lütfen cevap beklıyorum

karalxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2008
156
0
39
slm benım ablam her tedavıyı denedı ama hala sonuç alamadıyumurtalıkları oluşmuyormus buna bır care yokmu bu yumurtalık oluşmamasını neye baglıyorsunuz acaba bırde kanı yuksek cıkıyormus madem kanı yuksek nıye baslıyorlar kı tedavıye madem dusursunler sonra baslasınlar anlayamadıgım bu durumda magdur olanları lutfen basından uyarın herseyı yapınkı mutlu sonuç alınsın demı tedavıye baslıyorlar sonra kanın yuksek cevap vemıyor dıyorlarlar bu ne demek yanı basından baksalar ya benı bu konuda aydınlatırsanız cok sevınırım

slm benım ablam her tedavıyı denedı ama hala sonuç alamadıyumurtalıkları oluşmuyormus buna bır care yokmu bu yumurtalık oluşmamasını neye baglıyorsunuz acaba bırde kanı yuksek cıkıyormus madem kanı yuksek nıye baslıyorlar kı tedavıye madem dusursunler sonra baslasınlar anlayamadıgım bu durumda magdur olanları lutfen basından uyarın herseyı yapınkı mutlu sonuç alınsın demı tedavıye baslıyorlar sonra kanın yuksek cevap vemıyor dıyorlarlar bu ne demek yanı basından baksalar ya benı bu konuda aydınlatırsanız cok sevınırım

Merhaba,

Problem menopoza gidişi gösteriyor olabilir. Öncelikli olarak ablanızın diğer tahlillerini görmekte fayda var.
Sağlıklı günler diliyorum.

Merhaba,

Problem menopoza gidişi gösteriyor olabilir. Öncelikli olarak ablanızın diğer tahlillerini görmekte fayda var.
Sağlıklı günler diliyorum.

bu durumda yapacak bısey yok mu ablam uzakta oturuyor adapazarında malum kalacak yerlerıde yok benı daha acık aydınlatırsanız sevınırım sımdıden tesekkurler ya menepoza gırerse ne olur acaba merak ettım

bu durumda yapacak bısey yok mu ablam uzakta oturuyor adapazarında malum kalacak yerlerıde yok benı daha acık aydınlatırsanız sevınırım sımdıden tesekkurler ya menepoza gırerse ne olur acaba merak ettım

Tekrar Merhaba,

Ablanızın menopozda olup olmadığını anlayabilmek için bulunduğu yerdeki jinekoloğa gitmesi gerekmektedir. Eğer menopozdaysa, tüp bebek tedavisi açısından yapılacak bir şey yoktur. En fazla başka birinden yumurta bağışı alınabilir. Ancak bu ülkemizde yasal olmadığı için yurtdışına gidilebilir.

Sağlıklı günler diliyorum,

Tekrar Merhaba,

Ablanızın menopozda olup olmadığını anlayabilmek için bulunduğu yerdeki jinekoloğa gitmesi gerekmektedir. Eğer menopozdaysa, tüp bebek tedavisi açısından yapılacak bir şey yoktur. En fazla başka birinden yumurta bağışı alınabilir. Ancak bu ülkemizde yasal olmadığı için yurtdışına gidilebilir.

Sağlıklı günler diliyorum,

peki bu yumurta bagısıgı turkıyeye gelecek dıye duyumlar aldım bu dogrumu gelme olasılıgı var mı yurt dısı na gıtmesı cok zor? menepoza gırmesı bu kullandıgı ılaclardan olabılırmı acaba cunkı en son tedevıde baya bır yuksek doz kullandılar hatta doktor konturelım altında olun arada gelın muayene edeyım demış şimdiden cok tesekkurler cevap verdıgınız için iyiki bu konuyu açtınız

iyi akşamlar bende yumurtlama problemi var ilk bebeğim tedviyle oldu ama iki aylık düşük yaptım yine tedviye başladım beş aydır ama olmuyo süt hormonlarım yükseldi iki aydır doktorum buay aşılama yapacak aşılamayla hamile kalabilirmiyim

merhabalar bi arkadaşım daha önce dogum yaptı fakat bebeği 4gün yaşadı dogumda pis su yutmuş dediler 3yıl geçti fakat her türlü tedaviyi uyguladıgı halde halen hamile kalamıyo doktorlar eşindede sendede sorun yok demişler bunun sebebi ne olabilir ne tavsiye edersiniz

Merhaba Reno,

Eşinizin Kuruger yöntemlerine göre analiz edilmiş sperm tahlillerini ve sizin hormon tahlilerinizi görmemiz gerekiyor. Ancak bu durumda net bir cevap verebilirim.
Sağlıklı günler.

