lütfen cevap

cigdem1680

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
48
2
merhaba doktor bey
ben 2 yıl infertilite tedavisi gördüm.(yumurtlama ilaçları,..vb) ancak hamile kalamadım. daha sonra rahim filmi çektirdim ve film de her iki tüpte kapalı çıktı. Laparoskopi olmam gerektiğini söylediler. ameliyat olacağım ay adetim gecikti ve hamile olduğumu öğrendim.ama malesef 6 haftalıkken kalp atışları duyulmadığı için kürtaj oldum. Şimdi yine bebeğim olmadı.Benim sorum hamile kaldım bu bana tüplerimin kapalı olmadığını gösterir mi. Çünkü bu beni çok düşündüren bir olay.Cevep verirsen sevinirim.

Merhaba cigdem1680,

Anlattığınız kadarı ile size önerilerim şunlar olacak: Tüplerinizin açık olup olmadığını ve rahimde herhangi bir oluşum olup olmadığını gösteren yeni bir rahim filmi çektirmeniz, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı-hareket ve morfolojisinin incelenmesini sağlamanız, ve bu sonuçları birlikte okuyup yorumlayabilecek bir tüp bebek merkezine başvurarak fikir almanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…