Lütfen vajinal mantar mı yardımcı olunuz

Gittim özellikle de sordum ne kadar kullanmalıyım diye sorun yok kullan dedi dün itibariyle bıraktım çünkü hic bi yarari yok
Vajina florasını düzenleyici probiyotikler var. Onları bir araştırın isterseniz. Fitil şeklinde olanlar haricinde oral yolla kullanılanlar da var.

Gitmedigim doktor kalmadi yaaa soğan kürü dediler dün yaptim 2 kez içtim ise yarar mi bilmiyorum

Benimde geçmeyen ağır koku var travazol krem kullanıyorum 3 aydir ama hic bi yarari olmuyor bir sürü antibiyotik kullandim yine gecmiyor 😔
fazla antibiyotik kullanmaya bağlı flora bozulmuş olabilir. bolca probiyotik tüketin, su için, seyreltilmiş doğal elma sirkesi ile yıkayın vulvanızı. mümkün olduğunca hava almasını sağlayın, yatarken bol pijama altına külot giymeyin mesela. geçmezse detaylı araştırma için başka bir doktora gidin

fazla antibiyotik kullanmaya bağlı flora bozulmuş olabilir. bolca probiyotik tüketin, su için, seyreltilmiş doğal elma sirkesi ile yıkayın vulvanızı. mümkün olduğunca hava almasını sağlayın, yatarken bol pijama altına külot giymeyin mesela. geçmezse detaylı araştırma için başka bir doktora gidin
Tamam cok teşekkür ederim bilgileriniz için soğan kürü yap ic dediler bi ise yarar mi bilmiyorum

Bide kekiki kaynatip o su ile taharet almami soylediler iyi gelir mi bilmiyorum onuda deniyorum 2 gündür

Tamam cok teşekkür ederim bilgileriniz için soğan kürü yap ic dediler bi ise yarar mi bilmiyorum
daha çok kistler için yapılıyor, işe yarar mı bilmiyorum. şifa niyetine içebilirsiniz zararı yoksa.

her şeyi aynı anda kullanmayın. kaynamış kekiğin başlangıçta çok işe yaradığını okumuştum, kendim de kullandım, rahatlatıyor. umarım size de faydası olur. ben en çok ılık suyun içine biraz sirke koyup onla taharetlenmeyi, sonrasında muhakkak iyice kurulanmayıp ve sık sık çamaşır (yüksek sıcaklıkta yıkanmış, yumuşatıcı kullanılmamış) değiştirmeyi öneriyorum.

daha çok kistler için yapılıyor, işe yarar mı bilmiyorum. şifa niyetine içebilirsiniz zararı yoksa.

her şeyi aynı anda kullanmayın. kaynamış kekiğin başlangıçta çok işe yaradığını okumuştum, kendim de kullandım, rahatlatıyor. umarım size de faydası olur. ben en çok ılık suyun içine biraz sirke koyup onla taharetlenmeyi, sonrasında muhakkak iyice kurulanmayıp ve sık sık çamaşır (yüksek sıcaklıkta yıkanmış, yumuşatıcı kullanılmamış) değiştirmeyi öneriyorum.
Tamam haklısınız benhemen geçsin düşüncesiyle ayni anda 1 den fazla kullaniyorum soğanı iptal edeyim kekik e devam edeyim olmadi sirkeli suyu deniyim bide

Tamam haklısınız benhemen geçsin düşüncesiyle ayni anda 1 den fazla kullaniyorum soğanı iptal edeyim kekik e devam edeyim olmadi sirkeli suyu deniyim bide
geçmiş olsun. ama geçmezse gecikmeden başka doktora gidin, kronik hale gelmiş olabilir.

bir de sebebi bulmaya çalışın. acaba arkadan öne yanlış mı taharetleniyorsunuz? bakiresiniz ama ‘yüzeysel’ ilişkiniz var mı? şekeri çok mu tüketiyorsunuz? duş jeli, sabun mu sürüyorsunuz? tüm bu faktörlere ve fazlasına dikkat edin

geçmiş olsun. ama geçmezse gecikmeden başka doktora gidin, kronik hale gelmiş olabilir.

bir de sebebi bulmaya çalışın. acaba arkadan öne yanlış mı taharetleniyorsunuz? bakiresiniz ama ‘yüzeysel’ ilişkiniz var mı? şekeri çok mu tüketiyorsunuz? duş jeli, sabun mu sürüyorsunuz? tüm bu faktörlere ve fazlasına dikkat edin
Dus jeli degilde sabun kullaniyorum

Evli olmadigim için fitilde veremiyo doktor bilmiyorum çözümü Nasil bulacağım 😔
Oral yoldan alınan haplar var. Probiyotik içeriyor, vajinaya geçiş yapıyor bu probiyotikler. Siz bir araştırın. Ben de her antibiyotik kullanimi sonrasi mantar olurum. Eczacim tavsiye etmişti, isim veremiyorum ben şimdi. Fiyatı biraz yüksek yalnız.
Arkadaşın dediği şeyleri de uygulayın. Bir de soğan suyunun mantara bir faydası olduğunu sanmıyorum.

Doktorunuz şu ana kadar sadece krem mi verdi size? Hap vermedi mi hiç? Yoksa onlar da mı işe yaramadı?

Oral yoldan alınan haplar var. Probiyotik içeriyor, vajinaya geçiş yapıyor bu probiyotikler. Siz bir araştırın. Ben de her antibiyotik kullanimi sonrasi mantar olurum. Eczacim tavsiye etmişti, isim veremiyorum ben şimdi. Fiyatı biraz yüksek yalnız.
Arkadaşın dediği şeyleri de uygulayın. Bir de soğan suyunun mantara bir faydası olduğunu sanmıyorum.

Doktorunuz şu ana kadar sadece krem mi verdi size? Hap vermedi mi hiç? Yoksa onlar da mı işe yaramadı?
Yok hapta verdi ama hic bir yararı Olmadi

Fiat önemli değil yaaa yeterki iyi gelsin🤲

o bölgeyi olabildiğince yıkamamaya çalışın. su gelmesin, idrarınızı yaptıktan sonra bile yıkamayın. mutlaka bol geniş pamuklu çamaşır giyin. kuru kalmasına dikkat edin. bit süre şekerli çikolatalı gıdalardan uzak durun. yoğurt kefir vb tüketmeye çalışın. geceleri iç çamaşırınız olmadan gecelikle uyursanız hava almış olur tabii çarsaf temizliğiniz de önemli. travazol, travacort, canesten, gynolomexin gibi kremleri kuru bölgeye günde 3'e kadar uygulayabilirsiniz.
Yıkamayın kadar hijyenden uzak yorumunuz mide bulandırıcı

Öncelikle doktor tanısı olmadan mantar kremi kullanmayın. Vajina kendi ph'ına uymayan herşeyle kolayca enfekte olabilir. Kendi doğal koruyucu florasını bozmuşsunuz. Doktor baktığında farklı bir tanı da koyabilir size. Kadın hastalıkları ve doğum doktoruna gidin. Doğru teşhisi koysunlar. Eğer mantar ise herhangi bir maddeye alerjiniz yoksa duruma uygun krem verecektir. Ayrıca hijyeninize dikkat edin. Sabun gibi şeyler kullanmadan sırf su ile temizleyin. Mantar ise ıslak bırakınca çoğalır ve kaşıntı yapar ancak tuvalet kağıdı ile iyice bastırmadan kurularsanız sorun olmaz. Kimseye bakmayın hijyen önemli.

X