Merhaba Meryem,

Bu hastanın mutlaka detaylı olarak incelenmesi gerekiyor. Gönderebiliyorsa merkezimize tahlil sonuçlarını iletebilir.
Ya da başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmasını öneriyorum.
Saygılarımla,

iyi akşamlar eşimde bi sorun yok sorun bende doktor bey yumurtalarım tembelmiş ilk hamileliğimde klomen ve çatlatma iğnesi kullanmış ovettirel diye bi iğneydi galiba şimdi tekrar aynı tedaviyi görüyorum olmuyo cevap yazdığınız teşşekkür ederim

şimdi kullandığım iğne pregny acaba ilk verdiği iğneyi önerse doktorum ozaman olurmu gebelik

Merhaba Reno,

İğneyle yumurta büyütülüp aşılama yapılırsa 1 denemede % 15 kadar şansınız olur. 2-3 kez aşılama denenebilir. Olmuyorsa tüp bebek yapılması gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.

mrb dr bey benimde size bi sorum olucak.ben 20 aylıf evliiyim hiç korunmadaım.fakat hamile kalamadım bu ay ilk klıomen prengyl tedaviye başladım.16 regli günümdü son 1 hafta inanılmaz belirtiier yaşadım baş dönme,mide bulandı,gögüsler cok agrı oldu ben dayanamayıp reglimden 1 gün önce tıp merkezde hcg test yaptırdım.4.7 cıktı bana dr gebe oldugumu soledi normal sınır4. dedi ve sonra akşan bende inanılmaz sancı başladı.dr gitmedim ama cok kötü oldum gece 3 sularında kaltıgımda regly olmusstm.
ertesi gün kendi dr gittim gebe olmadıgımı söledi peki bu sonuç ne dedim gibiydin dedi anlamadım heyecandan fazlada bişe soramadım eve geldigimde cok afadersinz pedimde et parcası vardi fasulyeden biraz büyük 2 tane el 2 tane ayak anlaşılır şekildeydi parmak yok ama ignenin ucu kadar her 2 side rengi beyaz peceteye aldıgımda ezilmıyodu ve hemenn ucunda kordon ipe benzer bişe var dr aramadım cünkü tedaviye yine başladık acaba diyorum düşükmü yaptım ben sze şimdiiden teşekkür edeyorum.
hıı ben internette araştırdım 4. hafta yani regl haftası bebek kordonu oluşurmuş dıye okudum

mrb dr bey benimde size bi sorum olucak.ben 20 aylıf evliiyim hiç korunmadaım.fakat hamile kalamadım bu ay ilk klıomen prengyl tedaviye başladım.16 regli günümdü son 1 hafta inanılmaz belirtiier yaşadım baş dönme,mide bulandı,gögüsler cok agrı oldu ben dayanamayıp reglimden 1 gün önce tıp merkezde hcg test yaptırdım.4.7 cıktı bana dr gebe oldugumu soledi normal sınır4. dedi ve sonra akşan bende inanılmaz sancı başladı.dr gitmedim ama cok kötü oldum gece 3 sularında kaltıgımda regly olmusstm.
ertesi gün kendi dr gittim gebe olmadıgımı söledi peki bu sonuç ne dedim gibiydin dedi anlamadım heyecandan fazlada bişe soramadım eve geldigimde cok afadersinz pedimde et parcası vardi fasulyeden biraz büyük 2 tane el 2 tane ayak anlaşılır şekildeydi parmak yok ama ignenin ucu kadar her 2 side rengi beyaz peceteye aldıgımda ezilmıyodu ve hemenn ucunda kordon ipe benzer bişe var dr aramadım cünkü tedaviye yine başladık acaba diyorum düşükmü yaptım ben sze şimdiiden teşekkür edeyorum.
hıı ben internette araştırdım 4. hafta yani regl haftası bebek kordonu oluşurmuş dıye okudum

Merhaba Sinem25,

Tablonuzu incelediğimizde daha önce de çoğu kez belirtmiş olduğum gibi doğru teşhis ve tedavi, hastaların fizyolojik ve psikolojik iyiliği açısından kaçınılmaz bir gerekliliktir. Bahsettiğiniz değerde gebelik oluştuğunun söylenmesi mantıklı görünmemektedir.

Bahsettiğiniz tariflerde gebelik oluşmayabilir. Yaşadığınızın düşük olduğunu netleştirebilmemiz için bahsettiğiniz parçanın genetik açıdan incelenmesi gerekmektedir. Ancak bu şartlar altında malesef böyle bir imkanımız yok.

Odaklanmamız gereken nokta 20 aylık evlilik ve korunmamanıza rağmen neden gebe kalamadığınızın araştırılmasıdır. Bunun için sizin hormon tahlilleriniz ve eşinizin başarılı bir tüp bebek merkezinde yapılmış, Kruger kriterlerine uygun sperm analiz sonuçlarına ihtiyacımız vardır.

