Aşılama Lütfen!!!! Tüp bebek uygulaması PGT işlemi hakkında ki bilgilerinizi paylaşır mısınız??

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Siyez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2019
66
75
34
Merhaba, benim üç adet düşüğüm oldu.
Birinci hamileliğimde kalbi durdu 6+3 de herkes ilk gebelik de olur normal şeklinde konuştu gittiğim doktorlar da dahil bende hep suçu hareketlerime yükledim. 6 ay sonra tekrar hamile kaldım ve yine 6.hafta da gelişimi durunca eşim ile bana genetik araştırma yapıldı sprem testleri yapıldı rahim film mi çekildi histereskopi ile bakıldı sadece sol tarafta tüp olmadığı anlaşıldı ama ben sağ taraf ile hamile kalabiliyorum tek tüp düşüklere neden midir dedik yok dediler. Sprem testlerimiz normal çıktı, kromozomlar vs normal çıktı sadece bende MTHFR C677T homozigot mutasyon dediler ama çok önemli değilmiş ben yine de dikkate aldım. Tabi bu sırada strese bağlı düşüklerden sonra tiroit çıktı ona da ilaç tedavisine başladım. Tam bir yıl korunduktan sonra üçüncü defa hamile kaldım. Tiroidimi düşürdük ve aspirin kullandım adetim geçikmeden 1 hafta önce kan sulandırıcı iğneye başladım. Bu sefer bir mucize oldu kalbini ekranda gördük çok ümitlenmiştim ama duyamadık geç döllenmedir diye düşündük 10. haftaya kadar bekledik ama sonuç değişmedi kürtaj oldum tekrar.
Anlatmış olduğum hikayede lütfen tecrübelerinize dayanarak bana yardımcı olun gözden kaçırdığım yapmadığım bilmediğim bişey kalmış mı? Son yaptığım araştırmaya göre bizde çıkmasa bile bebek 12. haftadan önce kalbi duruyorsa kromozom sıkıntısı olup mutasyona uğradığı, bende PGT yaptırmaya karar verdim tekrar aynı acıları yaşamak istemiyorum Siz yaptırdınız mi ya da çevreniz de yaptıranlar neler yaşadı sonuç pozitif oldu mu?? Maliyeti size ne kadar oldu? Nasıl bir yol izlediniz? Nerede yaptınız hastahane tavsiyeniz var mı? Bu konu ile ilgili çok yardıma ihtiyacım var eşim dahil doktorum kimse istemiyor ben kendim hamile kalabildiğim için ancak bu acıyı üçtür yaşayan benim ancak sizler anlarsınız beni
Şimdiden çok teşekkür ederim....

Gecmiş olsun canim bende senin yaşadigin acilari yaşadim 6 kes kürtaj oldum kalbi durdugu icin ve hic bi neden bulunmadi hepsi normal cikti 6ile 9 haftalik kalbi duruyordu bizede doktor en son genetik taramali tüp bebek tavsiye etti ama ondan önceki kürtajimda bursada bebegim genetik araştirmaya gitti ve hic bi sorun görünmedi cok şükür oglan bebekmişmiş ve genetik doktoru tüp bebege gerek yok demişti zaten o tavsiye eden doktorda bize bi ihtimal vermedi. Denemekte fayda var demişti Bizde artik ne yapcamizi şaşirdik hamile kalmak istiyorum tekrar ama cok korkuyorum yine kürtaj olursam diye allah yardimcin olsun canim Allah evlat acisi göstermesin cümlemize.

