lütfenn yardıma ihtiyacım var okuyunnn beta ....

kim demiş attan baktırmak zararlı diye..çok saçma.....öyle bir şey söz konusu değil arkadaşım...vajinal ultrasonda rahim ağzının içine girmiyor prop...zaten hamilelikte rahim ağzı kapalıdır...en iyi ve gerçekçi muayne özellikle de hamileliğin ilk haftalarında vajinal yapılan muaynelerdir.........

sen insanlara ne hakla bunu önerebiliyorsun ya? ne hakla?

asıl siz nasıl vajinal ultrasonun zararlı olduğunu söyleyebiliyorsunuz. neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. alminaçınarın söylediği herşey doğru ve bilimsel. vaginal ultrasonun hiçbir zararı yok, düşüğe falan neden olmaz. kulaktan dolma bilgilerle insanları korkuya sevkediyorsunuz. benim eşim kadındoğum uzmanı, ikinci hamileliğimi yaşıyorum. her iki hamileliğimin başında da bebek karından gözükene kadar vaginal ultrasonla baktı.allaha şükür kızım sağsalim doğdu,bu gebeliğimde devam ediyor. lütfen yapmayın, sizin inanışınız yanlış, değiştirmek istemiyor olabilirsiniz, kabul olabilir ama başka insanları etkilemeyin.

Tıbbi ve bilimsel olanı öneriyorum..Siz ne hakla insanlara yanlış öneri verebiliyorsunuz ???
Ben tüp bebekle hamile kaldım..Ve hamilelik öncesi ve hamileliğn başlarında sürekli alttan muayene edildim..Eşim dr..,denizkızıl ın eşi de dr..Üstelik kadın doğumcu..Eğer zararlı bir durum olsa başta onlar izin vermezdi değil mi ? Eksik ve yanlış bilgilerinizle insanların kafasını bulandırıp korkutmayın...

Son düzenleme:
ahahah çok iyi yaa. denizkızıl koş biri bana laf sokmuş hadi ikimizde cevap verelim şuna :KK9:
ne tesadüf ki ikinizinde eşleri kadın doğumcu, çok iyi gerçekten:KK55:
sırf sizin bu laf sokma telaşınız yüzünden birisi bunları okurda itibar etmez umarım. o zaman bunun vicdanıyla nasıl yaşarsınız?
arkadaşın konusunu dağıtmak istemiyorum, derdiniz neyse özelden yazarsanız sevinirim, burdan cevap yazmayacağım çünkü.

Son düzenleme:

canım böyle konuşman gerekmez bende öyle sanıyordum hep ama değilmiş benim rahmim tersti ve 12. haftaya kadar 2 haftada bir doktora gittim ve vajinal baktı hep.çünkü karından hiçbişey görünmüyordu. kalp atışını bile vajianal gördük. eğer öyle bakmasaydı banada dış gebelik denilecekti belkide. dahamı iyi olurdu sence sorunda olmadı. kızım 4.5 aylık şimdi. hiçbir zararı yok kesinlikle.

kızlar sakin olun bu ne hiddet bu celal
herkes yorumunu yapar ama en doğrusuna doktor karar verir
konu sahibi arkadaşa tavsiyem önerileri dinleyip
doktora inanmanızdır.

ahahah çok iyi yaa. kızıldeniz koş biri bana laf sokmuş hadi ikimizde cevap verelim şuna :KK9:
ne tesadüf ki ikinizinde eşleri kadın doğumcu, çok iyi gerçekten:KK55:
sırf sizin bu laf sokma telaşınız yüzünden birisi bunları okurda itibar etmez umarım. o zaman bunun vicdanıyla nasıl yaşarsınız?
arkadaşın konusunu dağıtmak istemiyorum, derdiniz neyse özelden yazarsanız sevinirim, burdan cevap yazmayacağım çünkü.

ben eşimin kadın doğumcu olduğunu söylemedim..dr..olduğunu söyledim..farmakoloji uzmanı eşim...eşi kadın doğumcu olan denizkızıl...herneyse laf sokma telaşında olan biz değiliz... Vicdan derken ??? Doğru olanı söylediğimiz için vicdanımız gayet rahat... Cahilce ,gerçeklikle hiç alakası olmayan kulaktan dolma öneriler vermediğimiz için vicdamız çok rahat....Özelden ne yazıcaz..Öyle bir derdimiz yok...Biraz konu hakkında araştırma yapın,bilgi edinin ,sonra hesap sorun...

