Maddi sıkıntılar kaygılar...

nasıl bir kalem acaba?sınavlarda yüksek not aldırıyorsa bizlerde alalım pahalı falan demeyip :KK45: bana normal bir basmalı kalem gibi geldi.ama ambalajında gördüm sadece.
Oğluma kalem dayanmiyordu.sürekli kiriyor duruyordu.bende guzel bisey al daha bana kalem deme dedim.çünkü bu sene aldigim kalemler kutu kutu.aciyorlar surekli kırılıyor kursun kalemler.
Kalem guzel ama kaymak gibi yaziyor.oglumda cok şükür kırıldı demedi🤣🤣
Dedim tenefuse falan cikarken cantanin icine at🤣kalemlerde dünya para

Oğluma kalem dayanmiyordu.sürekli kiriyor duruyordu.bende guzel bisey al daha bana kalem deme dedim.çünkü bu sene aldigim kalemler kutu kutu.aciyorlar surekli kırılıyor kursun kalemler.
Kalem guzel ama kaymak gibi yaziyor.oglumda cok şükür kırıldı demedi🤣🤣
Dedim tenefuse falan cikarken cantanin icine at🤣kalemlerde dünya para
Kaleme ayrı koruma tutarım ben olsam 🤣

Yoruluyorum yoruluyorum.... Hesap yapmaktan yoruluyorum... Normal de hiç tercihim olmayan M... ün internet sitesinde gezindim bugün; göz kararı bir sepet yaptım 1 kg ceviz, yarım kg tuzlu fıstık, yarım kg leblebi, yarım kg yer fıstığı, kimyon,pul biber, sumak,galeta unu 187 + kargo tutuyor, kalitesinden de emin değilim. Kuru kayısının kilosu 158 lira, çiğ badem 186 lira, antep fıstığı 245 lira bakakaldım öyle sövsem olmuyor sussam olmuyor te allahım ya... Kuruyemiş ve baharat yahu bunların cennetinde yaşıyoruz güya, daha neler göreceğim...

a101 de muz 38 tl başka markette 55 di semtimde.2 tane çocuğa aldım kendimiz yemeyeceğizçkilosu 18 den de 2 tane armut aldım.o da çocuğa.ne hallere düştük.3 er kilo alırken taneyle alır olduk.ha hiç alamayanlar da var .2 3 çocuğu varsa gelirde düşükse zaten alamaz.nasıl koysunlar beslenmelerine çocukların?
Malum partiye oy verenler yüzünden muz yiyemeyen çocuklarin haklari da üzerlerinde

Malum partiye oy verenler yüzünden muz yiyemeyen çocuklarin haklari da üzerlerinde
Şimdi birisi çıkıp der ki ‘yemesinler efendim önceden muz mu vardı?’
Allah akıl fikir versin bunlara. Halkın oyuyla yetki sahibi biri olan bugün çıkmış demiş ki önceden ekmek 2 liraydı millet alamıyordu şimdi 5 lira ama alabiliyorlar biz alım gücünü arttırdık demiş🤣 benim beynim artık kaldırmıyor.

Şimdi birisi çıkıp der ki ‘yemesinler efendim önceden muz mu vardı?’
Allah akıl fikir versin bunlara. Halkın oyuyla yetki sahibi biri olan bugün çıkmış demiş ki önceden ekmek 2 liraydı millet alamıyordu şimdi 5 lira ama alabiliyorlar biz alım gücünü arttırdık demiş🤣 benim beynim artık kaldırmıyor.
Herkesi milletvekili maaşı kadar alıyor saniyolar heralde. Mecliste 3 liraya padişah sofrasina oturup ahkam kesmek kolay

Bazen düşünüyorum gerçekten herşey mükemmel de bizde mi bir sorun var diye.Öyle açıklamalar yapılıyor ki şaka gibi

Ekonomik krize ilişkin eleştirilere tepki gösteren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok!" diye konuştu.​