Amin bir daha bize acı vermesin Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun inşallah Sizde çok çok geçmiş olsun. Tiroit ya da pıhtı tansiyon sorununuz var mi? Tek tüplü olmakta etkiler mi acaba düşük yapıyormu???Üçüncü kürtajı genetiğe göndermiştim dün sonucu geldi temizmiş ve bende şuan kararsız kaldım öyle kendimi toplamaya çalışıyorum. Dediğinizi düşünüyorum bişey çıkmadı okadar para vericem acı çekicem bekleri artıcak ve yine yaşamazsa ben napıcam. Şuan bir sebep bulamamış oldum hala ve 4. denemeye çok korkuyorum sürekli kürtaj olmakta beni korkutuyor kötü demi oda???
[QUOTE="Kelebek-bek

Bebeklerinizin kalbini duydunuz mu ya da gördünüz mü? Ben hiç duymadım

Pihtilaşma var dediler igne kullandim iki sene önce histereskopi ve laparoskopi amaliyati oldum hamile kalmadim cünku bende cok korkuyorum kürtaj ola ola rahimde şekil bozuklugu ve yapişiklik oluştu rahimde yipraniyor. Peki sana genetik doktoru birşey demedimi bana eger sonuclariniz temiz cikmazsa bida cocuk yapmayin demek zorunda kalicam demişti ama cok şükür temiz geldi ordaki doktor ve hemşire bile cok şaşirmişti bi sorun cikmadi diye vardir Rabbimin bi bildigi Allah sabir versin ve dayanma gücü versin bizlere ve tabi önemli olan saglik...

Merhaba yazzdiklarinizin neredeyse aynilarini bende yasadim. 3 gebelik kaybi ve hic bir sikinti yok en son amh imin da dusuk oldugunu ogrendim izmordeyim tuo bebek merkezi arayisindayim ve pgt yontemini dusunuyirum.bende de bahsettuginiz kan pihlasmasi var ama onemsiz demelerine ragmen 3. Gebeligimde kullandim ama gene degisen bisey olmadi kalp atisini duyamadim ve yine kurtaj oldum...bunsalgindan dolayi bi yandan 4. Deniyir bir yandan izmirde tup bebek merkezi arayisindayim...caresizi ve yalniz hissediyorum kendimi Allahim yardimcimiz olsunyasamayan gervekyen tam.olark anlayamaz

Merhaba,
Siz tüp bebek ile mi hamile kakıyorsunuz kendiniz mi?

Çok geçmiş olsun inşallah derdimizin dermanını doktorlarımız bulur ve en kısa sürede kucaklarımızı Rabbimiz doldurur. Okadar iyi anlıyorum ki sizi eşim bile hem var gibi hem yok gibi kendimi bu yolculukta yalnız hissediyorum eşim dostum anlayamıyor ki benim yaşadıklarımı bir biz anlarız birbirimizi zaten onun için yazmıyor muyuz buraya Çok araştırdım çok hikaye dinledim hiç bişeyi olmayan insanlar bile aynı sonuç ile karşılabiliyor. Sizi tebrik ediyorum valla 4. Yapmaya çok korkuyorum. Hevesimin yarıda kalmasından çok korkuyorum. Pgt için bahçeciyi düşünüyorum ama hangi şehirdesiniz?

Kesinlikle eslerimiz bile bir yere kadar anlayabiliyor bizi..ben 4. Denemek istiyorum cunku benim amh im dusuk hani pgt yontemi bile olur da saglam embriyoya denk gelirlerse tranfer edilecek .belki buna gerek kalmadan saglam embriyoyu bu sefer kendi kendimize olustururuz ve denk getiririz diye deniyorum...ben izmirde ikamet ediyorum bahceciyi elbette benim de onceligim olurdu lakin bu surecte oraya git gel yapmak benim icin ayrica yprucu ve yipratici...ben izmirde ilk sansimi deneyecegim ...israel aruh diye bir doktor var ve onda yapmak istiyorum sansimi tabiki 2-3ay sonra yani biraz daha onumuzu gordukten sonracogu merkezler halen kapali neticede

