..hayat ne kötü oldu böyle yaa

ya insanlar okadar iğrençleşmişlerki hiç kimseyi tanıyamıyoruz artık yazıklar olsun böylelerine................

Konfüçyusun bir sözü vardır
Pirinc ayıklarken içindeki siyah taşlardan değil,asıl beyaz taşlardan korkun der.
Ne kadar doğru.Çünkü şüphelenmezsin beyaz taştan,pirinç sanırsın.Ama dişini kırarsın..Of,of.

çok doğru ve bir o kadarda yaralayıcı bir yazı...yazık yaa..gerçekten kimseye güvenemeyecek miyiz artık yaa:1shok:

belki gerçek yüzü gösterdiği yüzü iyi olan yüzü idi belki bir anlık nefsine uydu ama güven bitti gitti tabii yani artık nasıl güvenirsinki

belki gerçek yüzü gösterdiği yüzü iyi olan yüzü idi belki bir anlık nefsine uydu ama güven bitti gitti tabii yani artık nasıl güvenirsinki

Yani yetişkin birine tecavüze yeltense insan yine bir yerde der ki şeytana uymuş...ama işte sabi meleğe,sübyana nefsi kalkınca,insanın midesi kaldırmıyor ne yazık ki...Hapise bile girse,sübyancıları pek yaşatmıyorlar biliyorsun,kim vurduya gidiyor bir şekilde.

ne diyeceğimi bilemedim
insanların gerçek yüzünü anlamak ne kadar zor, dünya öyle bir hal almışki
melek görünümlü şeytanlar her an heryerde karşımıza çıkabilir sadece çocuklarımızamı ?
hepimize bu zararı verebilirler yeterki içlerindeki o şeytana uymaya görsünler.
Sözle yapılan davranışlar da bir o kadar yaralayıcı ...
nasıl ve ne şekilde karşımıza çıkabilceklerini bilemiyoruz yapılacak tek şey dikkatli olmak ve kapılmamak bir çift gülen göze vetemiz yüze , ama böylede yaşamak çok zor hiçmi dostluk olmayacak hiçmi kimseye güvenmeyeceğiz kim dost kim düşman ??( ??

BU dünya böyle maalesef. Kimin ne olduğunu bilemiyoruz. En güvendiğimiz bile yarın bizi şaşırtabiliyor.

Biz anne ve babalar,çocuğumuza ilk önce;

Ona uzanan ellerin ne maksatla yaklaştını öğretmemiz lazım..Tamam daha çok küçükler,bunu anlatması zor biliyorum fakat,bir yolunu bulmalıyız işte..

Herkesin onları sevemeyeceğini,onların saçlarının her defasında iyi amaçla okşanmadığını bi şekilde anlatmalıyız onlara..
tuliş,yazına ne cevap yazayım valla şaşırdım...''Ummadık taş,baş yarar'' derler ya...İşte onun gibi birşey..
Benim eşimden ve ailemden başka hiç kimseye güvenim yok..Hele bu devirde asla asla asla...
Teşekkürler....

Hayatta hiç kimseye güvenemeyecek miyiz artık?
Sahiden çok yazık....

çok kötu bir durum ALLAH ım bizi bu tur insanların emellerinden korusun inşallah ALLAH ım evlatlarınızı sizlere bağışlasın inşallah onları bu tur sapkınlıklardan men etsin elbet vardır güveneceğimiz insanlar ama işte bu tur olaylar yüzünden panik oluyoruz acabalar giriyor kanımıza

Elden maalesef bir sey gelmiyor,kimsenin kalbini yarip icine bakamiyoruz.. Böyle sapkinliklardan korunmak cok dikkatli olup icin Allah´a dua etmekten baska caremiz yok, Allah dogmus yavrularinizi,dogacak olan yavrularimizi ve bizleri korusun.

ya benimde moralim bozuldu çok kötü bi hadise dünyanın iyice çivisi çıktı kimseye güven yok

tuliana gerçekten çok acı bir olay. çocuklarına herkes çok dikkat etsin. Biz büyüdük ve kirlendi dünya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…