Doğru teşhis ve tedaviyi almanız dileğiyle,

Sağlıklı günler dilerim.

doktor bey merhaba,
ben 30 yaşındayım..6 yıllık evliyim..bende herhangi bir problem yok, eşim de 3,5 yıl önce varikosel ameliyatı oldu..şu an için sperm değerleri gayet iyi fakat morfolojisinde biraz bozukluk var..daha önce 3 kez aşılama ve 1 kez de mikro yaptırdım..aşılamalarımdan birinde kimyasal gebelik oluştu diğerleri ise negatifti. 2.mikroyu düşünüyorum fakat doktorum herhangi bir araştırma için gerek görmediğini söyledi benim ise bu konuda endişelerim var..nette bir sürü şey okudum..mesela spermler kendiliğinden intihar edebiliyorlarmış bunların araştırılması gerekebiliyormuş..ya da embriyoların rahat tutunabilmesi için dış kabuklarının traşlanması gerekebiliyormuş..sizce ikinci denememde bunları yaptırmalı mıyım, ya da önerebileceğiniz başka yöntemler olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler

dr bey ben eşimin sperm sonuclarını yazmak ıstıyorum bana yardımcı olur musunuz
sayım =82.000.000
morfoloji
normali=%15
anomali=%85
hareket
1 saat içinde=%73
*4 saat ileri hızlı=%66
baş anomalisi
küçük baş =%7
büyük baş=%3
sivri baş=%10
çift baş=%2
kopuk baş=%10
akrozom=%6
amorf=%8
ara parça =%22
kıvrık kuyruk=%7
kısa kuyruk =%3
çift kuyruk =%2
kuyruksuz =%5

doktor bey merhaba,
ben 30 yaşındayım..6 yıllık evliyim..bende herhangi bir problem yok, eşim de 3,5 yıl önce varikosel ameliyatı oldu..şu an için sperm değerleri gayet iyi fakat morfolojisinde biraz bozukluk var..daha önce 3 kez aşılama ve 1 kez de mikro yaptırdım..aşılamalarımdan birinde kimyasal gebelik oluştu diğerleri ise negatifti. 2.mikroyu düşünüyorum fakat doktorum herhangi bir araştırma için gerek görmediğini söyledi benim ise bu konuda endişelerim var..nette bir sürü şey okudum..mesela spermler kendiliğinden intihar edebiliyorlarmış bunların araştırılması gerekebiliyormuş..ya da embriyoların rahat tutunabilmesi için dış kabuklarının traşlanması gerekebiliyormuş..sizce ikinci denememde bunları yaptırmalı mıyım, ya da önerebileceğiniz başka yöntemler olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler

Merhaba Elsinore,

Öncelikle tekrarlayan başarısız tüp bebek (IVF) denemelerinin mutlaka ikinci deneme öncesinde araştırılması gerekmektedir. Bu araştırmanın yapılmasında genetik, pıhtılaşma ve bağışıklıkla ilgili testlerin mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Tüm bu testlerden geçildikten sonra yeni bir tedavi planlaması yapılmalıdır.

Sağlıklı günler dilerim.

dr bey ben eşimin sperm sonuclarını yazmak ıstıyorum bana yardımcı olur musunuz
sayım =82.000.000
morfoloji
normali=%15
anomali=%85
hareket
1 saat içinde=%73
*4 saat ileri hızlı=%66
baş anomalisi
küçük baş =%7
büyük baş=%3
sivri baş=%10
çift baş=%2
kopuk baş=%10
akrozom=%6
amorf=%8
ara parça =%22
kıvrık kuyruk=%7
kısa kuyruk =%3
çift kuyruk =%2
kuyruksuz =%5

Merhaba ingilizceci

Sperm değerleri oldukça normal görünüyor. Eğer doğal yolla gebelik elde edemiyorsanız bir infertilite merkezine karı-koca beraber başvurmanızı öneririm. Daha detaylı incelemelerin yapılması gerekebilir.

Sağlıklı günler dilerim.

merhaba ben ilk dr gittiğimde hiçbir tahlil tetkik yapılmadan direk olarak 4 ay kadar klomen ve glukofen kullandık her ayın sonunda pregnyl vuruldum fakat 4 ayda hala bana yeterli bilgi verilmediği için gel gitten başka bişey olmadı sonra dr değiştirmeye karar verdim şuanki dr kan ve idrar tahlillerimin iyi olduğunu söyledi ilk olarak hsg çektirdim daha sonra röntgen mr onlardada bişey çıkmadı eşimin sperm testi gayet iyi sayısı şekli bi sorun yok ultrason çektirdi gene bi sorun yok gonal f başladık geçen ay inseminasyon yapıldı olmadı şuan desolett kullanıyorum kafam allak pullak oldu neden dolayı olmuyo ne yapmamız gerekyo nerede yanlış yapıyoruz anlamadım her ay umutla beklerken olmayınca psikolojim iyice değişiyor hocam yardımcı olurmusunuz ne yapayım ltf.

X