lütfen yanıtsız bırakmayın vajinal enfeksiyon idrar yolu enfeksiyon

sosyeyetttenn11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2021
36
7
27
herkese merhaba sürekli tekrarlayan bir idrar yolu enfeksiyonum var biri 2 sene önce diğeri 2 ay önce olmak üzere 2 kere idrar kültürü yaptırdım sonucunda bir şey çıkmadı üreme olmadı normal idrar testinde enfeksiyon cıktı ondan sonra kullandıgım antibiyotikle dr suanlık temizlenmiş dedi
ama tekrar tekrarlıcagından suphem yok çünkü ara ara hala yanmam ve idrar sırasında ağrım oluyor size sorum idrar yolu enfeksiyonu acaba kokulu akıntı yapar mı* nedeni nedir bilmiyorum yumurtlama günüm dışında da bazen kuru günlerim oluyo ama cogunlukla akıntılı geçiyo günlerim böyle bazen parça şeklinde vıcık bir akıntı geliyo bazen basından bunlar geçen hanımlar acaba doğal olarak hangi yöntemlere basvurdunuz 12 gün sonra ameliyatım olduğu için şu an bir ilaç almak istemiyorum ama bu konuda çok kafamı takılıyor böyle şeyler yüzünden ne yapacagımı bilmez biri oldum işten dolayı ve ameliyat için alıcagım izinden dolayı dr a da gidemiyorum lutfen yardım edin [ara ara rengi sarımsı oluyo akıntının şimdiden teşekkrler

Merhaba genellikle tekrar eden enfeksiyonlarda eşli tedavi uyguluyorlar çünkü siz tedavi olsanız bile partneriniz size tekrar bulaştırıyor olabilir. Vajinal bir enfeksiyon varsa bunlar da idrarda yanma yapabiliyor bence herhangi bir ilaç olmadan önce direkt akıntınıza baktırıp öyle bir kültür testi yaptırın. Bu tarz enfeksiyonlara probiyotik kullanmak da çok iyi geliyor hem antibiyotiğin vücuda verdiği zararı da gideriyor doktora gidene kadar böyle bi takviye alabilirsiniz belki

akıntımın olmadığı günler sevinir hale geldim artık çok teşekkür ederim tavsiyeniz için deneyeceğim

Merhaba canım bende de aynı şikayet vardı iğrenç derecede kötü bir kokusu var ve kendimi bildim bileli kurtulamıyordum ve bu ciddi bir sorun kısırlığa kadar gidiyor kısırlık olmasa bile hamile kalma şansın yavaşlıyor sana tavsiyem soğanı kaynatip her sabah suyunu iç çok faydasını goruceksin anında iltihabı kesiyor. Ama bunu kesinlikle adet döneminde uygula sadece. Çünkü hamile kalma ihtimalin varsa düşüğe neden oluyor. Ve civan perçemli de enfeksiyona çok iyi geliyor. Kaynatip iç her sabah faydasını kesinlikle goruceksin Allah in izniyle.

Doktora gitmen şart. Ben de bir arkadasima eşlik etmiştim aynı senin sorunun için, doktor orayı bir güzel temizledi (epey de dakika sürdü), sonrasında fitil jel ve hap verdi, onlar bitince de smear testine çağırdı.
Kendi kendine geçmesini beklemen doğru değil, bence sabah işe git, öğlen iki saatliğine çık. Taksiyle hastaneye git- muayaneye git- hızlıca taksiyle ise dön. Olsun bitsin. İnsanız yani, hastalık için doktor için çıkabilirsin. Zaten Ameliyat olacaksın diye başka doktora gidemeyecek misin? İstesen rapor bile alirsin

Merhaba size tavsiyem fonksiyonel tıp doktoruna gitmeniz. Benzer şikayetler yaşadım ama antibiyotik bu noktada hiçbir zaman çözüm olmadı. Bağışıklık düşüklüğü veya candida olabilir. Bu tarz rahatsızlıkların tek bir sebebi olmuyor vücudu dinlemeniz, güçlendirmeniz gerekli. Ve doğru beslenme en önemlisi. Kronik akıntıların en büyük düşmanı antibiyotik bence

Bu durum aynen bende de var. Her yolu denedim kullanmadığım fitil falan kalmadı sonuc sıfır. Ben cinsel yolla bulaşan hastalıklardan süpheleniyorum özel testleri varmıs onların. Siz çare bulabildiniz mi? Son durum nedir?

