Pudra, Fondöten, Kapatıcılar M.A.C tarafından hüsrana ugradım kızlar,sımdı fondoten onerılerınızı beklıyorum:(

aslında fondotenin nasıl kullandılgı, markadan cok daha onemli bir durum. fondoten, far hatta ruj bile baz olmadan kullanılmamalı.. baz cildin nem dengesini saglarken, fondotenin kullanım miktarını azaltacak ve dayanıklılıgını arttıracaktır. baz cilde direkt temas ettiginde minimum silikon içeren ürünleri tercih etmelisiniz. moda markalardan ziyade make-up artistlerin oluşturdu line'lar hem renk hem de cilt tipi anlamında cok daha çeşitlidir. bu işe gercenten para harcamak isterseniz de LaPraire, Sisley gibi markaları kullanın.. en büyük takıntım cilt temizligi ve fondoten olup sektorde de bir dönem epey zaman harcadıgımdan dilediginiz soruyu da sorabilirsiniz :)

Bende Lancome Photogenic kullanıyorum, 15 spf koruması var.

Hem kapatıcılığı yüksek hem hafif yüzünüze ışıltı/aydınlık veriyor.

Cildi daha aydınlık,daha sağlıklı gösteriyor.

Cildiniz yağlıysa tavsiye etmem,daha çok parlatır yüzünüzü.

Kapatıcılığından son derece memnunum,3.tüpümü alacağım yakında...:KK12:

prolong wearı bende kullanıyorum yalnız kullanma oranını ve sürmeyi cok iyi ayarlamak lazım o zaman doğal güzel sonçlar alabiliyorsunuz benimde cok sorunlu bir cildim yok özel dönemlerimde cenemde tek tük sivilce cıkar ve alnımda cok az belirgin renksiz izler var gelelim bu fondotene..bu fondotenden bir damla sıkarak ilk parmaklarla sonrada süngerle yayarak doğru rengi seçtiyseniz yok gibi bir sonuç elde ediyosunuz cildi temiz güzel gösteriyor ve makyaj icin iyi bir tuval oluşturuo ayrıca telefonla konusurken falan bulaşma sorunu olmuyo benim 5.ayım oldu ve yazın dışında normalde 4-5gün kullanırım ve sadece yarısına geldi miktarı :) benim tek eksim muanın bana ısrarla birazcık koyu vermesi ve tonun pembelik içermesi 2 damla kullandığımda yüzüm çok pembe oluyo kullandığım tonda nw25 bana nc20-nc25 giderdi de neyse..fondoten cok yoğun bi fondoten ve yanaklarınızda kuruysa fondotenden bikaç dk önce nemledrp kullanın böylece fondoten daha güzel yayılıyo ben nemlendirici olarakda garnier esas bakım serisi normal ve karma ciltler için nemlendiriciyi kullanıyorum ve kokusu kıvamı güzel ayrıca indirimden erkuldan 8tlye mi ne aldım :KK66: ben bu renk farklılığı nedenyle ve yaşımın daha 19 olması fondotenlerle bu kadar kanka olmamak nedenyle nemlendirici+studio fix pudrayı denemek istiyorum artık inşallah...ben mayısta aldığımda 67tlydi su anda 73 olmuş prolong wear :KK43:

X