Siz Cumhurbaşkanından iyi mi biliyosunuz allasen, lütfen bana polemiklerle gelmeyin 😐

Ekonomik krize ilişkin eleştirilere tepki gösteren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok!" diye konuştu.​

Siz Cumhurbaşkanından iyi mi biliyosunuz allasen, lütfen bana polemiklerle gelmeyin 😐
Bir taraf akıl tutulması yaşıyor ama hangi taraf bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Bu ay okullar açıldığı için insanlar iyice zorlandı. Mecburen alınması gereken çok şey var.
Hem de kış geliyor . Doğalgaz , elektrik faturaları artacak . Haziran ayına göre bile şu 3 ayda market fiyatları çok arttı . Durmuyor artmaya devam ediyor.
İnsanlarda endişe falan değil korku var artık .

Hiç ek gelirden bahsetmiyor. Karı koca ailelerini tanıyorum. Onlarin da durumu yok. Anneleri de kirada oturuyor yani. Kesin olarak eminim onlardan gelmediğine. Ama nereden geliyor bilemiyorum. Oyle faizli yatirimlara da girmezler inançları gereği. Gerçekten hayret verici.
Aklıma sır kapısında ak sakallı dedenin çocuğa dua et diyince çocuğun para ver Allahım diye dua etmesi ve bir çanta paranın çocuğun önüne düşmesi geldi 😃 inançlı falan dediniz öyle şeyler mi oluyor ki acep 😃

Ben para varsa harcarım mantığındayım, varsa yerim paşalar gibi yoksa da yoktur ama olsa bile şu an bize reva görülen fiyatlarla çıkıp bir yerde oturmak istemiyorum. Dün çıktım, eşim de bir seminere gitmişti ben de kendi kendime takılayım dedim ve 1 dilim kek, 1 kahve, 1 de suya 110 TL verdim 🤦🏻‍♀️ Eve taksitle kahve makinesi aldım bütün kış onu kullanacağım cidden yeter. Hayır kızamıyorum da adamlar da herşeyi zamlı alıyor, dükkan kiraları uçmuş.

Bu amaaaan evde de içiver diyeceğiniz kahve. Ama çocuğu olan bir sinemaya bir etkinliğe gitmek istese min. 1000 TL öder yazık günah.

Kahve, kek derken çok lüks kaçmışım. Dün pazarda 3 adet limona 11 TL verdim. Yeto cidden yeto! :olamaz:

Bir taraf akıl tutulması yaşıyor ama hangi taraf bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Ben esas bütün ümidimizi bağladığımız 2023 seçimlerinden de galip çıkarlarsa ne olacağını düşünüyorum. Biliyorum sokak röportajları bir ölçek değil ama ekonomi çok kötü, bittik, berbat durumdayız diye cümleye başlayan 2023’de de gene malum şahsa basıcam diye bitiriyor lafı 🤦🏻‍♀️

Ben esas bütün ümidimizi bağladığımız 2023 seçimlerinden de galip çıkarlarsa ne olacağını düşünüyorum. Biliyorum sokak röportajları bir ölçek değil ama ekonomi çok kötü, bittik, berbat durumdayız diye cümleye başlayan 2023’de de gene malum şahsa basıcam diye bitiriyor lafı 🤦🏻‍♀️
Siyasete girmeyelim ama aksi bile olsa, sadece ekonomide bile toparlanmamiz en az 10 yıl sürecek, diğer alanlara hiç girmiyorum zaten ...yazdıkça siliyorum ve susuyorum....

Siyasete girmeyelim ama aksi bile olsa, sadece ekonomide bile toparlanmamiz en az 10 yıl sürecek, diğer alanlara hiç girmiyorum zaten ...yazdıkça siliyorum ve susuyorum....

Fark etmeden girmişim siyasete çünkü malesef hepsi siyasi :KK43: dediğine de katılıyorum ama en azından gençlerin umutları yeşersin biraz, çok umutsuz ve dipteler çünkü :KK43:

X