Benimde hala kararsızlığım devam ediyor pandemi döneminde kürtaj oldum öncelikle rapor ile indirimli oluyor diye tüm testlerimin süresi dolmadan rapor almak istiyorum bu sürede biraz kilo aldım vermek istiyorum ve genetik sonucum temiz geldi 4. denesem mi para biriktirip nsg mi yapsam bir türlü karar veremiyorum nasıl karar vericem onuda bilmiyorum genetik sonuçlar temiz çıktığı için sorunu çözmedikçe nsgninde tutacağının bir garantisi kalmadı

Malesef ki tip ta bir yere kadar...nsg tam olarak nedir bilmiyirum ama anne ve baba adayin genetikleri temiz ciksa bile embriyinun birlesiminde bir genetik hata olabiliyirmus.bizim de genetik /kromozomlarimiz temiz sukur lakin doktorumuz embriyilarin genetiklerinin kusurlu olabilecegini bu sebepten pgt yontemini denememizi onermisti...gebeliklerimi 6-7haftalikken kaybettigim icin ne kalplerini duyabildim ne de genetik taramalari yapildi.cunku laboratuvarda incelenmeyecek kadar cok kucuktuler ...

Bu genetik taramali tüp bebek döllenmiş embriyoyu yurt dişina gönderiyorlarmiş dok öyle demişti 3 sene önce 15 20bin tl belki daha fazla tutar demişti şimdi fiyatlar daha farklidir herşey ateş pahasi ben kendimi hazir hissetmiyorum tüp bebege cünkü kendim hamile kalabiliyorum şükür ve tutupta doguma kadar devam edecek diyede bi garati vermedi doktor.

Hepsinde kelimeler aynı olmuş evet sizde yok bebekde olabilir diye üçüncü kürtajın genetik sonucu da geldi onda da sıkıntı çıkmadı dizilimi normalmiş şuan hala neden bulamamış oldum

Çok haklısınız ve şansımıza sürekli dolarda artıyor çok canım sıkılıyor o konuya kendinizin hamile kalması harika bir haber. Bende şimdi eşim ile kromozom genetik sorum normaldi kürtajın genetik sonucu geldi dün oda normalmiş o zaman ngs yapsam da düşmeyeceğinin bir garantisi yok hala bulamadım neden düşük yaşadığımı. Siz bebeklerini genetik araştırmaya gönderdiniz mi? Fiyatlar uçmuş durumda dediğiniz gibi dördüncüyü kendim yine deniyicem gibi görünüyor çok şükür kendim hamile kalabiliyorum ama hiç bir zaman 1,5 ayı geçemedik üçünde okadar inandım ki genetiği bozuk diziliyor diye şimdi temiz çıkınca şok oldum ve çok ağladım oda erkekmiş ben hep oğluşum diye severdim farkında olmadan içime doğarmış meğerse gerçekten çok çok çok çaresizim ne yapacağım bilmiyorum. En büyük derdim hala istediğim gibi cin göz gerçekten sana para çantası değilde acı çeken bir kadın gibi davranan doktor bulamadım devlet de aynı 100 TL muayene ücreti alanda 500 TL muayene ücreti alandan hep böyle kedi yavrusuna bakar gibi bakıp herşeyi yapmışsın diyorlar. Çok eminim çok basit bir yerde çok basit bir şeyden düşükler oluyor ama bulamıyorum nedeni

Aynen tatlim cok zor insan artik ne yapcani nereye gitceni bilemior yaş ilerliyor 35 oldum ama hala bi umudum var
Sen rahim filmi cekildinmi perde falan yok demi. Ben her yeni bi doktora gittigimde aglayrak geri gelirdim cünkü oda bana nedenini söyliyemiyordu.
Allah gönlüne göre verskn canim

Merhaba ,sizin de ilk yani cocugunuz varmi?

Binlerce sebep olabiliyirnus...bagisikligimiz baskiladigi icin yani bebegi yabanci gordugu icin vucut onu istemiyor olabilirmis veya rahimde yeterince kalinlasma olmayabilurmis yani progestan eksikligi ,troit seker ve daha bir suru sebep bunalri dusunmekten kafayi yemesek iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…