Lütfen cevaplayabilir misiniz?

Susebili

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2022
49
5
25
25 kasımda erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişki yaşadık. Ovulasyon günümdeydim ve boşalma olmamasına rağmen 2 gün olmadan ella aldım. Ne olur ne olmaz diye endişelendim. Üzerine 2 kez adet oldum. İlişkiden 1 ay sonra, iki adetimin arasında erken gebelik testi olan predictor yaptım, negatif çıktı. Fakat ikinci adetimden 16 gün sonra kahverengi lekelenmem oldu. 3 4 gün civarında sürdü. Bunun sebebi ella olabilir mi? Üzerinden 7 hafta geçmişti ella kullanmamın. Ya da stresten olabilir mi? 2 aydır stres içerisindeyim yüzümde de onlarca sivilce çıktı. Doktor randevusu aldım ama daha var, belki bilen vardır diye buraya sormak istedim. Gebelikle bi alakası var mıdır?

İçimi rahatlatacak cevaplar almak isteseydim muayene olmak için randevu almazdım. Çünkü doktor içimi rahatlatacak şeyler söylemeyebilir.
Bir önceki sorunuza cevaben mahsuru yok. Benim anlamadığım ben hamile olduğunuzu düşününce neden tepki görüyorum?! Gebelikle alakası var mı diye sormuşsunuz. İlla ki “hayır” mı dememiz lazım? Aksini düşündüğümü belirtiyorum.

Ben aksini düşünmenize bi şey demedim, zorunda değilsiniz tabikii. Ama bunu alay edermiş gibi söylemenizi doğru bulmadım. Bu konularda pek bilgim yok, tabiri caizse cahilim. Bu yüzden sormak istedim. Dilediğiniz gibi fikrinizi belirtebilirsiniz. Ama alay etmeden olursa sevinirim.

Bu konularda cahil olduğunuzu düşünüyorsanız, cinsellikle ilgili belirli bilgileri öğrenmeye bakın. Çünkü yaptığınız şeyler cahil insanın yapacağı şeyler değil. Ella kullanmayı bilen iyice korunmayı da bilmeli. Cinselliği arzuladığınız gibi yaşayabilirsiniz ama korunmaya önem verin. Sonuçları beklemediğinizden de büyük olabilir.

Test dollenmeden 12 gun sonra pozitif çikar. Sizinki negatif artik araşdirmayi birakin. Hamilelik yok kesinlikle

Evet geç fark ettim bunu biraz. Yani sonuçlarının büyük olabileceğini. Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Kırdıysam kusura bakmayın lütfen.

Bu arada ellayı da internette araştırırken öğrendim, daha önce bilmiyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…