Lütfen yardım edin...Erkek arkadaşım beni beğenmediğini söyledi. Yıkıldım...

Şuan ilişkiniz bittiği için ve kötü muammele gördüğünüz için üzülmenizi anlayabiliyorum ama bitmiş olması çok daha iyi olmuş sizin için. Çünkü bu ilişki hiçbir türlü olmazmış zaten. Bakımlı olmak konusuda tamamen sizin tercihiniz. Bakımlı olacaksanız siz kendiniz için olmalısınız. Bir başkası için değil. Birbirini olduğu gibi sevmek önemli çünkü. Sizi olduğunuz gibi seven, sizin hakeden biriyle tanışmanızı dilerim. Biran önce toparlanırsınız umarım.
Kesinlikle haklısınız... İnsallah toparlanıcam inşallah...

yazdiklarini bastan sona okuyamadim. kusura bakma. Ama üst yazindan anladigim konu hakkinda sana birseyler söylemek isterim;

Bir üstteki yazi nedeniyle yasini da ögrenmis oldum.

Hayat degerli. bu hayati degersizlestirmeye kimsenin hakki yok. Ve bil ki senin hayatini degersiz kilan kisiler senin icin hayirli olamazlar.
bu insanlara hayatimiza nufuz etmesine izin verecek olan veya vermiyecek olan kendimiziz. o nedenle dikkatli kararlar veremiyorsak ailemizde ki güvendigimiz kisilere ki bu en yakinimiz annemiz oluyor ona kulak verelim ona derdimizi acalim. onlar bazi seyleri bizden daha iyi sezebiliyorlar ve mutlaka en iyi dinleyici de yine insanin kendi annesi olacaktir.

Merhabalar, ben şuan konuşmadığım bi arkadaşımın o zamanki sevgilisi şimdi kocasının tanıştırdığı 2.5 yıldır tanıştığım biriyle 1 yıl 3 aydır birlikteydim. Araya ayrılık girmişti yine o ayrılmıştı çünkü ben evlendiğimiz zaman bebeğimiz olduğunda çalışmak istemediğimi söyledim oda bana çalışan eş arıyorum diyip benden ayrılmıştı, ozaman 3.5 aydır sevgiliydikama bu süre içerisinde bana bakımlı olmamı, makyaj yapmamı filan söyleyip hep beni üzüyodu. Aradan 1 yıl geçti arkadaşımın eşinin 2 tarafa baskı kurması sonucu barıştık. Ozamanlar arkadaşımla konuşuyoduk ve ortak görüştüğümüz yerlere onuda getiriyolardı yada beni yemeğe çağırıyolardı ama onuda çağırıyolardı. Neyse biz barıştık ve 8 ay bi fiil çok güzel giden bi ilişkimiz oldu birlikte evlilik hayalleri kurduk ben lunapark seviyorum diye balayına disnayland a gidelim dedi daha neler neler ama son 2 ay ben sevgilimde değişimle hissettim. Barıştığımızda işsizdi ben ona çok destek oldum morali bozulmasın diye hep arkasındaydım ve bi iç çamaşırcıya girdi m.yrd olarak. İşe girdikten sonra daha çok hissettim değişim beni güzel bulmadığını söylemese dahi hep hissettirdi. Ama bi kere burun estetiği olur musun düşünür müsün dedi çünkü burnum yamuk bunun bende farkındayım ama ailem dahil kimseye bundan rahatsızlık duyduğumu söyleyemiyorum utancımdan. Neyse aradan bir kaç ay geçti biz görüştük onun evinde ne olduysa istek olarak çok düşüktü anlamadım ve ertesi gün bilerek evlenme konusu açtım. O pek sıcak gelmedi bu konuya kem küm yaptı bende rest çektim. 40 yaşındasın dedem yaşında mı evleneceksin diye (ben 30 yaşındayım) sonra o işe vardım dedi ve biz telefonu kapattık sonra 15 gün beni aramadı ben aradım noluyo diye dediki ayrıldığımızı düşündüm ben. Nasıl yani dedim bayağı dedi olmuyo ben bu süreyi düşününce seni özlemediğimi farkettim dedi ayrılalım dedi ben şok olmuştum sonra konuşuruz dedi kapattı ve böyle aradan 20 gün daha geçti ben yine mesaj attım dayanamayıp dedimki evdeyken bişey mi gördün iğrenecek yada saçımı düzleştirmemiştim ondan mı dedim cevap yazmadı aricam dedi aradı dediki ben artık senden hoşlanmıyorum zaten hep söylüyodum bakımlı ol filan diye artık beğenmiyorum seni dedi. Ben 2.kez şok oldum inanamadım bu sen misin dedim evet dedi allah belanı versin dedim kapattım bidaha aramadım amama 2 gündür kendimi berbat hissediyorum toparlanamıyorum sürekli ağlıyorum. Ve kimseye bunu anlatamam utancımdan.. beni tanımayan kişilere daha rahat anlatırım diye sizlerden yardım istiyorum. BEN NASIL TOPARLANACAĞIM...