Merhabalar bende benzer durumlarla savaştım halada savaşıyorum idrar yolu enfeksiyony için size tek bir tedavi yöntemi söyleyeceğim başkada yok zaten 4 lt suyu alın tuvalete oturun ve sürekli için içtikçe tuvalet yapın başka çözümü yok çünkü akıntı içinse bi çözüm bende bulamadım sürekli doktora gidiyorum antibiyotik veriyor kullanıyorum geçmiyo kültürde klebsiella çıktı nasıl kurtulmam gerektiğinide bilmiyorum bol suyla içip, iç çamaşır ütüleyip, evde kefir mayalıyorum şuan iyi gibiyim bir de ben femoflor-16 yaptırmıştım hepsi negatif çıkmıştı şimdi femoflor testi yaptırıcam onun için bişeu kullanmamam lazım ilaç/fitil olarak vs testen sonra kullanıcağım antibiyotik sonrası geçmezse acı elma yağını biraz tampona döküp 3-4 saat bekleticem bir çok kişi kurtulmuş denicem artık bende sıkıldım

Femoflor-16 testini nerede yaptırdınız acaba?

evet gerçekten rahatsız edici kokusu var bazen olmuyor ama olunca insan gerçekten rahatsız oluyo. soğan suyunu duymuştum hamile kalmayı düşünmüyorum kesinlikle şuanlık sabahları aç tok farkediyor mu acaba teşekkür ederim şimdiden

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için umarım bi an önce kurtulursunuz sizde

hayır bulamadım malesef ameliyata 3 kala temaslı olduğumu öğrendim ve ertelendi 3 gun sonra eger aksilik çıkmazsa ameliyattan sonra ilk işim doktora gitmek olacak çünkü cinsel yolla bulaşan bi hastalıkta olabilir dediğiniz gibi

kesinlikle katılıyorum artık bi süre sonra idrar yolu enfeksiyonu için gitmek istemiyordum ömür boyu antibiyotik mi kullanıcam ben diye bi ara o kadar çok yükselmişti ki kan geliyordu benden artık enfeksiyon cok yüksek cıkmıstı sonra tekrardan antibiyotik tekrardan temizlenme ve sonrası tekrar tekrarladı tabi

çok haklısınız sağlık bu ve belli ki geçmeyecek. ameliyattan sonra ilk işim bi doktora gitmek olacak. cinsel yolla bulaşan bir şey mi yoksa başka bir şey mi öğrenmiş olurum. arkadaşınızda ki problemler benimle aynı mıydı? ne sıkıntısı vardı acaba özel değilse

Vajinal enfeksiyondu. Dediğine göre deli gibi kasiniyormus ve akıntısı varmış. Yani doktorun içeride dakikalarca temizleyecgi cinsten bir akıntı.
Arkadaşım evli ama esli tedavi dememiş doktor,iyilesmezsen esli tedavi dusuniruz demiş,ki iyileşti fitili vs kullanınca

anladım bende kaşıntı hiç yok iyiki de yok yoksa daha beter olurdum.

Genelde enfeksiyonla birlikte mantar olabiliyor cogunlukla eğer suan ilaç kullanmıcaksanız destek tedavi olarak cranberry(turna yemisi) öneririm eczanelerde bulabilirsiniz ilaç değil fakat idrar yolu enfeksiyonunda ilaç kadar etkili olabiliyor. bu sorunu defalarca yasayan biri olarak ben faydasını gördüm umarım siz de sifa bulursunuz en kısa sürede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…