LÜTFEN YARDIM Görüşmediğim kayınvalidenin torun görme hakkı??

magiccharm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
269
173
Arkadaşlar merhaba, kayınvalidemle hamileliğim ve lohusalığımda çok büyük tartışmalar yaşandı. Eşimle de benimle de küs. İkiz bebeklerime bir babanelik yaptığını
, görmek için çabaladığını da görmedik. Ancak şuan sadece için mahkeme kararı çıkarıp torunlarını öyle göreceğine dair bir tehdit mesajı atmış. Çocuklarım 7 aylık. Böyle bir hakkı var mıdır? Biz olaylar soğusun ve akışına bakarız diye düşünüyorduk, biraz tüm bu kaostan uzak kalma niyetindeydik ama kadın rahat durmuyor.

Hayır bence yok , eşinle boşanmamışsın etmemişsin gösterme olur biter avukatına danış sadece tehtit olduğunu düşünüyorum ben korkutma amaçlı. Ayrıca hiç aramayan sormayan kv ne hakla görecekmiş nerden esti hangi dağda kurt öldü? Kadın rahat durmuyorsa oğlu ağzının payını verecek mesajları silme her mesaja cevap verme birak tehtit eden o olsun rahatsız eden o olsun ki olası bi durumda sen temize çık.

Kadın torunlarını görsün nolacak ki..aranizda neler geçti bilemem ama ileride eşiniz bunu boşanmak için sebep olarak sunabilir bile
Gösterme zorunluluğu yok bence çocukların annesi olan kişi kendisi ister gösterir ister göstermez bu durumda kimse bişey yapamaz ki .. tehtit edecek kadar tehlikeli diye düşünüyorum ben bir insan aile ferdini niye tehdit etsin kendisi de bir anne herşeyi geçtim bir kadın! Kapısına gelse insan gibi görmek istese ben hanfendinin geri çevireceğini hiç zannetmiyorum ..

Çocuklar 7 aylık olmasa, torunlarına bir zararı yoksa, siz görüşmesinin bile torunlarını görmek onunda hakkı ama, küçük olunca annesinden kısa süre bile olsa ayırmak mantıklı değil.

Olmazsa sizin eve gelsin ve oğlu, torunlarını 1 saat falan göstersin, siz başka odada bekleyin. Büyüyünce yine oğlu götürüp gösterir.

Ama nasıl bir karakter bilmiyorum. Sizle geçimsiz ve kavga çıkaran, özellikle yüksek sesle çocukları korkutacak şekilde yükselen biriyse bu da doğru değil.

Gelip sizle muhatap olmadan, sessiz sedasız çocukları görmekse maksadı, 1 saat dişinizi sıkın.

Mahkeme ne diyecek babaanneyi üzmeyin görsün mü diyecek. İnsanlar ne kadar saçma şeyler için dava açıyor ya. İnsan olsaydın da gelseydin sevseydin torunlarını madem. Anasına babasına yapacağını yap sonra bon toron sovocom. Sevmesin boş yapıyor. Ama bu kadar ne oldu da mahkemeye gideyim diyor ? Hani normalde bir göreyim falan der anlarım da neden mahkemeye gitmek istiyor

Çok mu tehlikeli bir insan? Gelsin 1 saat görsün gitsin olay büyümesin diye düşündüm ama neler yaşandığını da bilmiyorum tabiki
Şöyle ki benimle iletişime bile geçmiyor. Yani ben torunlarımı görmek istiyorjm diye bir adım hiç atmadı. Varsa yoksa kavga mesajları o bu. Beni engellemiş bile. Şuan tek amacı aile dramı yaratmak bence. Son çare olacak şeyi ilk yapıyor ve bu bana üzücü geliyor. Çocukları polis eşliğinde görecekmiş vs. Ben çocuklarımın psikolojisini düsünürrüm buralara konuyu getirmek istemem normalde. Ama şuan beni de sinire ve hırsa bindiriyor

Kadın torunlarını görsün nolacak ki..aranizda neler geçti bilemem ama ileride eşiniz bunu boşanmak için sebep olarak sunabilir bile

Bir avukatım yok görüşmeli miyim simdiden?