Ya güncelleme yaptım ama herkes yok olmuş:işsiz:
Adminden erkek arkadaşımla olan fotoyu silmesini rica ettim (saholsun bi arkadaşım uyardı) yasaklardan dolayı beni 1 gün engelledi :63:
Bu arada güncelleme yapmam lazım
Ben en son konuştuğumuzda ben konuşalım noluyo bize demiştim. Anlattım zaten (bana seni artık beğenmiyorum hoşlanmıyorum dediği gün) yüzyüze konuşalım demiştim. Oda tamam konuşalim demişti sonra ben pişman oldum ve mesaj attım. Mesajın ekran resmini eklicem. Sonra heryerden engelledim. Ertesi gün iş çıkışıma geldi konuşmaya. Engellediğimi farketmemiş. Ve gerçekten zerre pişmanlık yoktu. Dediği şey: "dediğim gibi olmuyo herkes ayrılıyo zaten annemde yine bittiyse bidaha denemeyin çalışmak ta istemiyodu zaten dedi." Bende iyi dedim çalısan ve güzel bi kadın bul ozaman dedim. Sonra eve bırakmana gerek yok zaten yakın dedim oda ısrar etmedi. Böylece benim zorumla RESMEN bitti
Yeni okudum konuyu.
Resmi ben de kaçırdım ama neyse çok bir şey kaybetmemişimdir malum etraf dengesiz erkekle dolu:işsiz:
Bir bayana bu tarz davranan bir insanın tipini az çok tahmin edebiliyorum.
Niyet yüze vurur ben buna çok inanırım.
Birlikteliği olduğu bir bayana bu şekil davranması resmen ayrılık bahanesi olmuş. Gözünün dışarıda olduğunun birinci göstergesi bu bence.
Bakımsız olduğunu düşünmüyorum ama belli ki bakımını kendisine yeterli derecede görmüyormuş bak bak bak. O neymiş acaba ne sanıyormuş kendini?
Ayrılığın yeni olduğu için canın çok yanıyordur, gururunu da kırmış tabi yaptığı bu dengesizlikle ama iyi ki de gerçek yüzünü şimdi dökmüş. Önce bunu düşünerek içini rahatlatman lazım.
Kendini yıpratınca iyi olmayacaksın aksine bu sende takıntı haline gelecek ve sürekli kafanda bir düşünce dönüp duracak. Belki sosyal çevreni bile etkileyecek. Bu kötülüğü kendine asla yapma.
Anladığım kadarıyla fedakar bir yapın var en azından o dengesize göre bayağı bir düşünceli ve fedakarsın. Değerinin karşılığını göremediğin için de çok canın sıkılmış, haklısın.
Biz kadınlar çok duygusalız, fedakarız, daha çabuk empati kurabiliyoruz ama biraz duygularını bir kenara bırakıp sadece mantığınla düşün.
Bırak gitsin ne hali varsa görsün. Sen ona zaten çokmuşsun.
Kimsenin ahı kimsede kalmaz.
İleride onun yüzünden döktüğün göz yaşlarına bile acıyacaksın emin ol sadece zamana ihtiyacın var ve inşallah Allah karşına öyle birini çıkarır ki bu yaşadığına bile iyi ki böyle olmuş da ondan kurtulmuşum dersin.

yazdiklarini bastan sona okuyamadim. kusura bakma. Ama üst yazindan anladigim konu hakkinda sana birseyler söylemek isterim;

Bir üstteki yazi nedeniyle yasini da ögrenmis oldum.

