Lütfen Allah Rıza'sı için yardım

Güzel kardeşim madem bu kadar inançlısın Allah tealanın külli iradesi olan kaderini neden dualarla surelerle zorlayıp değiştirmeye çalışıyorsun ki?
Allah teâlâ senin için hayr gördüğünü zaten sana verir bu kadar zorlama.
Sana kendimden örnek vereyim şu anda ikinci evliliğim ve defalarca yüzlerce engel çıkmasına rağmen ilk evliliğim de ne yaptım ettim evlendim.
Sonuç 4 ay sonra hamile olduğum halde nasıl boşanırım planları yapmak oldu.
Kızım doğdu ve 3 yıl dayanabildim ve boşandım.
O zamanlar KEŞKE evlenmeseydim dedim hep.
Tamam seviyorsun anlıyorum ama kendin gibi bir ölümlüye bu kadar bağlanma.
Allah teâlâ ne buyuruyor kimi benden daha çok seversen onu senden alırım.
Yani olmuyorsa zorlama senin kısmetinden varsa öyle bir an gelirki herşey dikiş söküğü gibi kendiliğinden oluverir.
Senin hakkında hayrmı şermi bilmediğim bişey için duâ edemem canım.
Bizim dualarımızla diyelim sen bu adamla evlendin ve sonu hüsran oldu bunun vebalini ben nasıl öderim?
Kur-an ölülere inmedi sevipte kavuşamayanlara da inmedi.
Kur-an yol gösterici bir rehberdir.
Şahsi menfaatleriniz ve çıkarlarınız için Allah tealanın kitabını alet etmeyin.
Kısmette ne varsa o olsun Hayr olsun inşaAllah.
Merhaba öncelikle hanımefendi olur mu hiç ben Nasıl Allahtan çok severim onu evet bi şeylerin netleşmesini kaç yılımı verdiğim insanla hayırlısıyla bi yuvam olmasını istiyorum ama hayırlaıyla istiyorum ötesi yok olamazda ben sadece artık bi şeylerin netleşmesini istiyprum yoksa çok sevmek bağlanmak ille de o olsun denk değil mevzu evet dua istiyorum ama şu şekilde hayırlısı ise Allahım sen yardım et diye sizlerden de Allahım sen kardeşimin içini ferah et sıkıntılarından kurtar kalbine göre ver demek vebale girmez bence

Merhaba öncelikle hanımefendi olur mu hiç ben Nasıl Allahtan çok severim onu evet bi şeylerin netleşmesini kaç yılımı verdiğim insanla hayırlısıyla bi yuvam olmasını istiyorum ama hayırlaıyla istiyorum ötesi yok olamazda ben sadece artık bi şeylerin netleşmesini istiyprum yoksa çok sevmek bağlanmak ille de o olsun denk değil mevzu evet dua istiyorum ama şu şekilde hayırlısı ise Allahım sen yardım et diye sizlerden de Allahım sen kardeşimin içini ferah et sıkıntılarından kurtar kalbine göre ver demek vebale girmez bence
Ben zaten sana yorum yazarken hayırlısı ise olsun dedim.
Allah teâlâ elbette senin gönlüne göre versin yada sana verdiğini gönlüne razı etsin inşaAllah.
Ama sen konun da Fetih suresi tesbih vs gibi ısmarlama dualar yazdığın için ben sana böyle bir yorumda bulundum.
Sen emeğim var diyorsun olsun istiyorsun fakat tevekkül etmek gerek.Sen yapacağını yapmışsın zaten gerisini Allah teâlânın takdirine bırakmalısın.
Ayrıca sevdiğin adam senin yanındaysa zaten hiçbir engel önünüzde duramaz.
Ancak sevdiğin ailesinin ağzına annesinin lafına göre hareket ediyorsa hiç düşünmeden uzaklaş derim.
Ben senin üzülmeni mutsuz olmanı istemem.Benimde 19 yaşında bir kızım var onunda sevdiği var Üniversiteye gidiyor ama bugün "Anne evlencem" dese bugün evet der kızımın yanında olurum ve kızımı üzen olursa Kv sevdiği kp görümce vs kim olursa olsun önlerinde DAĞ olurum kızımı erdirmem.

Ben zaten sana yorum yazarken hayırlısı ise olsun dedim.
Allah teâlâ elbette senin gönlüne göre versin yada sana verdiğini gönlüne razı etsin inşaAllah.
Ama sen konun da Fetih suresi tesbih vs gibi ısmarlama dualar yazdığın için ben sana böyle bir yorumda bulundum.
Sen emeğim var diyorsun olsun istiyorsun fakat tevekkül etmek gerek.Sen yapacağını yapmışsın zaten gerisini Allah teâlânın takdirine bırakmalısın.
Ayrıca sevdiğin adam senin yanındaysa zaten hiçbir engel önünüzde duramaz.
Ancak sevdiğin ailesinin ağzına annesinin lafına göre hareket ediyorsa hiç düşünmeden uzaklaş derim.
Ben senin üzülmeni mutsuz olmanı istemem.Benimde 19 yaşında bir kızım var onunda sevdiği var Üniversiteye gidiyor ama bugün "Anne evlencem" dese bugün evet der kızımın yanında olurum ve kızımı üzen olursa Kv sevdiği kp görümce vs kim olursa olsun önlerinde DAĞ olurum kızımı erdirmem.
Haklısınız teyzecim .. Allah hepimizin gönlüne göre versin Allah yanlış yaptırmasın , hayırlısı ile olsun olanlar

Haklısınız teyzecim .. Allah hepimizin gönlüne göre versin Allah yanlış yaptırmasın , hayırlısı ile olsun olanlar
Bence sen haddinden fazla iyi niyetli saf ve temiz bir kızsın öyle hissediyorum.
İnşaAllah Rabbim senin için en hayırlısı neyse onu versin.
Hayırlı insanlarla karşılaştırsın.
Not; Teyzeciğim demen çok hoşuma gitti.
Hele ki 2 ay sonra doğum yapacağım sırada kendimi çok değişik hissettim :KK70:
Artık oğlum sağlıkla doğarsa bana anne yerine anneanne der galiba :KK70:

Bence sen haddinden fazla iyi niyetli saf ve temiz bir kızsın öyle hissediyorum.
İnşaAllah Rabbim senin için en hayırlısı neyse onu versin.
Hayırlı insanlarla karşılaştırsın.
Not; Teyzeciğim demen çok hoşuma gitti.
Hele ki 2 ay sonra doğum yapacağım sırada kendimi çok değişik hissettim :KK70:
Artık oğlum sağlıkla doğarsa bana anne yerine anneanne der galiba :KK70:
Hahaha 19 yaşında kızım var Diyince bi anda saygı belirtsi olarak öyle söyledim ablacım benim :) sağol Allah razı olsun herşey gönlünce olsun seninde

Allah seni elini attığın herşeyi gümüş diye tut altın etsin rabbim çok Mutlu ettiniz beni lütfen ihlas Fatiha filan da okur musunuz
İnşAllah okuyayım ^-^ sevenler kavussun yeterki ... rabbim kimseyi sevdiginden ayrri gayri eylemesin hakkiniza hayırlı mutlu en guzel en kolay şekilde olsun inş

X