Öyle mesajlr yazmıs ki evime polisle gelecekmiş vs. İnsani müşterekte çocuklar için yapılabilecekleri çoktan es geçmiş. Ben böyle bir dram ve karmaşa yaratabilir mi bunu merak ediyorum böyle bir yasal hak var mı? Kadın insan gibi iletişimdense ne yolları deniyor. Bu arada 2.5 aylıkken beli gelip görme zahmetine girmediği torunları, biz küsünce kıymete bindi. Çocuklarımı bana karşı kullanmasına çok üzülüyorum

Ben de böyle bir yasal hak olmasına şok geçirdim. Yani google a göre var. Ama bahsedilen hak hangi durumlar için geçerli onu tam anlyamadım. Hani illa görülcek diye bir karar çıksa bile ben ya da babaları yanlarından ayrılmayız. Heralde buna engel olamazlar. Vallahi inanır mısınız kavga sebebimiz en başında beni çok yönetmeye çalışmasıydı, sonra 2,5 aylıktan beri torun görmeyecek kadar ilgisiz ve alakasız olmaları o bu bir sürü sebep üst üste bindi. Ama hicbir zaman öyle küfür kıyamet bir kavgamız olmadı. Sadece sözle çatıştık, uyumsuzluk gösterdik. Çocukları hic gelip görmezken instagramda kurban olurum ölürüm biterim diye paylasımlar yapıyordu, en son dayanamadım birine yorum yazdım, bu kadar özlemlere ne gerek var gelin görün birlikte olalım gibi, havasını ve sahte imajını bozdum yani, o zamandan itibaren tam delirdi. Paylaştığı herseti sildi. Eşime senin karın delirmiş beni rezil ediyor dedi. Bunun gibi saçmasapan şeyler. Kadın tam bir sahtekar ve narsist. Bu yaşında sadece instagramda yaşadığı sahte bir dünyası var.
Torunları görmekle ilgili bir çaba ya da emek hic yokken birden polisle gelicem vs yazmıs eşime. Sadece bizi rahatsız etmek amaç. İnssn olan derdin torunsa e ben torunlarımı nasıl görücem onlarla olan iliskimiz için bir müşterek çözüm bulalım der.

Torunlarını görmeye gelmedi yani mesele bu. E çok garip ama hem gelmeyip hem polisle geleceğim demesi kv nin kafada sorun mu var acaba
Ya o artık instagramda cocuklar üzerinden show yapması ve benim tepki göstermem son noktaydı. Kafada bir değil binlerce sorun var. Küs değilken eşim ikiz bebekler anne zor oluyor arada bir gelip yardım etsen eşime dediğinde benim kendi hayatım var banane demişti sadece. Ay yardımı geçtim insan olan ilk kez torun sahvibi olmuş hem de ikiz görmeden durur mu. Hele dede ucuca eklesem 1 saat görmemistir. İnstagramda ama size ömmmrüm feda yazıyorlar. Gerçekler: banane benim kendi hayatım var. Sadece bizi rahatsız etmek amacı bize karşı bir zafer kazanmak işte mahkeme o bu. Ruh hastası tam

Tövbe tövbe ne garip kadın. Hem kendi hayatım var diyor hem ölğp bitiyor torunlarına gelişmeleri yazar mısın merak ediyorum polisle gelecek mi

Valla hukuken buna cevap veremem ama çirkef biri sanırım kv. Derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.

Gelinimi sevmeyebilirim, ama torunlarım için çirkefleşmezdim bu kadar, Allah'a havale ederdim. Kim ne yaparsa onunla muhakkak sınanıyor çünkü.

Tövbe tövbe ne garip kadın. Hem kendi hayatım var diyor hem ölğp bitiyor torunlarına gelişmeleri yazar mısın merak ediyorum polisle gelecek mi
Yani polis demeyecek mi acaba gittiniz de eve mi almadılar, görmek istediniz de göstermeyiz mi dediler diye. Tek derdi karın ağrıtmak zahmet edip totosunu kaldırıp görmeyen mahkeme salonlarında dolancak simdi. Allahım sen sabır ver

Ağzınıza sağlık ne güzel durumu özetlemişsiniz. Üzüm umrunda bile değil. Ve sadece genetik sebebiyle böyle bir hak tanınıyorsa çok üzücü ve saçma. Çocukların psikolojik gelişimi için anne ve babanın sınırlarının ve rızasının es geçilmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Torunlarını gelip görmek istiyosa usul usul kıyrugunu kıstırkp gelicek dövüşmiucek sorun cıkarmıycak, bence böyle olmalı.

Sanki bu boşanma durumlarında vardı diye hatırlıyorum. Şöyle ki anne baba boşanıyor baba ölüyor Ya da uzakta o zaman babaanne dede dava açabiliyor. Bu şekli ilk defa duyuyorum. Ama hukuk Derya Deniz her kanun olabilir. Siz bunu hukuk köşesine sorun. Ayrıca annesini sevmediğim çocuğu da görmek istemem! Bilerek inadına yapılmış işi gücü yok herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…