Hayat degerli. bu hayati degersizlestirmeye kimsenin hakki yok. Ve bil ki senin hayatini degersiz kilan kisiler senin icin hayirli olamazlar.
bu insanlara hayatimiza nufuz etmesine izin verecek olan veya vermiyecek olan kendimiziz. o nedenle dikkatli kararlar veremiyorsak ailemizde ki güvendigimiz kisilere ki bu en yakinimiz annemiz oluyor ona kulak verelim ona derdimizi acalim. onlar bazi seyleri bizden daha iyi sezebiliyorlar ve mutlaka en iyi dinleyici de yine insanin kendi annesi olacaktir.
İşte o konu hep muamma kalacak. Çünkü sadece ben onun annesiyle tanıştım bide o benim ablamla tanıştı. Biz ayrıldıktan sonra ablam barı
Yeni okudum konuyu.
Resmi ben de kaçırdım ama neyse çok bir şey kaybetmemişimdir malum etraf dengesiz erkekle dolu:işsiz:
Bir bayana bu tarz davranan bir insanın tipini az çok tahmin edebiliyorum.
Niyet yüze vurur ben buna çok inanırım.
Birlikteliği olduğu bir bayana bu şekil davranması resmen ayrılık bahanesi olmuş. Gözünün dışarıda olduğunun birinci göstergesi bu bence.
Bakımsız olduğunu düşünmüyorum ama belli ki bakımını kendisine yeterli derecede görmüyormuş bak bak bak. O neymiş acaba ne sanıyormuş kendini?
Ayrılığın yeni olduğu için canın çok yanıyordur, gururunu da kırmış tabi yaptığı bu dengesizlikle ama iyi ki de gerçek yüzünü şimdi dökmüş. Önce bunu düşünerek içini rahatlatman lazım.
Kendini yıpratınca iyi olmayacaksın aksine bu sende takıntı haline gelecek ve sürekli kafanda bir düşünce dönüp duracak. Belki sosyal çevreni bile etkileyecek. Bu kötülüğü kendine asla yapma.
Anladığım kadarıyla fedakar bir yapın var en azından o dengesize göre bayağı bir düşünceli ve fedakarsın. Değerinin karşılığını göremediğin için de çok canın sıkılmış, haklısın.
Biz kadınlar çok duygusalız, fedakarız, daha çabuk empati kurabiliyoruz ama biraz duygularını bir kenara bırakıp sadece mantığınla düşün.
Bırak gitsin ne hali varsa görsün. Sen ona zaten çokmuşsun.
Kimsenin ahı kimsede kalmaz.
İleride onun yüzünden döktüğün göz yaşlarına bile acıyacaksın emin ol sadece zamana ihtiyacın var ve inşallah Allah karşına öyle birini çıkarır ki bu yaşadığına bile iyi ki böyle olmuş da ondan kurtulmuşum dersin.
Aminnn:KK200:
Çok çok teşekkür ederim ne güzel konuşmuşsunuz Allah razı olsun... Dedikleriniz çok doğru harfi harfine ve ben bunları sürekli söylicem. İnşallah dediğiniz gibi olur. Burayı bulduğum için çok şanslıyım. Okadar güzel insanlar varki karşılıksız dakikalarını harcayıp karşısındaki insana iyileştirmeye çalışan...