Son düzenleme:
canım böyle konuşman gerekmez bende öyle sanıyordum hep ama değilmiş benim rahmim tersti ve 12. haftaya kadar 2 haftada bir doktora gittim ve vajinal baktı hep.çünkü karından hiçbişey görünmüyordu. kalp atışını bile vajianal gördük. eğer öyle bakmasaydı banada dış gebelik denilecekti belkide. dahamı iyi olurdu sence sorunda olmadı. kızım 4.5 aylık şimdi. hiçbir zararı yok kesinlikle.

yani...Allah sağlıkla kucaklamak nasib etsin...

yani...Allah sağlıkla kucaklamak nasib etsin...

sağol canım çok şükür kucağımda :)) bende 5. yılın sonunda tedaviyle hamile kaldım. o yüzden bende hassastım yani kimse kimseye zarar vermek istemez helede zor kavuştuğu bebeğine. Allahım senin kuzularını sana bağışlasın sağlıkla büyüt İnşallah

sağol canım çok şükür kucağımda :)) bende 5. yılın sonunda tedaviyle hamile kaldım. o yüzden bende hassastım yani kimse kimseye zarar vermek istemez helede zor kavuştuğu bebeğine. Allahım senin kuzularını sana bağışlasın sağlıkla büyüt İnşallah

Teşekkür ederim..:KK16: Allah sağlıkla büyütüp güzel günlerini görmeyi nasib etsin çocuklarımızın diyeyim o zaman :nazar: :nazar:

Merhaba tüm yorum yapan arkadaşalarım zaten gittiğim doktor alttan bakmadı zaten ama bakılıyomusta tek derdim bi an önce belli olmasu doktor ne iyecek bakalım pazartesiiiii görünür inş meleğimmmmm zaten erkendi biraz belki belli olurr yorumlarınıza ayrı ayrı teşekkürler raabim herkein duasını kabul etsinnnn

Merhaba tüm yorum yapan arkadaşalarım zaten gittiğim doktor alttan bakmadı zaten ama bakılıyomusta tek derdim bi an önce belli olmasu doktor ne iyecek bakalım pazartesiiiii görünür inş meleğimmmmm zaten erkendi biraz belki belli olurr yorumlarınıza ayrı ayrı teşekkürler raabim herkein duasını kabul etsinnnn

slm kızlar bende taze anne adayıyım bebek kesesi yeni olmasına rağmen görüldü bugün kan değerimde 4330,33 çıktı 4+5 haftamdayım..dış gebelik tehlikesi kese görünmediği zamandamı geçerli ayyy benim doktor çok asık surat bihalt anlatmıyo sanırsın ssk doktoru bide 42 tl muayene bayıldım memnun değilim.ikidir kontrol için gidiyorum değerler nasıl diye soruyorum (zira kendi folik asit kullanıyomusun dışında muhabbet olmadı ) tek hamile olan sen değilsin deyip durdu etrafımda boş gebelik dış gebelik ve düşük okadar çok olduki bende etkileniyorum gayet doğal dedim..aalamya böyle cins kadınlar benimi buluyo hepp...kusuruma bakmayın doktorumdan alamadığım bilgileri sizlere soruyorum umarım burdada hayal kırıklığı yaşamam..hamiş hamiş sinirim tepemde bi topik açıcam gidilmemesi gereken doktorlar..kesin devamı gelir..bu arada tahlil normalminin dışında kalp atışlarını ...devamını getirmeden lafı yapıştırdı ooohoooo dahaa çok var diye...
artık böyle insanları allaha havale ediyorum..

X