Aminnn:KK200:
Çok çok teşekkür ederim ne güzel konuşmuşsunuz Allah razı olsun... Dedikleriniz çok doğru harfi harfine ve ben bunları sürekli söylicem. İnşallah dediğiniz gibi olur. Burayı bulduğum için çok şanslıyım. Okadar güzel insanlar varki karşılıksız dakikalarını harcayıp karşısındaki insana iyileştirmeye çalışan...
Ne demek, vaktim oldukça buradayım bana da burası iyi geliyor.
Akıl akıldan üstündür, bir şeyleri paylaşıp fikir almak çok çok güzel.
Yeri geliyor etrafımızda adamakıllı birini bulup da muhabbet edemezken burada bu şekilde bir paylaşım halinde olmamız çok güzel.
Ben fikir vermeyi insanlık görevi olarak görüyorum.
Memnun ediyorsam da ne mutlu bana.
:KK200:
Allah dermansız dert vermesin. Aşk meşk bunlar hep geçici.
Bir söz vardır "her nasip vaktine esirdir" diye. Nasibin güzel olsun inşallah. O adam sana tecrübe oldu ve bitti, öyle düşün :KK66:
Ne demişler?
Gidene bay bay gelene hay hay :halay:

Ne demek, vaktim oldukça buradayım bana da burası iyi geliyor.
Akıl akıldan üstündür, bir şeyleri paylaşıp fikir almak çok çok güzel.
Yeri geliyor etrafımızda adamakıllı birini bulup da muhabbet edemezken burada bu şekilde bir paylaşım halinde olmamız çok güzel.
Ben fikir vermeyi insanlık görevi olarak görüyorum.
Memnun ediyorsam da ne mutlu bana.
:KK200:
Allah dermansız dert vermesin. Aşk meşk bunlar hep geçici.
Bir söz vardır "her nasip vaktine esirdir" diye. Nasibin güzel olsun inşallah. O adam sana tecrübe oldu ve bitti, öyle düşün :KK66:
Ne demişler?
Gidene bay bay gelene hay hay :halay:
Ya ne kadar tatlısınız:KK36:
Kesinlikle normal hayatta ben böyle insanların olduğunu düşünmüyorum...
Hep birlikte olalım.
Duanız içinde kocaman bir AMİN inşallah rabbimde duyar

Boş ver uzak dur. Bu saatten sonra kendin için bakımlı ol yA da içinden nasıl geliyorsa öyle davran. O da gitsin kendine bakımlı bulsun. Denge yoksunu. Madem beğenmiyorsun neden konuşuyorsun. İletişime asla geçme. Sakın.

Ayyy buna benzer yaşadığım bir ilişki geldi aklıma... ilk 3,5 yılı mükemmeldi ama son bi buçuk senesi sabrımı zorlamakla geçti saç şeklimden tutta makyajıma kıyafetime kadar karışmaya başladı ilk başlarda ama tatlı tatlı aa işte saçını hep böyle yapsana sana çok yakışıyor hayatımm geçen gün şöle bi makyaj yapmıştın çok güzeldi aşkım yağlı ballı laflar yani. tabii ben hep kendi moduma göre davrandım.baktı ki ben onun söylemlerini ciddiye almıyorum işin rengini değiştirdi saçın böle olmuş mu bu kıyafet hiç olmuş mu vs vs bende şalter attı tabi bigün çıkardım yüzüğü ( evlenme teklifi etmişti cozutmadan baya bi önce) sen beni böle böle tanıdın böle böle sevdin ben buyum ve değişmicem işine gelirse dedim verdim yüzüğü eline şimdi dedim düşün hatanın farkına varırsan tekrar gelir bu yüzüğü takarsın.ona bi süre verdim çok ağladı yalvardı ama ağzından da tamam hatalıydım ben seni olduğun gibi seviyorum lafı çıkmadığı için o yüzük bi daha parmağıma girmedi. Şimdi diyorum ki iyi ki de girmemiş. beni sevmiyordu diyemem çok seviyordu biliyorum. yeni girdiği iş ortamından çok etkilenmişti onuda biliyorum ama bu durum bana onun doğru kişi olmadığını göstermişti. O yüzden boşver gitsin...Seni olduğun gibi sevecek sana değer verecek kişi elbet karşına çıkıcak...ne yaparsan yap önce kendin için yap canım :KK66:

Ayyy buna benzer yaşadığım bir ilişki geldi aklıma... ilk 3,5 yılı mükemmeldi ama son bi buçuk senesi sabrımı zorlamakla geçti saç şeklimden tutta makyajıma kıyafetime kadar karışmaya başladı ilk başlarda ama tatlı tatlı aa işte saçını hep böyle yapsana sana çok yakışıyor hayatımm geçen gün şöle bi makyaj yapmıştın çok güzeldi aşkım yağlı ballı laflar yani. tabii ben hep kendi moduma göre davrandım.baktı ki ben onun söylemlerini ciddiye almıyorum işin rengini değiştirdi saçın böle olmuş mu bu kıyafet hiç olmuş mu vs vs bende şalter attı tabi bigün çıkardım yüzüğü ( evlenme teklifi etmişti cozutmadan baya bi önce) sen beni böle böle tanıdın böle böle sevdin ben buyum ve değişmicem işine gelirse dedim verdim yüzüğü eline şimdi dedim düşün hatanın farkına varırsan tekrar gelir bu yüzüğü takarsın.ona bi süre verdim çok ağladı yalvardı ama ağzından da tamam hatalıydım ben seni olduğun gibi seviyorum lafı çıkmadığı için o yüzük bi daha parmağıma girmedi. Şimdi diyorum ki iyi ki de girmemiş. beni sevmiyordu diyemem çok seviyordu biliyorum. yeni girdiği iş ortamından çok etkilenmişti onuda biliyorum ama bu durum bana onun doğru kişi olmadığını göstermişti. O yüzden boşver gitsin...Seni olduğun gibi sevecek sana değer verecek kişi elbet karşına çıkıcak...ne yaparsan yap önce kendin için yap canım :KK66:
Sizinki benimkinden biraz daha kibarmış ve aslında pişman olmuş o bile sizin gururunuzu azda olsa toparlamıştır. Ben henüz iyileşemedim ve o asla pişman olmaz bu beni daha çok üzüyor.. biliyorum ben onunla evlenseydim mutlaka boşanırdık ve bu dahada kötü olusu tabiki. Ama üzülmeme eengel olamıyorum, sürekli aklımda o var. Gururum yerle bir...

Sizinki benimkinden biraz daha kibarmış ve aslında pişman olmuş o bile sizin gururunuzu azda olsa toparlamıştır. Ben henüz iyileşemedim ve o asla pişman olmaz bu beni daha çok üzüyor.. biliyorum ben onunla evlenseydim mutlaka boşanırdık ve bu dahada kötü olusu tabiki. Ama üzülmeme eengel olamıyorum, sürekli aklımda o var. Gururum yerle bir...
İlk başlarda evet kibarca alttan alttan işlemeye çalışmış beni istediğini alamayınca kibarlıktan pek eser kalmadı aslına bakarsan bu saç olmuş mu bu kıyafet olmuş mu bana göre hiç hoş şeyler değil ki yerine göre giyinmesini davranması vs bilen bir insan oldum her yaşımda. pişman olmak konusu da bana göre tartışılır çünkü pişman olsaydı beklediğimm o iki cümleyi kurabilirdi sanıyorum. Ne olursa olsun sevgi denen şey hemen bitmiyor o yüzden iyileşmek zaman alıyor. o pişman olmuş olmamış kaç yazar senin gururunu toparlayabilecek olan yine sensin onun pişmanlığı değil ki...sen ilerde yaşayabileceğin en büyük pişmanlıktan kurtulmuşsun bunu düşün.sürekli aklında oluşu yavaş yavaş azalıcak ama buda biraz zamanın birazda senin elinde. geçen zamanı hiç bişey geri getirmiyor bak bugünde bitti yeniden yaşayabilir misin bugünü? yarının senin için daha iyi olması sadece senin elinde başkasının değil lütfen bunu unutma...

İlk başlarda evet kibarca alttan alttan işlemeye çalışmış beni istediğini alamayınca kibarlıktan pek eser kalmadı aslına bakarsan bu saç olmuş mu bu kıyafet olmuş mu bana göre hiç hoş şeyler değil ki yerine göre giyinmesini davranması vs bilen bir insan oldum her yaşımda. pişman olmak konusu da bana göre tartışılır çünkü pişman olsaydı beklediğimm o iki cümleyi kurabilirdi sanıyorum. Ne olursa olsun sevgi denen şey hemen bitmiyor o yüzden iyileşmek zaman alıyor. o pişman olmuş olmamış kaç yazar senin gururunu toparlayabilecek olan yine sensin onun pişmanlığı değil ki...sen ilerde yaşayabileceğin en büyük pişmanlıktan kurtulmuşsun bunu düşün.sürekli aklında oluşu yavaş yavaş azalıcak ama buda biraz zamanın birazda senin elinde. geçen zamanı hiç bişey geri getirmiyor bak bugünde bitti yeniden yaşayabilir misin bugünü? yarının senin için daha iyi olması sadece senin elinde başkasının değil lütfen bunu unutma...
Ağzına sağlık ne güzel söyledin... İlk baş kendimizi düşünmeliyiz onlar geldi ve gittiler ondan öncede sevdik ayrıldık tek edildik hangisini unutmadıkki

Sen ona gereğinden fazla değer vermişsin. Aslında onun iyi biri olmadığını sende biliyorsun. Bunun adına tecrübe de geç. Bundan sonra da kendinden önce kimseye değer verme. Ayrıca gerçekten sevseydi tek kolun dahi olmasaydı yine severdi.
Sende hepimiz gibi Allah'ın yarattığı bir kulsun. Rabbim bizim için nasıl uygun gördüyse öyle yaratmış. Hiç birimizin bir diğerine 'çirkinsin' deme hakkı yoktur. Rabbim seni kalbi güzel insanlarla karşılaştırsın. Değmeyecek biri için sakın kendini üzme. Aksine güçlü ol hayatına her zamankinden daha mutlu olarak devam et..

Sen ona gereğinden fazla değer vermişsin. Aslında onun iyi biri olmadığını sende biliyorsun. Bunun adına tecrübe de geç. Bundan sonra da kendinden önce kimseye değer verme. Ayrıca gerçekten sevseydi tek kolun dahi olmasaydı yine severdi.
Sende hepimiz gibi Allah'ın yarattığı bir kulsun. Rabbim bizim için nasıl uygun gördüyse öyle yaratmış. Hiç birimizin bir diğerine 'çirkinsin' deme hakkı yoktur. Rabbim seni kalbi güzel insanlarla karşılaştırsın. Değmeyecek biri için sakın kendini üzme. Aksine güçlü ol hayatına her zamankinden daha mutlu olarak devam et..
Çok teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi olur. Güzel duanız için amin... Ben onun iyi bi insan olmadığını ayrılırken konuşma gereği bile duymamasından, söylediği can yakıcı sözlerden, arkasına bakmamasından sonra anladım. Hala inanamıyorum bazen, gerçekten böyle oldu mu, bunlar oldu mu, öyle yaptı mı, o cümleleri bana söyledimi doye kendimi çok kötü hissediyorum. Hiç mi değer vermedi...

Evet vermemiş bunu kabullenmek gerek. Birgün iyi ki olmamış diyeceksin. Bu hayata bir kez geliyorsun. Sana değer vermeyen biri için üzülmeye devam mı edeceksin.
Biliyorum canın acıyor. Nefes alamıyorsun. Seni enkaz altında bırakmış ve gitmiş. Ama güçlü olmak zorundasın o enkazdan tek başına kalkıp hayatına devam etmelisin.

Evet vermemiş bunu kabullenmek gerek. Birgün iyi ki olmamış diyeceksin. Bu hayata bir kez geliyorsun. Sana değer vermeyen biri için üzülmeye devam mı edeceksin.
Biliyorum canın acıyor. Nefes alamıyorsun. Seni enkaz altında bırakmış ve gitmiş. Ama güçlü olmak zorundasın o enkazdan tek başına kalkıp hayatına devam etmelisin.
Evet devam etmeliyim. Şuan ağlıyorum ve oruçlu ağzımla ona beddua ediyorum

Siz calisip ona bakmissiniz o yuzden iliskiniz o ise girene kadar iyi gitmis ose girip para kazanmaya baslayinca size ihtiyaci kalmamis o yuzdende ayrilmak istemis bence zaten severek sizle beraber olmamis gibi geldi bana bir kadin kendine neden bunu yapar anlayamiyorum ya o bakmayi bilmiyordur bence Rabbim herkesi cok guzel yaratmis

Siz calisip ona bakmissiniz o yuzden iliskiniz o ise girene kadar iyi gitmis ose girip para kazanmaya baslayinca size ihtiyaci kalmamis o yuzdende ayrilmak istemis bence zaten severek sizle beraber olmamis gibi geldi bana bir kadin kendine neden bunu yapar anlayamiyorum ya o bakmayi bilmiyordur bence Rabbim herkesi cok guzel yaratmis
O çok farklı biriydi. Hep kendi istediği gibi olmamı istedi. Ben olmayıncada bırkatı. Evet kötü gününde onun yanındaydım hiç belli etmedim eksikliğini ama nankör olunca insan göremiyor

Oneml
O çok farklı biriydi. Hep kendi istediği gibi olmamı istedi. Ben olmayıncada bırkatı. Evet kötü gününde onun yanındaydım hiç belli etmedim eksikliğini ama nankör olunca insan göremiyor
Onemli olan zaten sizi siz oldugunuz icin devmesi degistirmek istemesi zaten ayri problem bosverin takmayin kafaniza hic emin olun hayat boyle insanlari kafaya takmak icin cook kisa

yazdıklarınızı okudum.lütfen üzülmeyin.şöyle düşünün,evli insanlar birbirlerinin nelerini görüyor.bazen yeri geliyor tüylerini bazen ter kokusu bazen sivilce bi sürü şey.sevmek böyle bişey değil.sevmek gönül gözüyle bakmaktır.ben birini sevdim mesela herkes çok çirkin çocuk diyordu.isterse saçları olmasın isterse bembeyaz olsun yada kısa boylu olsun,seven insan bunlara takılmaz.maalesef üzülerek söylüyorum ki bu insan sizi sevmemiş.aslında sevinmelisiniz.kendinizi böyle bi adama mahkum edecektiniz az kalsın.evlenince sizin kusurlarınızı görünce iyice uzaklaşacaktı.emin olun herkesi olduğu gibi seven insanlar var ve asıl kıymetli olan sevgi de bu zaten.siz kendinizi sevin.siz kendinizi sevince o özgüven karşıya da geçiyor.bu işlerin her zaman özgüven işi olduğunu düşünürüm.siz kendinizi severseniz başkaları da sever.özünüzü sevin.kendiniz olmaktan korkmayın.sizi siz yapan biricik özelliklerinizi abartın.kimsenin size benzemediğini farkedin.herşeyin dışında dikkatimi çeken başka bişey daha var yazınızda.burun estetiği olmayı istiyorsunuz sanırım ama utancınızdan bunu dile getiremiyorsunuz.siz 30 yaşında bi yetişkinsiniz.kendinizi çok ezmişsiniz.lütfen bi ayağa kalkın.kendi paranızı kazanıyorsunuz hayata bir kez geldiniz.kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.lüfen biraz özgür olun.lütfen kendinize güvenin.ekonomik özgürlüğünüz de var ayrıca.annenize babanıza hesap verecek yaşı çoktan geçtiniz.onların siizn yaşınızda çocukları vardı belki de.siz bekarsınız diye özgür değil , değilsiniz.

X